CTRL anahtarı düzgün çalışmıyor


0

Mac'imi bazı antistatik köpük ürünleri ile temizledikten sonra garip klavye problemleri yaşanmaya başladı:

klavye görüntüleyicide, CTRL'ye basılması CTRL'yi etkinleştirmez, ancak SOL ÜST KRKT tuşuna basarsam ÜST KARAKTER ANAHTARLARI VE CTRL'yi etkinleştirir. Bu oldukça engelli çünkü değiştirici anahtarları düzenli kullanıyorum.

(SMC'yi ve PRAM'ı sıfırladım, birleşik SHIFT-CTRL-ALT-POWERBUTTON (PRAM combo) komutunun çalıştığını farkettim, bu da sorunun donanım değil yazılım düzeyinde olduğunu düşünmeme neden oluyor.)

cevaplarınız için teşekkürler :)


Mikrofiber kumaşı nemlendirin, başka hiçbir şey yapmayın veya devrede ıslanmaya başlarsınız. Kurumasını umabilirsin. Shift / Ctrl / Alt / Power donanım olma özelliğini ortadan kaldırmıyor
Tetsujin

saç kurutma makinesi kullanın ve en iyisini umut edin
Ruskes

Yanıtlar:


1

Klavyeyi temizlemek için kullandığınız ürün nemliyse, klavyede kısa devre yapmış veya belki de Kontrol tuşunun altındaki kişileri aşınmış olabilirsiniz.

İki sonuç:

  1. Kuruması için birkaç gün verin.
  2. Yeni bir klavye alırsın.

Umarım 1 numara sizin için halledecek!

Geçmişte, sert, kirli klavyeleri sert bir fırçayla ve küvet musluğunun altındaki suyla yıkadım ve klavyenin bir hafta kurumasını bekledim . Ancak, Apple'ın son on yılda sağladığı düşük profilli "dizüstü bilgisayar" klavyesi değildi, bu yüzden modern Mac klavyelerde yaptığımı söyleyemem. Ancak, tüm söylendiği gibi, en önemli şey, temiz suyun (SOAP YOK!) Hiç kalıntı bırakmaması gerektiğidir (suyunuz çok zor olmadıkça) ve siz hala ıslakken karışıma elektrik vermezseniz, siz kalıcı kısa devre hasarı oluşturma riski olmamalıdır.


Bazı yapışkan tuşların (tamam, yiyecek dökülmesi) altında bir miktar alkol almak için bir q-ucunda biraz sürtünme alkol kullandım ve birkaç kez hafifçe vurdum ... temizlendi ve sonra buharlaştırıldı. Önceden, sol kontrol çalışmayı bıraktığında ve hala Applecare'e sahipken - klavyeyi değiştirdiler.
Zo219
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.