A1549 iPhone'um Japonya ve Filipinler'de çalışır mı?


2

Kilitlenmiş bir "T-mobile" iPhone 6, model A1549'um var. Gelecek ay Japonya ve Filipinler'i ziyaret edeceğim ve ön ödemeli SIM kartlardan kurtulabileceğimden mi yoksa kiralanmış Wi-Fi bağlantı noktalarından dolaşmak zorunda mı kalacağımı anlamaya çalışıyorum. .

Apple’a göre, her iki yerde de işe yaramayacak.

https://www.apple.com/iphone/LTE/

Ancak bu listeye göre:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks#Asia

En azından bazı grupların desteklendiği görülüyor, au 1 ve 18 gruplarında olduğu gibi, Docomo da 1 ve 19'da ve Softbank da 1'de. Phillipines'te, her üç Smart grubunun da (5,3,1) desteklendiği gibi görünmesiyle biraz daha iyi görünüyor.

Bu durumda, Apple'ın neden A1586'yı Filipinler ile uyumlu olduğunu listelediğini şaşırtdım. Daha fazla deneyimi olan biri içeri girebilir mi?

Yanıtlar:


2

LTE seyahat ettiğiniz yerde çalışmasa bile, iPhone 6 modeli A1549 aşağıdaki 2G / 3G / 4G ağ frekanslarında çalışacaktır.

  • UMTS / HSPA + / DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)
  • GSM / KENAR (850, 900, 1800, 1900 MHz)
  • LTE (Grup 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29)

Telefonunuzun kilidi açık olduğundan, herhangi bir taşıyıcının SIM kartı çalışacak ve telsizin ahizeyle iletişim kurabileceği tüm konuşlandırılmış tüm hücre kuleleri ve frekansları için radyoyu düzgün bir şekilde yapılandıracak en son taşıyıcı ayarlarını indirmek için WiFi'ye bağlanabilirsiniz.

Bu nedenle, sorunuz temel olarak bir fiyat noktası seçmek ve gerçekten seyahat edeceğiniz kapsama sahip belirli bir taşıyıcı seçmekle sonuçlanır. İyi bir haber, ucuz bir SIM veya iki tane alabilmeniz ve daha sonra veriyi ve dakikaları doldurmak için en iyi olanı seçip, vardığınızda zemindeki koşullar hakkında daha fazla şey öğrenmeniz.

Deneyimlerim teknik özellikler çok tutucu ve iPhone'ları destekleyebilecek her operatörün, o ülkedeki ahizeler öncelikle her şeyi konuşan bir cihaz satılsa bile gezginlerden daha fazla gelir elde ettiği için reklamdan çok daha iyi / daha hızlı / daha fazla LTE kapsamı kazanıyor olmanızdır. A1549'un frekansları da kendi. Model seçimine yol açan pazarlama ve mühendislik görüşmelerinde yer almak isterdim, ancak yalnızca Apple'ın dışında olmayı tahmin edebilirim.


Temel olarak hepsi :)
Ruskes 15:15

Seyahatimden sadece bir takip. Japonya'da her yerde T-mobile sim kartımı kullanarak ve ücretsiz (ancak yavaş) uluslararası dolaşımlarından yararlanarak çalıştı. Docomo ve Softbank arasında ileri geri sıçradı ama tek seferde 5 bar servisim olmadığını düşünemiyorum. Filipinler farklı bir hikayeydi, ama ben oradaki kulelerin eksikliğine atfediyorum. Şehir bölgeleri yeterince iyi çalıştı, ancak kırsal alanların bazılarının kapsama alanı yoktu.
Joseph Toronto

0

Hiç GSM kullanmadığı için Japonya'da 2G kapsama alanı elde edemezsiniz, ancak 3G iyi çalışmalıdır. Bu, 3G kapsamının olmadığı kırsal alanlarda sinyal kaybedebileceğiniz anlamına gelir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.