OS X Dosya Etiketleri ile hangi dosya sistemleri çalışabilir? (HFS +, ExFAT, NTFS, vb.)


2

OS X Dosya Etiketleri ile hangi dosya sistemleri çalışabilir? (HFS +, ExFAT, NTFS, vb.)

Etiketleri yeni Mac bilgisayarımdan NTFS sürücüsü ile kullanabilirsem, harici bir sabit disk kasasına taşıyabileceğim bir Windows makinesinde bir NTFS veri sürücüsüne sahibim. (bu bir Seagate sürücüsüdür, bu yüzden ücretsiz OS X NTFS sürücüsünü kullanırdım)

NTFS, OS X Dosya Etiketleriyle çalışmazsa, başka hangi dosya sistemleri onunla çalışır?

Dosya Etiketlerinin bir Windows makinesinin okuyabileceği bazı dosya sistemlerinde çalıştığını varsayarsak (üçüncü taraf sürücüler de dahil olmak üzere), bir dosya veya dizini etiketlersem, sonra sürücüyü Mac bilgisayarımdan çıkardıktan sonra bilgisayarıma bağlarsam ne olur , daha sonra etiketlenen dosyayı veya dizini taşıdı veya değiştirdi, ardından sürücünün bilgisayarımdan bağlantısını kesip Macime bağladınız mı? Etiket hala dosyayla ilişkili mi?


Temel olarak amacınız, OS X ve Windows arasında etiketleri paylaşmanıza izin verecek bir dosya sistemi bulmak mı?
nohillside

Şans diliyorum - Bir tane bulmaya çalışıyorum. yıl Etiketler NTFS'de [uzak sürücülerde] SMB üzerinden gösterilir, ancak gerçek Win makinesinde bunları göremiyorum
Tetsujin

Etiketlerin Windows’tan kullanılabilir olmasını beklemiyordum, olsaydı iyi olacağını düşündüm. Sadece herhangi bir dosya sisteminde OS X'te etiketleri kullanabildiğimden ve Windows'u karıştırmadan OS X'den kullanabildiğimden emin olmak istedim. Biraz daha araştırma yaptım. Etiketler .DS_Store klasöründe depolanmış gibi görünüyor, bu nedenle herhangi bir dosya sistemi çalışmalıdır. Windows bir dosyanın içeriğini değiştirdi ancak yolunu değiştirmediyse, etiketin hala OS X'te ilişkilendirildiğini, ancak dosyanın yolu değiştirildiyse etiketin artık dosyayla ilişkilendirilmediğini hayal ediyorum.
XDR

Bir cevap olmak için yeterli bilgi yok, ancak Etiketler yerel NTFS sürücüsünde bile çalışıyor gibi görünmüyor. Etiketliyorlar, onları görebiliyorsunuz, ancak Spotlight onları endekslemiyor gibi görünüyor, bu yüzden etiket aramalarında görünmüyorlar [kenar çubuğu vb]
Tetsujin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.