SMC sıfırlamasına rağmen pil şarj olmuyor


2

Dün gece ortaya çıkan pilimin şarjı ile ilgili bir sorunum var. Uzun zamandır mükemmel çalışıyordu. Farklı dizüstü bilgisayarlara sahip olan arkadaşlarımın tümü Macbook'umda çok kıskançtı, çünkü dizüstü bilgisayarları daha iyi çalışabilmesi için takılı olmalı. Dizüstü bilgisayarın kendileri gibi olabileceğinden endişeleniyorum.


Bu durumda:
Batarya tam olarak şarj edilmemiş. Böylece, şarj cihazını güç kaynağına taktım, ancak magasafe LED'i yeşil yanıyor ve sadece diyor Battry is not charging. SMC'yi sıfırlamayı denedim (Umarım düzgün yaptım), ancak sorun hala var. Bana yardım etmeyi yararlı bulabileceğin pil durumu burada.

Bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz

görüntü tanımını buraya girin

Yanıtlar:


2

Sorun Çözüldü
Batarya iyi ve sorun şarj cihazındaydı. Şarj cihazı, kullanımdayken bilgisayarı şarj etmek için yeterli güç iletemiyor gibi görünüyor.
Şarj cihazının kasasını açtım ve 2 kapasitörün kabardığını gördüm. Onları yenileriyle değiştirdim (Bir video alıcısında buldum). Şimdi aldığım ilk gün gibi çalışıyor.


0

Durumda 'Bataryayı Kontrol Et' yazıyor.
Belki yeni bir tane için zaman gibi görünüyor?

Bu makine için potansiyel döngü sayısı 1000'dir ve bu rakamın oldukça yakınındasınız.

Kaynak: Mac notebooklar: Pil döngüsü sayısının belirlenmesi


Çok üzücü, dün geceye kadar mükemmel çalışıyordu. Düzeltebileceğim bir yol var mı? @Tetsujin
Elektrikçi

Batarya bu modelden çıkarılabilir ise, bağlantıları çıkarmayı, kontrol etmeyi ve geri koymayı deneyebilirsiniz. Veya çalıştığı, magsafe konektörünü diğer yöne çevirin ve doğru oturduğundan emin olun… & temiz
Tetsujin

1
Genius'u görmeye giderdim; Test ederken bağlantı / PSU veya bitmiş bir pil olup olmadığına karar verebilirler.
Tetsujin

1
PS - 'Güç Adaptörü: (boş) Watt' çok şüpheli görünüyor.
Trane Francks,

1
@Elektrikçi: Dizüstü bilgisayarın kendisinde tanılama yapmaya meyilliyim. Apple Donanım Testi güller çıkarsa, şarj cihazında bir arıza olduğunu gösterir. Bir Genius Bar ziyareti veya yetkili bir tamir merkezi daha sonra garanti altına alınacaktır. Kızımın Hava birkaç ay önce şarj olmaz. Genius Bar'daki teknoloji MBA'i test etti ve geçtiğinde eskisini bile test etmeden bana yeni bir AC adaptörü verdi. MBA APP kapsamındadır, bu nedenle sisteminiz garanti kapsamında değilse, muhtemelen yenisini almanız gerekecektir.
Trane Francks

0

Dizüstü bilgisayarınızı yoğun bir şekilde kullanıyorsunuz veya şarj cihazınızı daha yüksek güçle yükseltmeniz gerekiyor (örn. 65Watt'tan 85Watt'a), böylece daha hızlı şarj edilebilir.

Bu genellikle şarj cihazını diğer MacBook Air'den alırken / ödünç alırken olur ve MacBook Pro'nuzu şarj etmeye çalışırsınız (i5 yerine Core i7'ye sahip olabilir).

Hangi uygulamaların en fazla güç harcadığını görmek için Batarya simgesine tıklayabilirsiniz.

OSX'te Battery Icon ekran görüntüsü - Önemli Enerji Kullanan Uygulamalar


Sorun şarj 2 kapasitörler oldu, ben onları değiştirdi ve şimdi onun çalışma ince @ kenorb.
Electricman
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.