Aynı grup, çoklu grup sohbetleri - Nasıl düzeltilir?


2

3 kişiyle grup sohbeti yapıyorum. Hepimizin iPhone'ları var. Yaklaşık bir ay önce, aynı grupla yeni bir grup sohbeti oluşturuldu. Sildim ama geri geldi. 4 kişiden 3'ü bu sorunu yaşıyor. Diğer adamın "bu beni delirtiyor" dediğimizde neden bahsettiğimizi bilmiyor.

Diğerleri de bu sorunu yaşamış gibi görünüyor:

"iOS 8 aynı alıcılarla birden fazla grup mesajı oluşturuyor" ( Resmi Apple Forumu )

Yukarıdaki konuya cevap yok.

Bu sorunu nasıl düzeltebiliriz?


1
Ben de buna şaşırmıştım - grubumu ve ismini kopyaya bile aktardım. İşte benim önsezim: adres değişikliğinde alındı. Bilginize girip her bir kişinin mavi renkle vurgulanmış kişi öğesini karşılaştırarak iki grubunuzu karşılaştırın. Bir grubun telefon yerine bir kişinin e-postasının vurgulandığını gördüm. Bunu onaylarsan haberim olsun.
bassplayer7

@ bassplayer7 Grup sohbetinde "Ayrıntılar" a bastığımda her grup aynı grup üyesine sahip. "Mavi ile vurgulanan iletişim öğesi" ile ne kastettiğinizden emin değilim - Bunu gördüğümü sanmıyorum.
samthebrand

Tamam, yeterince açık değildim. Grubunuzun Sam, John, Bob ve sizden oluştuğunu varsayacağız. Gruptaki ayrıntılara dokunun ve Sam'in kişi listesindeki daire içine alınmış "I" ye dokunun. İletişim öğelerinden biri mavi olacaktır - e-postası veya telefonu. Bunu zihinsel bir şekilde not edin ve John ve Bob için de aynısını yapın. Ardından, yinelenen gruba gidin ve karşılaştırın. En az bir kişinin bilgisinin farklı olduğunu göreceğinden şüpheliyim.
bassplayer7

@ bassplayer7 Çok açık talimatlar. Teşekkürler! Maalesef, vurgulanan tüm öğeler gruplar arasında aynıdır. Amanın. Bunun ne yapılması gerektiğinden emin değilim, ancak "Bob'un" telefonuyla bir ilgisi olduğundan şüpheliyim, çünkü bu sorunu yaşamayan tek kişi o ... başka bir konuda yardımcı olmak çok memnun olurdu.
samthebrand,

Gruptaki diğerleri işbirliği yapmaya istekli mi? Öyleyse, her birinden Ayarlar -> Mesajlar -> Gönder ve Al seçeneğine gitmelerini isteyin ve seçenekleri yalnızca bir tanesine (bir telefon veya e-posta ile) daraltın. O zaman bekle ve gör. Sorunun bu olup olmadığını belirleyen katil bu olurdu.
bassplayer7,

Yanıtlar:


1

Ayarlarda "grup mesajlaşmasının" açık olduğundan emin olun. Bazı nedenlerden dolayı (belki de b / ci telefonumu bir demet sert ve yumuşak bir şekilde yeniden başlatmıştır) bu seçenek kapatılmıştır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.