2009 imac'a RAM eklemek performansı arttırır


2

Snow Leopard'dan Mavericks'e yükselttiğim için, 24 inç 2009 2.93 Ghz imacım oldukça yavaştı. Programları açmak ve genel olarak yavaş.

Şu anda imac sadece standart olarak gelen 4 GB RAM'e sahip. 8Gb'ye yükseltmek buna değer mi? Şu anda yeni bir makine alamam.

Herhangi bir tavsiye için teşekkür ederiz - çok takdir etmek.

PS. SL’de kalmadığım için (bazı yönlerden) pişmanım ama bir uygulamayı kullanmak için 10.9’a ihtiyacım vardı.

Yanıtlar:


2

Bu soruyu doğru bir şekilde cevaplamak için, şu anda ne kadar RAM kullandığınızla ilgili bazı istatistiklere ihtiyacınız olacak. Ancak genel olarak, özellikle hala 4GB’daysanız daha fazla RAM işleri iyileştirecektir.

Öte yandan, 2009 iMac bu noktada gerçekten EoL'ye ulaşıyor - Mactracker'a göre , bu makinenin destek durumu şu anda "Vintage". Bence bu makinenin performansı için en büyük faktör işlemci mimarisi - Core 2 Duo'nun iyi bir çalışması vardı, ancak Core ix mimarileri gerçekten başka bir sınıfta.

Başka bir deyişle, makinelerimden biri 16 GB RAM ile 2010 iMac 3.6 Ghz Core i5 ve bu noktada hala tamamen kullanılabilir durumda. Modelinizden yalnızca bir yıl uzakta olmasına rağmen, işlemci mimarisi farkı, sizinkinin yaşını gösterirken makinemin kullanılabilir durumda kalmasını sağlayan şey. (16 GB RAM'in de yardımcı olduğundan eminim, ancak işlemci mimarisi karşılaştırmasının daha alakalı olduğunu düşünüyorum.)

Yükseltme zamanı olabilir! 6 yıllık ömür hapşırmayacak bir şey değildir; Buna paranızın karşılığını veririm derdim.


Cevabın için teşekkürler. Piyangoyu kazanmanın dışında, şu anda yükseltme yapacak durumda değilim. Ben bir öğrenciyim ve bir işim yok (ve bir süreliğine de olmayacak). WRT istatistikleri, ne tür istatistikleri göz önünde bulundurmam gerekiyor?
Felinsky

Yardımcı Programlar klasöründeki Etkinlik İzleyicisine bir bakın. Mavericks, sistem seviyesinde bir bellek sıkıştırma yöntemi getirdi, bu yüzden size 4GB belleğinizin ne kadar gergin olduğu hakkında bir fikir verecek bir “Bellek Basıncı” göstergesini göreceksiniz.
NReilingh

1

Kısa cevap: evet. Ödeyebileceğiniz en fazla hafızayı alın.

Uzun cevap: karım 2009 macbook'unu yosemite çıkmadan hemen önce SL'den Mav'e yükseltti. Ayrıca sadece 4Gb vardı ve SL üzerinde oldukça rahat çalışıyordu. Mavericks değildi. Hızlı inceleme, çok fazla takas olduğunu ortaya çıkardı.

İki yeni 4 Gb çubuk takıldı (makineyi 8 Gb'de maksimize edecek şekilde). Hafıza basıncı rahatladı ve karısı çok daha mutlu oldu. Hala yeni bir makineden daha yavaş, ancak yeni bellek için 100 dolar çok daha ucuz. Bir SSD de işleri hızlandıracaktı, fakat henüz orada değiliz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.