Zaman Kapsülümü NVG589'umun yerine Ana Yönlendirici olarak kullanmak istiyorum


1

Mavericks'in son sürümünü ve sunucu uygulaması sürüm 3.2.1'i çalıştıran bir Mac Mini sunucum var. AT & T U-ayetine ilk kaydolduğumda 2Wire 3801HGV modemim vardı. Lion Sunucusu çalıştıran Ruby on Rails uygulamalarım için sunucu uygulamasını ve Phusion Passenger'ı kullanarak web barındırma ayarlayabildim. Mountain Lion ve Mavericks'teki güncellemeler bile hiçbir şeyi mahvetmedi. Her şey eskisi gibi çalıştı.

Birkaç ay önce tüm U-verse servislerim iyi çalışmayı bıraktı. Kablolama CAT-50'ye güncellendi. Modemim Motorola (Arris) NVG589 olarak değiştirildi. Şimdi web tarama en iyi ihtimalle yavaştır ve web barındırma artık çalışmıyor. Ya web sitelerim hiç göstermiyor ya da hiç resim göstermiyorlar. Doğru web siteleri göründüğü için DNS web barındırma için doğru kurulduğunu varsayalım. Temiz bir Mavericks kurulumu yaptım ve her şey çalışırken yaptığım DNS ayarlarını yaptım. Ayrıca donanımımda, özellikle de bellekte bir sorun varsa diye bir Sunucu Donanım Testi yaptım. Donanımda herhangi bir sorun bulunmadı. Sonuç olarak NVG589 modemiyle problem çözüldü.

AT & T sitesinde ve diğerlerinde bazı web aramaları yaptım ve anlattığım sorunların çoğu web sitesinin görüntüleyemesinden önce DNS kontrolünün gerçekten zaman aşımına uğradığı bilinen bir yazılım hatası nedeniyle NVG510 ve NVG589 ile ortaya çıktığını gördüm. Sahip olduğum tek seçenek (sanırım) Time Capsule'imi ana yönlendirici yapmak. AT & T forumu da dahil olmak üzere birçok yerde bir çözüm buldum.

Bununla ilgili iki sorum var:

  1. Aygıt IPv4 Adresinin kişisel yönlendiricimin LAN segmentiyle aynı alt ağ olması durumunda, kişisel yönlendiricimdeki alt ağı (yani Time Capsule) 192.168.10.0 gibi bir şeye değiştirmem gerektiği önerildi. Bu numarayı Havaalanı Hizmet Programında (veya başka bir araçta) nasıl değiştirebilirim? Bunu yapmanın bir yolunu bulamadım.
  2. Adımlar ayrıca, NVG589’daki portları 80 & amp; 443. Mac Mini sunucumda bu tez bağlantı noktalarının zaten açık olduğunu biliyorum. Onları Time Capsule'de nasıl açarım? Şu anda uzun zaman önce başka bir sorunu çözmeye çalışırken bir Apple uzmanının tavsiyesi üzerine köprü modundayım. Time Capsule'nin yönlendirici modunu DHCP olarak değiştirdiğimde, Airport Utility (veya başka bir araç) kullanarak portları açabilir miyim?

Bunu çözemezsem, üretim sunucumu dağıtmadan önce bir etki alanına atanmış web sitelerimi test edebilmem gereken geliştirme sunucumu kaybettim. AT & T web sitesini kontrol ettim ve AT & T U-ayeti için belirtilen tek modem, sahip olduğum sisteme benzeyen başka bir modem. Belki işe yarayabilir ama merak ediyorum.

Herhangi bir yardım takdir edilecektir.

Yanıtlar:


1

Bunu satırları boyunca bir şeyler okuduğunuzu kabul ediyorum. bu talimatları dslreports.com adresinden . Eğer öyleyse, sorularınızı cevaplamak için:

1) Aradığın şey, ağın genel (WAN) tarafının, bölgenizin sağladığı ağ dalı için kendi DHCP tarafından ayrılmış adres havuzunu kullanmasıdır. Bu, 10.x, 192.x veya 172.x ile başlayan IP adresleri olacaktır. Bunlar, DHCP sunucuları tarafından dahili ağlarda verilen LAN adresleri için kullanılan IP aralıklarıdır. Talimat, AT & T modemin WAN tarafına uymayan adres aralıklarından birini kullanmaktır. Diyelim ki modeminizde 192.x.x.x WAN adresi var: Zaman Kapsülünüzü DHCP ayarlarında 10.x.x.x adres aralığını kullanacak şekilde ayarlayın. Bu, modemler paketleri iletirken temel bir NAT işlevi gerçekleştirdiğinden, modemler arasında paketler aktarılırken eşleşen ve çakışan IP adreslerini önleyecektir.

2) Evet, tüm paketlerin şimdi Zaman Kapsülü tarafından ele alınması gerekeceğinden, NVG589 üzerinde yapılan port yönlendirme işlemlerinin herhangi birini devre dışı bırakmanız gerekir. @ colomb'un cevabı, Havaalanı Limanı'nın yeni port yönlendirme kurallarını ayarlamanız gereken konfigürasyon bölümünü ve Time Capsule'u hangi modda çalıştıracağınızı gösterir. Ekran görüntüsünün altındaki "Network Options" butonu NAT Port Eşleme Protokolünü etkinleştirmenin yanı sıra, Time Capsule için DHCP adres aralığını ayarlayacaksınız.

Tüm bunların sonucu, NVG589’un artık yalnızca AT & T servisi için yalnızca bir modem olacağı ve Time Capsule’nün port yönlendirme yapılandırmanızla yönlendiriciniz ve DHCP sunucunuz olacağıdır.


Bunlar bakıyorum talimatlar. Adresin nasıl değiştirileceğinden emin olmak istedim. 3. nokta belirsizdi. Açıklaman anlamlı. Çalışacaklarını bilmek sevindim. @ Columb'un cevabını kontrol edeceğim. Talimatlar mantıklı ancak Zaman Kapsülünün nasıl güncelleneceğini bulamadı. Teşekkürler!
Pamela Cook - LightBe Corp

Bu talimatlar iyi çalışıyor. Ancak Time Capsule'da yapılacak değişikliklerle ilgili bir sorunum var. @ Columb'un cevabı üzerine yorumlarımı yayınlayacağım. Tekrar teşekkürler!
Pamela Cook - LightBe Corp

0
  1. U-Verse kutusunu köprü moduna sokmanın mümkün olup olmadığını biliyor musunuz? Time Capsule'u yönlendirici olarak kullanmak için kullanılan geleneksel yaklaşım budur. Bunu yapabiliyorsanız, U-Verse kutusunu TC'deki WAN portuna ekler ve TC'deki Internet sekmesini DHCP olarak ayarlarsınız. Köprü modu yoksa, zor, çünkü Double-NAT yapmak istemiyorsunuz.

  2. Yukarıda sıralanırsa 1. gelen bağlantı noktası iletmeyi, Havaalanı Yardımcı Programı'nda, Ağ sekmesinin Bağlantı Noktası Ayarları'nda ayarlayabilirsiniz. Eğer TC'niz şu anda Köprü modundaysa bu durum sizin için görünmeyebilir, ancak kesinlikle yapılabilir.

enter image description here

İyi şanslar!


Teknik olarak, yukarıda @ doggro tarafından gönderilen talimatlar, NVG589 modemde ayarlanan IP geçidi yolunu açmaktır. Time Capsule'da olduğu gibi Bridge Mode olarak ayarlamak için hoş bir seçim yoktur. Bunu DHCP ve NAT olarak değiştireceğim ve işe yarayıp yaramadığını göreceğim. Olmazsa DHCP'yi deneyeceğim. Sonuçlarımı göndereceğim.
Pamela Cook - LightBe Corp

IP Geçidi'ni başarıyla kurmayı başardım. Ancak Time Capsule kurulumunda sorun yaşıyorum. Yönlendiricinin genel IP'sini düzgün bir şekilde gösterir, ancak bazen IP 169.254 ile başlayan bir IP adresine dönüşür. Bunun DHCP düzgün çalışmadığında ayarlanan yerel bir IP ipi olduğunu okudum. Sunucu uygulamasında, sunucumun ipinin değiştiğini belirten bir bildirim aldım. Hangi DHCP'nin düzgün şekilde çalışmadığını bulmak ve bu noktaya geri dönmek dışında buradan nereye gideceğimi bilemiyorum. Pek çok GERÇEKTEN çözüm bulundu, ancak bunun nasıl düzeltileceğini anladığım hiçbir şey yoktu.
Pamela Cook - LightBe Corp

@LightBeCorp NVG589 ayarlarında doğru bir şekilde girilen Time Capsule için MAC donanım adresini bulabildiniz mi? Time Capsule, DHCP adresini NVG589'dan kaybediyor ve kendi kendine atanan bir IP'ye (169.254.x.x) düşüyor gibi görünüyor.
douggro

@LightBeCorp Zaman Kapsülünün MAC adresini belirlemeniz gerekirse, ağınızda Netstat'ı çalıştırmak için Ağ Yardımcı Programını kullanabilirsiniz;
douggro

@douggro, yönlendirici sayfasından Time Capsule'nin MAC adresini alabildim. Talimatlar, Kapsül'e girdiğimde halka açık IP adresini bildiğinden beri çalıştığı anlaşılıyor. DHCP'nin nerede kaybolduğundan emin değilim. Sunucu uygulamasında bunun hakkında bir uyarı aldım. Bunu 4 senedir ilk defa görüyorum. DHCP'yi kaybetme konusunda sorun yaşayıp yaşamadığımı görmek için Mac Mini sunucumdaki Ethernet girişini silmeye ve yeniden oluşturmaya karar verdim. DCHP'yi kaybetmezsem, tekrar deneyeceğim ve sonuçlarımı göndereceğim. Ayrıca Netstat'ı da çalıştıracağım. Yardımın için çok teşekkürler!
Pamela Cook - LightBe Corp
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.