Sayılar elektronik tablosu 2 ayrı pencerede nasıl açılır


2

Bir pencerenin iki sekmesinin ayrı pencerelerde açık tutulması sık sık yararlı olur. Excel'de bu kolaydır (Windows / Yeni Pencere).

Rakamlarla bunu başarmanın bir yolu var mı (3.5 sürümünden itibaren)?

Kayıt için, bunun için bir cevap aramaya çalıştım, ama söylemeye gerek yok, "Sayılar" ve "Windows" dahil olmak üzere aramalar yararlı bir şeylere yol açmıyor.

Yanıtlar:


4

Bunun hakkında biraz daha düşünerek bir geçici çözüm buldum. Tamamen tatmin edici olmamasına rağmen, bazı durumlarda yararlı olabilir. Çözüm, iCloud'dur.

Sayılar elektronik tablosunu iCloud sürücüsüne kaydedin ve ardından bir web tarayıcısından açın. Yeni bir tarayıcı penceresi açın ve elektronik tabloyu iCloud sürücüsünden tekrar açın; elektronik tabloyu 2 pencerede açınız.

Ayrıca iCloud tarayıcı pencereleri tarafından sağlanan ek pencerelerle birlikte Numaralar'da açık bir yerel kopya elde edebilirsiniz, ancak iCloud'da görünen yerel değişiklikler ile bunun tersi arasında bir miktar gecikme olabilir.


Bu çok akıllıca bir çözüm!
grg

1

(Sakar) bir geçici çözüm var. Dosya menüsünden Çoğalt'ı seçin ve elektronik tablonun bir kopyasıyla birlikte yeni bir pencere açılacaktır. Sadece orijinal e-tablodaki güncellemeleri okumak ve yapmak için kullanmaya dikkat edin. Tamamladığınızda, kopyalayıp kapatabilir ve silme işlemini seçebilirsiniz.0

Geçici bir çözüm olarak - bir e-tablo açabilir, ardından Cmd+ tuşuna basabilir N, ilk şablonu seçebilir ve e-tabloyu bu yeni pencereden açabilirsiniz.

görüntü tanımını buraya girin


Üzgünüm, ama bu bana bir şey ifade etmiyorsa ... cmd-N yapıp ilk şablonu seçersem, yeni ve boş bir elektronik tablo alırım. Ekran görüntüsü, daha eski bir Sürüm sürümüne benziyor - belki de artık geçerli sürümde çalışmadığını öneren şey?
rowatt

@rowatt muhtemelen! Üzgünüm, sürüme dikkat etmedim. Temelde yukarıdakilere ulaşmak için yaptığım şey: 1. Bir e-tablo açmak 2. Cmd + N tuşlarına basın. 3. Şablonu tıklatarak yeni bir e-tablo oluşturun 4. 2 pencere açık. Bu en son sürümde işe yaramayabilir - ancak çözümünüz çok zekice - +1!
01'de

Numbers'da 2 pencere açabilirim, ancak aynı belgeden iki pencere açamam. Yönteminiz eski sürümde bir belge için 2 pencereye izin veriyor mu?
rowatt

@rowatt evet - eski versiyon, bunun için üzgünüm!
12'de
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.