iCloud fotoğraf paylaşım sınırına ulaşıldı - yeni fotoğraf uygulaması


3

Yeni fotoğraflar uygulamasını kullanarak iMac'imde 10.3 beta kullanıyorum. Hafta sonu geçirdiğim yaklaşık 1.300 fotoğrafı (canlı performans) aldım ve bazı insanlarla çevrimiçi olarak paylaşmak istiyorum.

Yaptığım ilk şey, bilgisayarımdaki her performans için birer tane olmak üzere üç yeni albüm oluşturmaktı. Çok uzak çok iyi.

Sonra her albümü iCloud fotoğraf paylaşımı ile çevrimiçi paylaşmak için sağ tıklamayı kullandım.

Şimdi, yukarıdaki mesajla her 10 saniyede bir Fotoğraflar'dan bildirim alıyorum. Aşağıdaki resme bakınız. Etkinliğin saat 11: 14'te devam edeceğini söyledi.

Ne oluyor? İCloud hesabımda alan var, ayda 10 dolar ödeyeceğim alan var ve burada yeterli miktarda sürücü alanı var. Peki neden fotoğraf yüklenmiyor ve bu garip paylaşım sınırını aşmanın bir yolu var mı?

görüntü tanımını buraya girin


Sistem Tercihleri> iCloud'a gidip sağ alt köşedeki "Yönet ..." düğmesini tıklatarak depolama alanınızı ne kadar sürdüğünü kontrol edebilir misiniz?
user24601

Hala 250 gb var. iPhoto belgeleri şu anda 162 mb yer kaplıyor. Fotoğraf kütüphanesi 228 gb alıyor.
Michael Yanovich

iCloud fotoğraf paylaşımı depolama sınırınıza sayılmaz. Apple'ın bir yere kodladığı sınırı bulduğunuzu sanıyorum, ama bu bir tahmin olurdu.
bassplayer7

Faaliyetin devam edeceğini söylediğinden, bir kerede çok fazla bant genişliği kullanmanızı engellemek için bunun daha fazla gaza neden olduğunu tahmin ediyorum. 11: 14'e ulaşıldığında neler olduğunu onaylayabilir misiniz?
Tyson

1
Hmm. Olduğu zaman emin değilim, saat 11: 14'te bilgisayarda değildim, ama bundan sonra tüm resimler yükledi. Öyleyse evet, görünüşe göre bu sadece bir gaz kelebeği, bir uzay sorunu değil.
Michael Yanovich

Yanıtlar:


3

İCloud fotoğraflarında birden çok mutlak ve oran sınırı vardır. Ayrıntılar için bu makaleye bakın:

Şu anda, tahmin etmek zorunda kalırsam, 24 saatlik limitlerden birine girdiniz ve zamanın geçmesini beklemekten başka bir şey yapmanıza gerek yok:

Maximum combined number of photos and videos from all contributors per shared album, per hour: 1000
Maximum combined number of photos and videos from all contributors per shared album, per day: 10,000

Ancak, ekran görüntüsünüz gibi sorun yaşamaya devam ederseniz veya birden fazla bildirim alıyorsanız, bekleme döngüsünde bir hata olabileceğini ve özellikle hesabınıza mühendislik bakmak için AppleCare'e ulaşmak isteyebilirsiniz. Bu hızlı değil, ama sonunda sabırlı olmanız durumunda genellikle iyi çalışıyor.


2
Aynı anda 1000'den fazla fotoğraf paylaştığımda bu sorunla karşılaştım. 1000 fotoğraf limitinin bir saat sürdüğünü doğruladım, böylece her şey bitinceye kadar birkaç saniyede bir paylaşılan albüme daha fazla fotoğraf eklenebildi. @Bmike dediği gibi, sadece sabırlı olun ve kendini "çözecektir".
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.