Safari Security gizli kullanmak istiyor


2

"Her zaman izin ver | Reddet | İzin Ver" yanıt seçeneklerini içeren bir iletişim kutusu alıyorum ve Safari Security'nin metni anahtarlığınızdaki "Safari Eklentileri Listesi" nde saklanan gizli bilgilerinizi kullanmak istiyor.

Sorunun amacı nedir?

Sorunun kaynağını ve amaçlanan amacını anlamak için biraz yardıma ihtiyacım var


Mantıklı olmayan bir isteği reddetmen gerekmiyor mu? Bu iletişim kutusunun neden açıldığını belirleyebiliyor musunuz (hemen hemen her zaman bir kullanıcı eylemine yanıt verir).
bmike

Yanıtlar:


1

Tüm kimlik bilgileriniz Keychain (örn. ~/Library/Keychains/) Kullanılarak şifrelenir ve saklanır . Şifrelerinizin, anahtarlarınızın, sertifikalarınızın ve diğer özel verilerinizin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar.

Anahtarlık dosyalarına her erişildiğinde, üçüncü taraf uygulamasıyla kimlik bilgilerinize yetkisiz erişimi önlemek için, kullanıcının hassas verilerine erişmesine izin vermesini ister.

Size her seferinde sormazsa, herhangi bir uygulama (örneğin Safari eklentisi) veya bilgisayar korsanı anahtarlık dosyanıza erişebilir ve tüm şifrelerinizi bilginiz olmadan tek bir komutla çalabilir .

Daha fazla bilgi için: Mac OS X Kullanıcı ve Sistem Anahtarlıklarını İnceleme

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.