OSX için Fotoğraflardaki Etkinlikler veya Albümler


2

OSX Yosemite’i yükselttim ve şimdi iPhoto yerine Fotoğraflar’a sahibim. Etkinlikler ve Albümlerin kullanımıyla ilgili bir sorum var.

Ailemle birlikte Hayvanat Bahçesine gidip, fotoğraf çektim ve sonra Fotoğraflar'a aktardığımı söyle. Bu bir Etkinlik mi yoksa Albüm mü? Her zaman iPhoto ile Events kullandım, ancak şimdi albüm olmalı gibi görünüyor.


Fotoğrafları nasıl içe aktarıyorsunuz? Kamera bir iPhone mu, yoksa başka bir model mi?
bmike

Yanıtlar:


2

Kenar çubuğunu açmanın fotoğrafları çok daha hızlı bir şekilde ayarlamama yardımcı olduğunu öğrendim.

Her içe aktarma, fotoğrafları "Tüm İçe Aktarma" görünümünün yanı sıra, Tüm Fotoğraflar albümüne aktarır. Her albümü seçiminize göre oluşturmalısınız ve artık doğrudan kontrol edebileceğiniz hiçbir etkinlik yok.

"Fotoğrafları özetle" seçeneğini belirleyebilir veya zamana göre gezinirken daha fazla veya daha az ayrıntı elde etmek için işaretini kaldırabilirsiniz, ancak Fotoğraflar her resimle tarih meta verilerine göre kararlar alır.

Koleksiyonlar etkinlikleri değiştiriyor gibi görünüyor, ancak yine de bunlar algoritmik olarak üretiliyor ve düzenleyebileceğiniz bir şey değil. En iyi durumda, meta verileri değiştirin ve "düzenlemek veya değiştirmek" istediğiniz orijinal fotoğrafları dışa aktarın ve sonra silin. Orijinal görüntüleri yeniden içe aktararak, algoritmayı toplama ve sıralamayı belki etkileyebilirsiniz, ancak algoritmalar da aynı kalır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.