iTunes ve XCode bağlantısı kesildikten sonra yeniden başlatılıncaya kadar aygıtları tanımıyor


2

Aygıtları tanımak için iMac'imi günde birkaç kez düzenli olarak yeniden başlatmamı gerektiren bir sorunum var.

Bir cihazı, iPhone, iPad veya iPod'u tekrar bağladığımda , düzenli olarak şu mesajı alıyorum:

iTunes bu iPhone'a bağlanamadı. Bu cihaz artık bağlı değil.

Artık XCode'da aktif cihazlar olarak görünmüyorlar.

Bir telefonu prize taktığımda, doğrulaması gerektiğini onaylamamı istedi Trust this Computerancak bu bir fark yaratmadı.

Bunun yeniden bağlantıda olduğuna dikkat edin. Cihazları çıkardığım noktaya kadar gayet iyi durumda. Bu onları iTunes'dan "çıkarmam" etmemeyi değiştirmiyor.

Problemin modal niteliği

Bu problem ortaya çıkmaya başladıktan sonra, herhangi bir yeni cihazın takılması da benzer bir sorunla karşı karşıya görünüyor.

Sorun, sistemden geri yüklenen bir sistemde kaldı ve bu da bana 50GB'lık bir alan kazandırdı. Başlangıçta Mavericks'te ortaya çıktı ve o zamandan beri Yosemite'e yerinde yükseltme yaptım. Dört USB bağlantı noktası olan 2011 ortasında bir iMac 21.5 " .

Sorun, aygıtların doğrudan iMac'deki bir USB bağlantı noktasına mı yoksa klavyenin ekstra bağlantı noktalarından mı bağlandığına bakılmaksızın oluşur. Cihazların hepsi güçleniyor ve bağlı olarak Sistem Raporunda görünüyor, örneğin:

USB2.0 Hub:

 Product ID:  0x0608
 Vendor ID:  0x05e3 (Genesys Logic, Inc.)
 Version: 77.60
 Speed:  Up to 480 Mb/sec
 Location ID: 0xfd140000 / 6
 Current Available (mA):  500
 Current Required (mA):  100

iPhone:

 Product ID:  0x12a8
 Vendor ID:  0x05ac (Apple Inc.)
 Version: 7.01
 Serial Number:  52c05c8223d3efc793f2815e9d3dbcc018805880
 Speed:  Up to 480 Mb/sec
 Manufacturer: Apple Inc.
 Location ID: 0xfd143000 / 10
 Current Available (mA):  500
 Current Required (mA):  500

Yanıtlar:


4

Aşağıdakileri Terminal'de kullanmak Mac'inizi dinlendirmeye bir alternatiftir.

sudo launchctl stop com.apple.usbmuxd

Aygıtı görebilmek için iTunes veya Xcode'dan çıkıp yeniden başlatmanız gerekiyor.


Anlaştık - Andy Affleck'in de ortaya çıktığı şey bu. O zamandan beri bu tekniği birkaç kez uyguladım.
Andy Dent

Bu dairesel bir iz :-). StackOverflow! (Apple'dan birinden aldığımı düşündüğüm gibi, bunun herhangi bir sahipliğini talep etmiyorum)
mahboudz

Bu, özellikle de çevrelerdeymişim gibi hissetmemi sağladığı için özellikle uygun görünüyor. Gevşek bir donanıma ait ilk kısma kopukluğunun tetiklediği bir şeyin yazılımın kötü kullanımıyla hala ilgileniyorum.
Andy Dent,

1

(Andy Dent tarafından referans verilen blog gönderisini yazdım) benim durumumda, telefonum ve iPad'im doğrudan bilgisayara bağlandı (iPad, şarj etmek için hub'dan yeterince meyve suyu almıyor). Yani bunun bir donanım sorunu olduğunu sanmıyorum . Tetiği henüz bulamadım ve bloglu çözümüme rağmen, sorun her zaman geri geldiğinde en azından her gün yeniden başlatmam gerekiyor.


1

Bu blog gönderisinde kısmi bir cevap bulundu ve diğerleri /var/db/lockdownklasör içeriğinin kaldırılmasını önerdi .

Cihazları değiştirmeyi denedikten ve aşağıdakileri bulmak için konsol günlüğüne baktıktan sonra buldum:

sbmuxd[55]: AMDeviceConnect (thread 0x100781000): Could not connect to lockdown port (62078) on device 790 - eef3e6e83a5e15057e68f8e09c940fa5fa11bbde: 0xe8000084.

Ne zaman boşalttıktan sonra yeniden /var/db/lockdown Ben her cihaz için iTunes'da yeni istemini vardı:

Bu bilgisayarın “AndyD6plus” hakkındaki bilgilere erişmesine izin vermek istiyor musunuz?

Erişime izin vermezseniz, iPhone'unuzu bu bilgisayarla yönetemez veya senkronize edemezsiniz.

Bu uyarıların üzerinden geçtikten sonra, kilitleme klasöründe girişler oluşturuldu ve şimdi aygıtları kaldırıp ekleyebiliyorum!

Güncelleme

Sanırım bu davranışı tetikleyen şey üzerinde de çalıştım - bir kez kötüleştiğinde kötü kalıyor. Klavyedeki USB hub'ım bir tarafta belirgin bir şekilde gevşek bir bağlantı noktasına sahip. USB çubukların da bu bağlantı noktasına tam olarak kayıt olma ve oturmaya meyilli olmadığını farkettim. Oraya bir iPhone kablosu takıp unuttum. Bu kabloya biraz gerginlik verdiğimde, masamdaki cihaz karmaşasını karıştırdığımda, iPhone kayboldu ve ardından kilitlenme sorunu geri geldi.

Bu yüzden, bunun bir kombinasyon sorunu olduğu fikrinden oldukça rahatım - tehlikeli bir kablo veya bağlantı noktasının donanım zayıflığına başlarsınız ve işletim sistemi kilitlenmeden kaynaklanan bazı kötü verilerle başa çıkamaz.

Lint Güncellemesi Son zamanlarda iki faktör ortaya çıktı - birincisi, Lightning konektörünün hem cebini hem de çoğunlukla çalışmaya devam etmek için harika bir kapasiteye sahip olması . Yerel bir Slack'deki bir konu, yakın zamanda, birisinin çıkardığı tiftik miktarını (tahta kürdan kullanarak) fotoğrafını gönderen birisiyle konuştu. Geçen hafta benimkinden daha fazla çıktığımı söyledim ve bu birkaç hafta içinde ikinci oldu . Bağlayıcınız bir tıklamayla tamamen içeri girmiyorsa, muhtemelen aşağıda bir miktar tüy bırakmışsınızdır. Başka bir hediye, konektörün limanda hafifçe sallanabilmesidir. Önemli ölçüde tıkanmış bir portun hala şarj olacağını unutmayın .

Bunun dışında, iPhone'u yeniden başlatmak, benim için sorunu 9.3.x tarihinden itibaren güvenilir bir şekilde düzeltir.


0

Bunu denedim ve işe yaradı: "Oynatıcı" üzerine tıklayın "Çıkarılabilir Cihaz" üzerine tıklayın Cihazınızı "Apple iPod" veya "iPhone" gibi göreceksiniz Cihazınıza tıklayın bağlanın (ana bilgisayardan bağlantıyı kes) tıklayın ... "Tamam" a tıklayın "

(Klavyeniz çalışmayabilir ... adımı tekrar deneyin ve çalışacaktır)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.