Appstore'un ekran görüntülerini reddetmesine nasıl tepki göstermeli?


3

Bugün uygulamamın meta verileri Apple tarafından reddedildi.

Sebep -

"8.1 - Uygulamalar, Apple Ticari Markalarını ve Telif Haklarını ve Apple Ticari Marka Listesini Kullanma Kılavuzunda açıklanan tüm şart ve koşullara uymalıdır" Uygulamanız, Apple Ticari Markalarını ve Telif Haklarını Kullanma Kılavuzuna uymuyor. Özellikle, uygulama pazarlaması ekranlarınız iOS ana ekranını ve yerel iOS uygulaması simgelerini gösterir.

Onlara neden hemen hemen tüm uygulamaların iPhone'u uygulama ekran görüntülerinde kullanabileceğini sordum ama yapamıyorum?

Bunun üzerine cevap verdiler:

Bazı durumlarda, App Store'da App Store Review Guidelines ile uyumlu görünmeyen uygulamalar olabilir. App Store'daki uygulamaların uygun olmasını sağlamak için çok çalışıyoruz ve şu anda App Store'da bulunmayan uygulamaları tanımlamaya çalışıyoruz. Bu olayları tanımlamak zaman alır ancak başka bir uygulamanın uyumsuz olması, uygulamanızın olmasının bir nedeni değildir. Lütfen Apple ticari markalarının benzerliğini uygulamanızdan kaldırın.

Ekran görüntülerim şuna benziyor: görüntü tanımını buraya girin

Reddetme nedeni ile kafam karıştı, çünkü birçok başka uygulama (örneğin, https://itunes.apple.com/US/app/id915637540 , https://itunes.apple.com/US/app/id637855838 (çok benimkine benzer), https://itunes.apple.com/US/app/id461953674 , https://itunes.apple.com/US/app/id281953674 , https://itunes.apple.com/US/app/id284815942 ) benzer ekran görüntüleri problemsiz şekilde kullanın.

Uygulamayı ekran görüntüleri ile birlikte sunmayı gerçekten çok isterdim, bir başvuruyu tekrar gözden geçirmek için önerilen eylem şekli nedir?


Onlara Apple'ın ikonları olmadan ekran görüntüleri oluşturmanızı öneriyoruz - bu onların itiraz ettikleri gibi görünüyor. Gerçekten de Apple’ınkilere benzeyen simgeleri gerçekten kopyalamaksızın oluşturamaz mısınız?
amergin

1
1. ekran görüntüsünü uygulamanın kullanıcı arayüzünde çekilmiş benzer bir atışla değiştirmek en kolay olabilir (2 ve 4 gibi). 3 ve 5'i değiştirmek zordur, çünkü ana ekranda duvar kağıdını yerinde göstermek önemli bir şeydir - ancak belki de ana ekranınızı, yalnızca uygulamanızın simgesinin yer alması için Uygulama İncelemesi için kabul edilirken dikkat çeker.
Dan J

Belki de Apple simgelerini Alternatif simgeler olarak değiştirmek bana yardımcı olur?
Edgar

Ayrıca, "önizleme modu" nun uygulamamda elma simgelerini kullandığını gördüklerinde ne kadar sorun olacağını düşünüyorsunuz?
Edgar

@DanJ İyi öneriler, ancak ürün ana hatları ve / veya ana ekran simgelerinin herhangi bir şekilde kullanılması, izin verilenlere açıkça yazılmıştır. Cevabımdaki bu detaylara link vereceğim.
bmike

Yanıtlar:


5

Eğer geri adım atarsanız, bu savı 100 veya 1000 kez daha önce duymamış olsaydınız, "ama memur, diğer tüm sürücüler hızlandı" durumunuzu savunmayı başarabilirsiniz.

Bunun yerine, şu an bu dalganın karşısında yüzdüğünüzün farkına varın ve Apple gereklilikleri değiştiriyor ve uygulama ekranı çekimleri için neyin kabul edilebilir pazarlama olduğuna dair söz veriyor.

Bu değişikliklere bakın: http://www.appstorereviewguidelineshistory.com

Apple, satıcıdır ve bir tüketici, satılan ürün tarif edilenden farklı olduğundan iade talebinde bulunursa, gerçek yasal sonuçlar ortaya çıkar. Özellikle, Apple uygulamanızı bu görüntülerle "ekran görüntüsü" olarak pazarlar.

Eğer bakarsak Kickstarter app her görüntü eve düğmesi ve uyku düğmesine bastı ve Kickstarter uygulaması koşuyordu hem iken yayımlanan göreceğiniz biridir.

Gönderdiğiniz görüntülerin hiçbiri uygulamanın ekran görüntüleri değil. Pazarlama malzemelerinin veya bir web sitesinin ekran görüntüleri olabilir, ancak Apple'ın sattığı şey bu değil.

Ve evet - pazarlama sözleşmesini ihlal ediyor ve ürününüzün tanıtımını yapmak için Apple'ın ticari markasını kullanıyorsanız, bunu hemen yapmayı bırakın.

Mevcut inceleme kılavuzlarına ve Apple'ın geliştiricilerle olan pazarlık sözleşmesine bakarsanız, özellikle birkaç maddeye bağlı kalacağınızı söyleyebilirim:

  • Başlangıçtan - Başvurunuz reddedilirse, itiraz edebileceğiniz bir İnceleme Kurulumuz vardır. Basına koşup bizi çöpe atarsan, asla yardımı olmaz.
  • Gönderen pazarlama anlaşması 2.4 - iPad, iPhone veya iPod touch Ana ekran ya da sahibi olmayan herhangi bir simge veya görüntüyü asla.
  • Ayrıca pazarlama sözleşmesinden 2.7 - Ürünü vurgulayarak çevrelemeyin.
  • Ayrıca, pazarlama sözleşmesinden de 2.10 - Ekran görüntüleri, yalnızca uygulamanın çalıştırıldığı sırada kullanıcının görebileceği gerçek ekran içeriğini uygulamanızdan görüntülemelidir. Apple ürün görsellerini App Store'daki ekran görüntülerine eklemeyin.

Bunu gözden geçirme kuruluna tavsiye etmem, çünkü birkaç cephede bu çok açık bir şekilde yanlıştır (Apple'ın ana ekranı ve iPhone görüntüsünün yanı sıra ekran görüntülerinin istendiği gerçek ekran görüntülerinin kullanılmaması).

Son olarak, Apple'ın resimlerini gerçekten kullanmak istiyorsanız, yasal ve lisans ekipleriyle iletişim kurabilir ve Apple'ın simgelerini ve tasarımını standart anlaşmanın izin verenin ötesinde kullanmak için yazılı izin alabilirsiniz. Muhtemelen bunun bedelini ödemek zorunda kalacaksınız, ancak benim tahminime göre, bazı şirketler ürünleri birlikte pazarladıklarından bu yana Apple’ın bütçesini almaya başladılar. AT&T'yi ve böyle bir ulusal medya satın alındığını düşünün, ancak mağazadaki bazı uygulamaların Apple'ın bir ana ekran kullanmak için nimetine sahip olması imkansız değildir.

Şerefe ve uygulamanızda iyi şanslar.


3
Ayrıca, yaklaşık 2.10 huysuz olduğumu kabul ediyorum ve ekran görüntüleri ekran görüntüsü değil. Apple'ın bu konuda çok daha fazla durmasını ve tüm fotoğrafçılıkla çekilmiş tüm perde resimlerini kaldırmasını ve tüm geliştiricilerin gerçek tam ekran resmini göndermesini veya test cihazının test için uygulamanın üç görünümünü seçmesine izin vermesini diliyorum. Özellikle öne çıkan uygulamalardan, ama ben bu imparatorluğun kralı değilim. Muhtemelen bir T-Shirt yapmalıyım ki sonsuza kadar 2,10 ya da ... :-)
bmike

Ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederiz! Apple simgelerini alternatif simgelerle değiştirdim (ücretsiz lisansla) ve inceleme için gönderdim. Ps "Bekleme" den "incelemeye" gitmek 20 dakikadan az sürdü. Bu iyiye işaret :)) Umarım
Edgar

Hayır, ayrıca yardımcı olmuyor - "Pazarlama ekranlarınız, iOS ana ekranının bir benzerliğini gösteriyor."
Edgar

@Edgar Dediğim gibi, geri çekilip kurallara uymak isteyeceksiniz. Sadece ekran görüntülerinizi gösterin ve iPhone'un bir taslağını veya buna benzeyen bir şey göstermekten uzak durun.
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.