Apple Kimliği e-postamı daha önce kullanılmış bir kurtarma e-postasına nasıl geçiririm?


10

Başlangıçta mevcut e-posta adresimi kurtarma e-postası ve eski e-postamı orijinal Apple Kimliği olarak ayarladım.

Mevcut e-posta adresimi kurtarma e-posta listesinden sildiğimde, Apple Kimliği adresim olarak ayarlayamadım.

Mevcut e-postamı Apple Kimliğim olarak nasıl ayarlayabilirim?

Yanıtlar:


9

Birincil e-postanız kurtarma e-postanızla aynı olamayacağından bir hata mesajı alıyorsunuz. Önce kurtarma e-postanızı değiştirmeniz gerekir.

Daha yeni başladım. Bir karışıklık kaynağı, talimatların net olmadığı ve kurtarma e-postanızı değiştirme seçeneğinin bulunmasının kolay olmamasıdır.

Apple Kimliğini yönetmeye gidin ( https://appleid.apple.com/account/manage ) ve soldaki gezinme panelinde şifre ve güvenlik konusuna gidin. Devam edebilmek için güvenlik sorularınızın cevaplarını girmeniz gerekir. Yanıtları unuttuysanız, güvenlik sorularını sıfırlama bilgilerini kurtarma e-postanıza göndermek için bir bağlantı vardır.

Güvenlik sorularının cevaplarını girdikten sonra kurtarma e-postanızı değiştirebilirsiniz - ana e-postadan farklı bir tane girmeniz ve doğrulamanız gerekir.

Bunu yaptıktan sonra, mevcut e-postanızı birincil e-postanız olarak ayarlayabilir ve ardından appleID'niz olarak ayarlayabilirsiniz.

Güncelleme : Aşağıda bahsedildi, ancak baş ağrılarını kurtarmak için buraya eklemeye değer. Icloud'da oturum açmış tüm cihazlarda Telefonumu bul'u kapatın. Aksi takdirde, cihazınız mevcut olmayan bir hesapta (kullanılmış kimlik) oturum açacağından oturumu kapatamazsınız. Önce bir yedek almanızı ve ardından iCloud'dan çıkış yapmanızı öneririz. Tüm cihazlar kapatıldıktan sonra kimlik değişikliğini yapın.

Bunu yapmayı unutursanız, cihazı geri yüklemeniz veya daha sonra kimliğinizi eski e-postaya geri döndürmeniz, cihazdan çıkış yapmanız ve daha sonra yeniden yenisiyle değiştirmeniz gerekir.


Bu, kurtarma e-postanızı tüm hesaplardan temizlemek için çalışır. Daha sonra orijinal AppleID'nizi yeniden adlandırıp adlandıramayacağınız @ mac / me / icloud.com olup olmamasına bağlıdır - bu, bir "kurtarma" e-postasını kullanamaz ve yeni bir AppleID ile kaydolamaz veya mevcut bir AppleID'yi yeniden adlandıramaz. şu anda başka bir AppleID ile ilişkilendirilmiş bir "kurtarma" e-postasına.
bmike

Önce tüm cihazlarda Cihazımı Bul oturumunu kapatmanız gerektiği doğru mu? Bu aslında yeni bir hesap oluşturduğunuz anlamına mı geliyor? Dahili işlemleri gerçekleştirirken Apple'ın tam e-posta adresini kullanıcı kimliği olarak kullanması tuhaf görünüyor; her zaman bir tanımlayıcı olarak dizeleri kullanmak çok verimsiz olur.
Paul

2
Cevabınızı düzenlemek ve "GÜNCELLEME" bilgilerini İLK olarak koymak yararlı olacaktır. İlk kısmı izledim, sadece artık var olmayan bir icloud hesabına bağlı olduğumu anlamak için ...
Alex Czarto

"Bildirim e-postası" nı nerede bulacağınızı önermek için +1 -> Güvenlik bölümünde Düzenle'yi tıklamanız gerekir. Cevabınızda, "kurtarma e-postanızı" bulduğunuz yer olduğunu söylemiştiniz, ancak benim durumumda, bilgi muhafazası olan "bildirim e-postası" idi ve cevabınızı okuyana kadar nerede olduğunu bulamadım. Teşekkürler!
Jason

1

Değişir. Bir elma e-posta adresi ise ... (yani @ me.com @ icloud.com vb.) Adresi değiştiremeyebilirsiniz.

Gidin http://appleid.apple.com ve "Apple Kimliği Yönet" ve giriş yapın. "Düzenle" düğmesine o zaman birincil appleid değiştirebilir birincil e-posta adresinin yanındaki belirirse tıklayın. (düzenle düğmesi hiç görünmüyorsa, appleid'iniz bir elma e-posta adresi kullanıyor ve birincil adresi değiştiremezsiniz.) İlk olarak, bu adresi alternatif e-posta adresiniz olarak silmeniz gerekir. İkincil olarak görünmediğinde, birincil öğeyi düzenleyebilir ve önceki ikincil öğeyi kullanabilirsiniz.

DİKKAT Bu işleme başlamadan önce iPhone'umu bul'u kapatın . Telefonunuzda oturumu kapattığınızdan ve telefonunuzda iCloud, iTunes ve uygulama mağazası, iMessage, Facetime, Game Center, olası e-posta ayarları vb. Gibi birden fazla yerde oturum açtığınızdan emin olun. iPhone'umu tekrar açmak için.


Her şeyden çıkış yaptım ve tüm alternatif e-posta adreslerimi sildim, ancak yine de bana "Bu e-posta adresi kurtarma e-posta adresiniz olarak belirlendi ve Apple Kimliğiniz veya Birincil e-posta adresiniz olarak kullanılamaz. Lütfen başka bir e-posta adresi seçin." Bu, üzerinde çalışılabilecek bir şey mi, çünkü yolunuz işe yaramadı mı?
ssun098

At appleid.apple.com siz "yönetmek" tıklayın ve diğer e-posta adresi olarak bu e-posta adresini gösterir giriş yaptığınızda? Evetse, yanındaki sil düğmesini tıklayın. Ardından, appleid'inizi bu adresle değiştirin.
Tyson

0

Apple kimliğinde giriş adı olarak kullandığınız e-posta adresi değiştirilemez. Aslında kullanıcı adınız. Apple Kimliği ayarları sayfasından gönderilen Apple Kimliği ile ilgili postalarınızı alacağınız E-posta adresini değiştirebilirsiniz .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.