Macbook Pro'umu ne kadar süreyle güvenle çalıştırabilirim?


3

Macbook Pro 2011'imi bir linux ev sunucusunu sanal kutu üzerinden çalıştıracak şekilde ayarladım. Bu laptopun birkaç saat sonra ısındığını, önceki laptopuma (toshiba, windows 8) kıyasla günlerce çalıştığım ve asla ısınamayacağımı farkettim. Macbook'umu uykuya daldırmadan ne kadar süreyle güvenle çalıştırabileceğimi merak ediyorum. (NoSleep'i kurdum) Haftada bir kez ya da öylesine yeniden başlatmakta sorun yaşamadım, sadece gerçekten gerekli olup olmadığını bilmek istiyorum, aksi halde bunun üzerine bir fan koyar ve bir köşeye sokar ve unuturum. İşlemci, Aktivite İzleyicisi'nin bana söylediklerinden sunucuyu çalıştırırken yaklaşık% 10 gibi görünüyor.

Yanıtlar:


4

Dizüstü bilgisayarlar, sunucular göz önünde bulundurularak geliştirilmemiştir.

Entegre bileşenlerin genel kalitesi, genel sunucularınkinden daha düşüktür. Ek olarak, önemli parçalar için (soğutma sistemi gibi) fazlalık verilmez.

Özellikle tüketici sabit diskleri ve tüm soğutma sistemi haftada 7/24 çalışacak şekilde tasarlanmamıştır ve uzun bir ömrü garanti eder.

Kasa içi sıcaklık genellikle normal bir sunucuya göre daha yüksek olacaktır.

Bu, özellikle düşük maliyetli sabit diskleri etkileyecektir. Sabit disklerin dayanıklılığı yüksek sıcaklıklarda düşebilir . (Bakış açısına göre: Google )

Yani Macbook Pro 2011 (kendim bir tane sahibim) hızla ısınır.

Her zaman (ucuz) bir MacMini almanızı, başsız ayarlamanızı ve titreşimsiz bir yerde saklamanızı öneririm.

MBP'nizi sunucu olarak kullanmakta ısrar ediyorsanız, SMC Fan Control gibi bir şey kullanın (kendiniz tarafından belirtilen / dwightk tarafından önerildiği gibi) , titreşimsiz bir yer seçin ve kapağı kapatmayın . VirtualBox VM'nizde 2B / 3B hızlandırmayı kapatarak ayrık grafik kartını devre dışı bırakmayı deneyin (lütfen bu bileti kontrol edin ).


Anlaşmak. Mac Pro'm sürekli 7/24 çalışıyor, 6 yıldan bu yana sadece sistem güncellemeleri için yeniden başlatılıyor. Bunu bir dizüstü bilgisayara yapmazdım ve aynı süre gibi bir şey sürmesini beklerdim. Mini iyi bir bütçe alternatifidir.
Tetsujin

Öyleyse, sıcaklığı düşük tutmak için SMC Fan Kontrolü gibi bir şey kullanırsam, birkaç ay boyunca en azından iyi olur muyum? Sunucuyu kalıcı olarak çalıştırmayı planlamıyorum ve gerektiğinde zaman zaman yeniden başlatabileceğimi söylediğim gibi.
macbookowner

@macbookowner, başka bir seçeneğiniz yoksa yapabileceğiniz tek şey bu. MBP'niz için titreşimsiz bir yer aynı öneme sahip. Linux sunucusunun amacı nedir? Gelişme? Bir yeniden başlatma, soğutmanın pek bir faydası olmaz, çünkü sıcaklık yalnızca birkaç dakika düşürülür ...
klanomath

Tamam, ayrıca ortamın titreşimsiz olmasını sağlayacağım. Gerekirse, dizüstü bilgisayarı birkaç saat, hatta haftada bir gün tam gün yardımcı olabilirim.
macbookowner

Kapağı kapalı tutmak daha iyi olamaz mıydı, çünkü o zaman artık ekran kartı ve monitörü kullanmıyorsunuzdur, böylece daha düşük bir genel sıcaklık elde edilebilir mi?
Asmus

2

Ayarlamak ve unutmak iyi olmalı. Minimum fan hızını manuel olarak biraz yükseltmek isteyebilirsiniz. Gürültü nedenleriyle genellikle yaklaşık 2000 rpm'de çalışıyor, ancak minimum 3000'e çıkarsanız bilgisayarı daha serin tutar. Sen kullanabilirsiniz SMC Fan Kontrolü ya da (kullandığım) ISTAT Menüleri asgari fan hızını ayarlamak için.


Bunu daha sonra kesinlikle inceleyeceğim. Endişelendiğim asıl şey Heat, fan hızını değiştirebileceğim konusunda hiçbir fikrim yoktu, teşekkür ederim.
macbookowner

Ayrıca bir soğutma pedi de öneririm. 2007'den beri eski bir dizüstü bilgisayarı sunucu olarak kullanıyorum (MICROSOFT SERVER 2008) ve sıcaklıkları düşük tutmak için bir soğutma pedi kullanıyorum. newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834992853
Humpy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.