İTunes kitaplığı toplu olarak nasıl düzenlenir?


1

İTunes arşivimdeki şarkıları düzenlemeyi denemek istiyorum (sanatçıları ve albümleri yeniden adlandır, vb.), Ancak kütüphanem oldukça büyük ve şarkılarımı Bilgi Al ekranından elle düzenlemek zaman alıyor.

Şarkılarınızı toplu olarak düzenlemenin bir yolu var mı? Kitaplığınızın şarkı bilgilerini Excel'e dışa aktararak ve sonra tekrar iTunes'a aktararak mı ideal?

Bir oynatma listesini .txt dosyası olarak dışa aktarmayı, Microsoft Excel'de düzenlemeyi, .txt dosyası olarak yeniden kaydetmeyi ve iTunes'a geri içe aktarmayı denedim, ancak değişikliklerin hiçbir etkisi olmadı.


Dosyaları tamamen iTunes'dan kaldırabilir, ID3 etiketlerinde (bu etiketleri destekleyen bir biçim olduğu varsayılarak) toplu değişiklikler yapabilir ve ardından şarkıları dosyalarda yeni verileri kullanacak olan iTunes'a geri alabilirsiniz. Ayrıca bir grup şarkıyı vurgulayabilir ve Bilgi Al'ı yapabilir ve bu şekilde toplu değişiklikler yapabilirsiniz. Tamam'ı tıklattığınızda herhangi bir boş alan yalnız kalacaktır.
tubedogg

Yanıtlar:


1

MusicBrainz Picard'ın ücretsiz (ve açık kaynaklı) programı düşünülmesi iyi bir seçenek olacaktır. Şarkıları ve albümleri akustik kimlikleri ile tanımlayabilir ve otomatik olarak ID3 etiketlerini girebilir.

Program iTunes ile de "iyi oynayacak". Müziğinizi düzenlemek ve etiketlemek için kullanın, ardından şunları yapın (MusicBrainz Picard web sitesinden kopyalandı)

  1. İTunes'u açın, ardından Dosya & gt; Kitaplığa Klasör Ekleme
  2. İTunes dizininizin en üstüne getirin (varsayılan olarak Windows'ta "Müziğim \ iTunes \ iTunes Müzik \ Müzik").
  3. iTunes, müziğinizi yeniden tarar.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.