Finder'da veya iTunes'da veya başka bir yazılımda (gerekirse) 24 bit ses dosyalarını Bulma / Filtreleme? (ses bit derinliği / örneklem büyüklüğü)


2

Kayıpsız müzik konusunda büyük bir iTunes arşivim var. Bazıları iPhone'larda ve Google Play'de çalışmayan 24 bit'tir (çoğu ses 16 bit'tir ve bu ölçüm yalnızca kayıpsız formatlar için geçerlidir). 24 bit dosyaları izole etmek istiyorum, böylece onları 16 bit biçime dönüştürebilirim. Onları nasıl bulabilirim?

iTunes, bunun "örnek boyutu" olarak farkında - her dosyanın "dosya" sekmesi altındaki "bilgi al" da görünüyor. Ancak, sıralanabilir bir sütun değildir. Finder'da "bilgi al" değil.

  • Finder aramasında uygun filtreleri kullanmak hiçbir şey yapmaz (tüm dosyalar görünür) veya belki de doğru yapmıyorum, bu durumda lütfen bana nasıl yapılacağını söyleyin!

  • Sizi kayıplı bir formata (maksimum 256 kbps) zorlaması dışında harika olan iPhone senkronizasyonu için otomatik aşağı örnekleme seçeneğini biliyorum. 16 bitlik kayıpsız altörnekleme seçeneği yoktur ve bu Google Play'de hiçbir şekilde yardımcı olmaz.

  • Dosyalarım Apple Lossless biçiminde (Bazıları XLD kullanılarak FLAC'dan, bazıları doğrudan CD'den kopyalandı).

Yanıtlar:


2

Bütün gün bu konuyu karıştırdım - şu ana kadar söyleyebileceğim tek şey 'Katılıyorum, Bulucu arama dosyaları bit hızına veya derinliğe göre bulamıyor'. MediaInfo size söyleyecek - ama bu gerçekten sıkıcı olurdu.

Ben de farkettim, Finder'ın sütun görünümündeki 'Örnek başına bit' bayrağının her zaman çift çizgi gösterdiğini '-'
AIF ve WAV için iyi, ancak FLAC, ALAC, MP3 vb.

Gecikmeli bir vahiyim olduğunu sanıyordum…

EasyFind (freeware) neredeyse yapabilir. Buna karşı test ettiğim bazı flac dosyalarında yanlış pozitifler oluşturuyor, ancak tüm 24-bit dosyaları buluyordu… sadece ayırt edememe gerek kalmadan bazı 16-bit 'buldum'.
Test 2, 16 ve 24 bit ALAC dosyalarında - başarısız oluyor, tüm 24'leri bile bulamıyor… çizim tahtasına geri dönüyor.

Bunu 'cevaplamıyor' olarak 'bu görmezden gelinmiyor' olarak göndereceğimi ve başka birinin daha fazla bilgi alıp alamayacağını göreceğimi düşündüm.


Bilgi için teşekkürler! Lütfen daha fazla dikkat etmek için soruyu da oylayın. Apple'ın kendi formatını desteklememesi oldukça garip.
Michael Liquori,

Bilgilendirme topluluğumda, bunun nedeni iDevices'ın harici DAC desteği olmadan donanım açısından 24 bit oynayamayacaklarından biri olduğunu düşünüyorum. Her zaman iDevices için her şeyi AAC'ye bırakma eğilimindeyim, çünkü farkı yalnızca söyleyemediğim gürültülü ortamlarda kullandım.
Tetsujin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.