Harita Fotoğraflar'da nasıl gösterilir?


13

Yeni Fotoğraflar uygulamasıyla OS X Yosemite'a yeni yükseltme yaptım. Fotoğrafları haritada görüntüleyebileceğimiz çevrimiçi ekran görüntüleri gördüm, ancak bu haritaya ulaşamıyorum.

İPhoto / Aperture'daki gibi tüm fotoğraflarımı bir haritada nasıl görebilirim ?


Ne yazık ki, bir cevap (d'oh!) Eklemek için yeterli üne sahip değilim, ancak kabul edilen çözümle ilgili sorun, bilgi panelindeki pimlerin etkileşimli olmaması, bu nedenle bu çözümün ideal olmaması. "Fotoğraflar" a gidip "GERİ" düğmesini tıklarsanız, yıllar sonra gelirsiniz. Orada konumu tıklayabilirsiniz (örneğin "2015 Kuzey Amerika, Avrupa") ve bu yılın tüm resimlerini bir harita üzerinde göreceksiniz. Yine de yıllarca gösterecek bir çözüm bulamadım.
auco

@auco Bu, kabul edilen cevabın ikinci kısmındaki ile aynı şey.
Matthieu Napoli

Yanıtlar:


15

Photos.app'ın daha yeni sürümleri için (en azından macOS 10.12 Sierra ile birlikte gelen Sürüm 2.0), kenar çubuğunda "Albümler" altında kullanılabilen bir "Yerler" öğesi vardır ("Görünüm" -> "Kenar Çubuğunu Göster" seçeneğini kullanın görünmez). Bu, iPhoto.app uygulamasındakine benzer bir harita görünümü sağlar.

Photos.app'ın daha eski sürümleri için, küçük bir Bilgi penceresinin yanı sıra bir haritadaki TÜM fotoğraf konumlarını tek seferde görmenin bir yolu olmadığı görülüyor. Yapmanız gerekenler:

Tüm konumları gösteren küçük bilgi penceresi için:
1. Fotoğraflar'daki Albümler sekmesine gidin
2. "Tüm Fotoğraflar" -> Bilgi
al'a sağ tıklayın 3. Küçük pencerede, yakınlaştırma / uzaklaştırma yapabileceğiniz bir harita bulunduğunu unutmayın nın-nin

Tarihe göre değişen haritalar için:

  1. Görünüm menüsüne git -> Meta veriler -> Konum
  2. Fotoğraflar sekmesine gidin ve Yıllara kadar uzaklaştırın

  3. Yılın yanında yerler olduğunu unutmayın. Konum adını tıklayın


2
Teşekkür ederim, umarım sonraki sürümlerde böyle bir özellik eklerler. Çoğunlukla "coğrafi konum" kavramının tamamen ortadan kalkacağından endişeliydim (ben bir meta veri manyakıyım). Bu arada, bahsettiğiniz seçenekler hala oldukça güzel (sınırlı da olsa) ve coğrafi konumun hala uygulama tarafından ele alındığını gösteriyor.
Matthieu Napoli

@Matthieu katılıyorum. Kesinlikle, özellikle telefonda görünümü sevdim.
smoooosher

Yani keyfi bir yere gitmenin ve orada çektiğiniz fotoğrafları görmenin bir yolu yok mu? İstediğiniz yere yakın bir yerde çekilmiş bir grup fotoğraf için rummaging ile başlamalısınız?
orome

@raxacoricofallapatorius doğru görünüyor. Demek istediğim, fotoğrafları yıl bazında edinebilirsiniz, böylece yılı bildiğiniz sürece (ve mutlaka konum değil), bütünsel bir harita yapabilirsiniz. Ancak, daha önce olduğu gibi tam bir "Yerler" özelliği yoktur.
smoooosher

1
Yine de görüntüler (kullanıcı arayüzünün söylediklerine rağmen) bir yıl ile sınırlı kalacak, değil mi?
orome

3

Arama kutusuna bir konum yazabilirsiniz ve seçeneklerden biri genellikle bir konumdur; seçerseniz, o konumda çekilen tüm fotoğrafları gösteren bir harita görüntülenir. Örneğin, arama kutusuna 'Colorado' yazarsanız, 'Colorado - State' seçeneklerden biridir.


İlginç. Bir tuhaf ve biraz saçma (ve güvenilmez) ikame ama (işe yaradığında) biraz yararlı. Ve şaşırtıcı derecede yavaş harita görünümünü kullanmama avantajına sahiptir, bu da bir şeydir.
orome

-1

Aslında tüm fotoğraflarınızı bir harita üzerinde görebilirsiniz, bu belli değil. Tüm resimlerinizi görmek için Fotoğraflar'a gidin ve tüm yol boyunca gidin. Artık fotoğraflarınızı etiketlediğiniz tüm konumların yıl veya yıl aralıklarıyla birlikte konum adlarını görüyorsunuz. Konum adına tıkladığınızda bir harita gösterilir.


"Bu, diğer cevabın ikinci bölümü ile aynı gibi görünüyor mu? Yani bir yıla kadar haritayı görebilirim, ancak tüm fotoğraflarımı içeren haritayı değil. - Matthieu Napoli"
grg
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.