MacBook Pro önyüklemeyi / kurtarmayı reddediyor, “beyaz ekranda” kilitleniyor


3

Mac'leri önemseme konusunda biraz yeniyim, ancak biri benim hizmetimde kaldı ve henüz çalışma düzenine geri yükleyemedim. İşte belirtiler:

 1. MacBook Pro, önyükleme işlemi sırasında "beyaz ekranla" takılır. Bir miktar önyükleme sıçraması görünür, ancak gri arka plan bir noktada kapanır.

 2. Kurtarma modunu başlatmak, hatırladığım kadarıyla işe yaramadı.

 3. Bir Ubuntu 14.04.2'den önyükleme USB çubuğu çalışır, bir tanesi çekirdek komut satırına "nofb nomodeset" eklesin (bunu bir tane yetersiz sürücü desteğine koydum). Bunların genellikle kullanıma hazır olup olmadığı hakkında hiçbir fikrim yok.

 4. Yukarıda belirtilen çubuktan ayrılanları kullanarak üç bölüm, bir EFI Önyükleme, bir büyük ana bölüm ve bir tane de Kurtarma etiketli görebildim. Kurtarma işleminin beklediğim gibi HFS + olarak tanınması garip görünüyordu, ancak "ana" bölüm monte edilemedi ve bir dosya sistemi türü göstermedi.

 5. Ayrıca, söz konusu sürücünün standart olmadığını varsaydığım bir OCZ Vertex3 256 GB olduğunu da keşfettim. Önceki sahibi yükseltmiş olabilir.

 6. Bu noktada, sürücüyü silip yeni bir kurulumla denemeye karar verdim. SSD'yi MacBook'tan çıkardım, (okuma hatası olmadan gitti) durumunda masaüstümden tam bir disk görüntüsü çektim ve SATA gelişmiş bir silmek için hdparm kullandım ve beni "taze" bir diskle bıraktım. Sonra tekrar içine koydum.

 7. Bana dünyayı ve her şeyi gösteren yüklenen internet kurtarma işlemine başladım. Daha sonra, Apple Logosunu gösteren, yeniden başlatıldı. Ama sonra tekrar orijinal "beyaz ekrana" girdim.

 8. NVRAM'ı önyükleme sırasında sıfırlamayı denedim, bu önyükleme zilini tekrar açtı çünkü başarılı oldu, ancak o zaman bile, internet kurtarma işleminin tekrar başlatılması beyaz ekranın kapanmasına neden oluyor.

 9. Beyaz ekranda çok yüksek CPU veya GPU kullanımı var gibi gözüküyor, fanlar oldukça yoğun bir şekilde kaymaya başlıyor, aynı zamanda vücut çok kısa sürede çok ısınıyor.

 10. Eğlenceler için, Ubuntu'yu MacBook'a yükledim, çalışan (birkaç hıçkırıktan sonra pürüzsüzleştikten sonra, neyse ki bu konuda daha fazla deneyime sahibim).

 11. Kurtarma modu (Cmd + R) ve Apple Hardware Test (D?) Çalıştırılamadım. Eski yukarıda açıklanan aynı beyaz ekran sorununu yaşıyor.

Şu anda, tek belirsiz tahminim, tamamen açık kaynak kodlu radeon sürücüleri kullanılmadan Ubuntu tarafından engellenebilecek bir GPU sorunudur. Ama bu vahşi bir tahmin. Herhangi bir giriş takdir edilmektedir.


Sorun Gravis ve Apple'ın açık olmayan teşhis araçlarında çözüldü: Donanım gerçekten kırıldı ve ücretsiz bir yedek parça aldım.
stacked_deck

Şimdi bu değiştirmeler artık bir seçenek değil, son hendek çabası bunun gibi bir şey olacak: GPU problemi - Gri Ekranda Önyükleme Askıda
LangLangC 17:17

Yanıtlar:


5

MacBook Pro'nuz 2013 civarında oluşturulduysa, bu büyük olasılıkla gerçek GPU'nun kendisi ile ilgili bir donanım hatasıdır. Başıma geldi, ben de Apple'a götürdüm, üzerinde bazı teşhis uygulamaları yürüttüler ve temelde bana yeni ve güncellenmiş bir model verdiler. Görünüşe göre sorun onlar için iyi bilinmektedir. Bu konuda bazı belgelerim var. Evrakları bulmayı başarırsam / bu yazıyı düzenlerim / güncellerim.2
Tam olarak öyle olduğu ortaya çıktı.
stacked_deck

Burada GPU - kırılan onaylayabilirsiniz. Değiştirilecek.
VonSchnauzer

1

Birlikte verilen disk yardımcı programını kullanarak diski tamamen silerek internet kurtarma özelliğini tekrar kullanmayı denemek isteyebilirsiniz. (sürücüyü seçin (bölümü değil) ve silme sekmesini kullanın. Bu ayrıca bölüm haritasını buna göre yeniden oluşturur.

Ayrıca, güvenli önyükleme kullanmayı deneyin (önyükleme sırasında vardiyayı basılı tutun). Bu, trick boot işlemini ayrıntılı modda yapmazsa, bu size olan bitenler hakkında daha fazla çıktı verecektir (önyükleme sırasında cmd + V tuşlarına basılı tutun).

Ayrıca SMC ve PRAM'ı sıfırlamayı deneyin


Şimdi SMC ve PRAM Sıfırlama, İnternet Kurtarma ve benzeri herhangi bir kombinasyonunu denedim. "Park yeri yok" işareti alabildim ama bunun dışında hiçbir şey yoktu.
stacked_deck

Park iz yok mu?
tjt263

1

Sadece benim 5c ile ilgisi yok, sadece vahşi bir tahmin.

MacPro'ma işletim sistemi olmayan şifreli bir USB sabit disk taktım. Her yeniden ALTbaşlattığımda önyükleme diyalogu için basmam gerekiyor , aksi halde MacPro'm beyaz bir ekranın içinde kalmış. USB sabit diskini çıkardığımda ve yeniden başlattığımda sorun değil.

Öyleyse tüm çevre birimlerini söküp yeniden başlatmayı denemeye ne dersin?


0

Güvenli moda başlamak için bu adımları izleyin.

Mac'inizi başlatın veya yeniden başlatın. Başlangıç ​​sesini duyduktan hemen sonra Shift tuşunu basılı tutun. Apple logosunun ekranda göründüğünü gördüğünüzde Shift tuşunu bırakın. Apple logosu göründükten sonra, giriş ekranına veya masaüstüne ulaşmak normalden daha uzun sürebilir. Bunun nedeni, Mac'iniz, güvenli modun bir parçası olarak başlangıç ​​diskinizi bir dizin kontrolü yapmasıdır. Güvenli moddan çıkmak için, başlatma sırasında herhangi bir tuşa basmadan bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Mac'inizin bazı özellikleri güvenli modda başlatıldığında kullanılamaz, bu nedenle güvenli modunu kullandıktan sonra bilgisayarınızı normal şekilde yeniden başlatmalısınız. Örneğin, bu özellikler güvenli modda çalışmıyor: DVD Oynatıcıda film oynatamazsınız. İMovie'de ve diğer bazı video uygulamalarında video çekemezsiniz. Bazı ses giriş veya çıkış aygıtları çalışmayabilir. Bazı USB, FireWire ve Thunderbolt cihazları mevcut olmayabilir. Wi-Fi ağı, kullandığınız Mac ve OS X sürümüne bağlı olarak sınırlı veya kullanılamayabilir.

Apple Destek sayfalarından, deneyimden sağlanan.


Merhaba, Farklı Sormaya Hoş Geldiniz. Lütfen cevabınızı destekleyen kaynaklara bağlantılar eklemeyi düşünün. Teşekkürler!
Jaime Santa Cruz,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.