İCloud Photo Library'deki Tüm Fotoğrafları Aile Üyelerine Paylaşabilir miyim?


8

Tüm fotoğraflarımı saklamak için yeterli depolama alanı satın aldığımı varsayarak, iCloud Photo Library ile, tüm fotoğraflarımı farklı iCloud hesapları kullanan diğer aile üyelerimle paylaşabilir miyim ?

( Buradaki soru , Apple tarafından kamuya açık olmayan bir sınırlama olduğu anlamına geliyor.)


Bunu yapmanın birden fazla yolu var. Paylaşılan albümler elma desteğinde iyi belgelenmiştir: support.apple.com/kb/PH12068?locale=en_US
Tyson

Yanıtlar:


8

Göre bu makalenin imore pazar Serenity Caldwell tarafından, tüm aile üyelerine fotoğrafları paylaşmak için üç yol vardır.

  1. Aile Paylaşımı özelliğini açtıysanız, otomatik olarak oluşturulan "Aile" albümünü kullanın.

  2. Paylaşılan bir albüm oluşturun.

  3. Tüm aile üyeleri için aynı iCloud hesabını kullanın.

Bununla birlikte, tüm fotoğraflarınızı otomatik olarak ailenizle paylaşmanın bir yolu görünmüyor . Fotoğrafları paylaşma albümüne kopyalamanız gerekecek. (Her kullanıcının zaten kendi aktif iCloud hesabı olduğundan, yapmak istemediğim aynı iCloud hesabını kullanmıyorsanız.)


2
Aile Paylaşımı özelliğinin, fotoğrafları paylaşma ve bunları dakikalar, koleksiyonlar, yıllar içinde görüntüleme seçeneğini içermemesi talihsiz bir durumdur.
dtmland

6

Paylaşılan bir albümde kaç fotoğraf ve video saklanabilir?

Paylaşılan bir albümde en fazla 5000 fotoğraf ve video birleştirilebilir. Sınırınıza ulaştığınızda, yenilerini eklemeden önce bazı fotoğrafları veya videoları silmelisiniz.

iCloud Fotoğraf Paylaşımı SSS

Fotoğraf Akışım ve iCloud Fotoğraf Paylaşımı sınırları

Bunun doğrudan orjinal soruyu yanıtlamadığını fark ettim, ancak bilgi alakalı görünüyor çünkü> 5k fotoğraf / video varsa, cevap "Hayır, tüm iCloud Fotoğraf Kütüphanesi içeriğini bir aile üyesiyle paylaşamazsınız " olur.


2

Sanırım, sadece elma hesaplarınızı aile üyelerinizle paylaşın ve aynı hesap altında, fotoğraflar dahil tüm medya içerikleri iCloud'a yüklenecek ve aile üyeleriniz arasında paylaşılacaktır.


1

Bence Family Share albümündeki problemler bunun 5000 fotoğrafla sınırlı olması ... (ki bu aile albümüm zaten aşıyor).


-2

Apple yetenekli olmadığı ve bu sorunu çözmek istemediği için tek bir çözüm var. Google Foto’yu kullanmanız gerekir. Uygulama ayrıca appstore'da da mevcut

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.