Yeni fotoğraflar uygulamasında fotoğraflara bir konum nasıl eklenir?


21

Düşünebileceğim bir şey denedim ve ayrıca "fotoğraflar" yardımının yanı sıra google’a da başvurdum ancak fotoğrafları "fotoğraflar" da coğrafi olarak etiketlemenin bir yolunu bulamadım.

Bunu yapmanın bir yolu var mı, yoksa "fotoğraflar" a alındığında coğrafi etiketlendiklerinde fotoğrafları haritada görüntülemek gerçekten mümkün mü?


Apple bu özelliği kullandığından beri, bunu düzeltmek isteyen iki radar var: openradar.appspot.com/46278596 (iPhone), openradar.appspot.com/46278593 (Mac). Çoğaltmak için çekinmeyin!
Ortwin Gentz

Yanıtlar:


12

OS X 10.10'un Photos uygulamasında konum bilgileri salt okunur.

Fotoğraflar içe aktarma sırasında görüntü dosyalarından GPS koordinatlarını okur ve konumu Bilgi penceresinde görüntüler. Ayrıca bir koleksiyona veya ana ait fotoğrafları harita üzerinde gösterebilir. "Fotoğraflar Yardımı" şu şekilde koyar: "Fotoğraf makinenizde GPS özelliği varsa (iPhone'un yaptığı gibi) veya fotoğraflarınıza GPS bilgileri eklediyseniz, Fotoğraflar otomatik olarak fotoğraflarınızı harita üzerinde görüntüleyebilir."

Ne yazık ki konum bilgisi de Apple Script yoluyla salt okunurdur. Fotoğraf coğrafi kodlama yazılımı HoudahGeo'yu geliştiriyorum . İPhoto veya Aperture ile kullanıldığında, bu çok zarif bir iş akışı sağlar:

 1. Fotoğrafları iPhoto veya Aperture’ye aktarın
 2. Fotoğrafları HoudahGeo veya başka bir özgür yazılımı kullanarak coğrafi olarak kodlayın .
 3. Orijinal resim dosyalarına coğrafi etiketler yaz
 4. HoudahGeo, yeni eklenen coğrafi etiketlerin iPhoto veya Aperture’sini bilgilendirdi mi?

İş akışının son adımı, kitaplığa dosyalara eklenen konum bilgilerini yansıtacak şekilde güncellemek için Apple Script'i kullanır. Bu yeni Fotoğraflar uygulamasında şu anda mümkün değil.

Apple, konum bilgilerini Apple Script ile değiştirme seçeneğini ekleyene kadar daha az zarif bir iş akışına başvurmalıyız.

 1. Image Capture uygulamasını kullanarak fotoğrafları içe aktarın
 2. Fotoğrafları HoudahGeo veya başka bir özgür yazılım gibi üçüncü taraf yazılımı kullanarak coğrafi olarak kodlayın .
 3. Resim dosyalarına EXIF ​​/ XMP coğrafi etiketlerini yaz
 4. Etiketli dosyaları Fotoğraflar kitaplığınıza alın

Bu iş akışının avantajları var. İPhoto veya Aperture kütüphanesini binlerce fotoğraf için güncelleme işlemi oldukça yavaş olabilir. GPS bilgilerini içe aktarmadan önce eklemek daha hızlıdır.

Yukarıdaki iş akışı, GPS bilgilerinin görüntü dosyalarında EXIF ​​/ XMP etiketleri olarak saklanmasını da sağlar. Aynen bir GPS kamera kullanıyormuşsun gibi. Böylece konum bilgisi daima görüntülerde kalacaktır.

MacOS Sierra Güncellemesi:

Sierra Photos 2.0 ve HoudahGeo 5.1 Sierra ile çalışırken konum bilgisinde yapılan değişikliklerin Fotoğraflarını tekrar bildirmek mümkün. Yani, HoudahGeo orijinal görüntü dosyalarını EXIF ​​/ XMP etiketleriyle coğrafi olarak etiketler ve ardından konum bilgisini Fotoğraflar uygulamasına iletir.


Görüntülerin coğrafi etiketlemesine yönelik [ücretsiz] herhangi bir alternatif biliyor musunuz?
Oleg Yaroshevych

2
Phil Harvey'in mükemmel ExifTool'u, bir GPS takip kaydı dosyasındaki verilere dayanarak resimlere GPS etiketleri ekleyen bir coğrafi etiketleme özelliğine sahiptir. sno.phy.queensu.ca/~phil/exiftool
Pierre Bernard

1
Cevap bu olacağından korktum. Ben sadece neden kullanıcının tüm mevcut EXIF ​​/ XMP verilerini düzenlemesine izin vermediğini düşünüyorum. Bu yüzden sadece Lightroom'a bağlı kalacağım ve yalnızca etiketli görüntüleri fotoğraflara aktaracağım. Yine de teşekkürler!
MatoBehr

Çocuklar, GPS etiketli bir görüntünüz varsa, EXIF ​​verilerini Photos.app'a aktarmadan önce fotoğraflarınıza kopyalayabilirsiniz: superuser.com/questions/377431/…
Oleg Yaroshevych

2
El Capitan ile, Fotoğraflar 1.1, fotoğraflara konum atama seçeneğini kazandı. İPhoto gibi, Photos da gerçek görüntü dosyalarına yazmak yerine konum bilgilerini katalog veritabanında tutar. Ne yazık ki Photos 1.1 hala, Fotoğraflar kataloğundaki konum bilgisini güncellemek için HoudahGeo gibi üçüncü parti uygulamalar için bir yoldan yoksundur. Fotoğrafları içe aktarmadan önce hala fotoğrafları HoudahGeo ile coğrafi etiketlemenizi tavsiye ederim. Bu çalışma ile konum bilgisi hem görüntü dosyalarında hem de Fotoğraflar katalogunda bulunur.
Pierre Bernard

7

Bunun Fotoğraf 1.1 (El Capitan) itibariyle değiştiği anlaşılmaktadır.

Bu makaleye göre , coğrafi konum verilerini ekleme ve düzenleme yeni bir özelliktir.

Fotoğraflar 1.1, Müfettiş penceresinde mevcut olan bir Konum Belirleme özelliğinin tanıtılmasıyla birlikte bu önemli müşteri sorununu ele aldı.

Ayrıca bu makaleden şu alıntıya bakın :

Fotoğraflar 1.1’de, coğrafi etiketlenmemiş bir görüntüye veya görüntü grubuna bir konum ekleyebilir ve önceden coğrafi etiketli görüntülerin verilerinin konumunu düzenleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Komut-I düğmesine basarak Müfettiş penceresini açın. Henüz coğrafi olmayan bir görüntüde, Müfettiş, Bir Yer Atama etiketli bir satır görüntüler. Bu alana tıklamak, bir cadde adresi veya ilgi çekici bir ad girmenize izin verir ve Fotoğraflar, Apple'ın Haritalar veritabanında arama yapar. Bu konum sizin için yeterince iyi değilse, iğneyi her zaman tıklayabilir ve haritanın etrafına sürükleyerek istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.


Bu aslında görüntü dosyasının EXIF ​​bilgisine konumu yerleştiriyor mu? Yoksa Kütüphane veritabanında ne tür bilgi depolarsa saklar? Dosyadaki konumu aslında belirlemem, böylece onu kullanan bir yere yüklerseniz veya dosyayı başka bir yere taşıyorsam orada olması yararlı olur.
mikato

4

Daha basit ve daha ucuz olduğuna inandığım, Fotoğraf Geotag adında HoudaGeo'ya bir alternatif geliştiriciyim . Mac App Store'dan satın alabilirsiniz.

Her zaman kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak onu geliştirmek için yollar buluyorum. Aslında birkaç gün içinde çıkan, coğrafi etiketlemeden sonra görüntüyü yeniden sıkıştırma ihtiyacını ortadan kaldıran yeni bir sürüm var.


4
Ne yazık ki, bu yazılımın Fotoğraflar uygulamasının içindeki fotoğrafları etiketlememize izin vereceği izlenimini veriyorsunuz. Mağazada görüyorum bir incelemeden, görünüşe göre bu durum böyle değil. Coğrafya bilgisini Fotoğraflar fotoğraflarına ve videolarına aktarma konusundaki sözlerinizde bahsettiğiniz daha basit süreci açıklayabilir misiniz?
ylluminate,

3

I (El Capitan en az) doğrulayabilirim Fotoğraflar uygulaması , (GPS veya Dash Cam'dan) tam koordinatlarını kullanarak geotagging olduğunu mümkün , sadece formda "koordinatları yazmak için Inspector aracını N39.5221 W83.8453 ", ise " 59 Gano Road, Willmington, OH " gibi, açılır listedeki en yakın adlandırılmış yeri önerir , ancak sonunda Enter tuşuna bastıktan sonra doğru konumu atar :

Kodlarda yazarak

Sonuç

GPS koordinatlarını Deg, Min, Sec ve ondalık sayılarıyla girebilirsiniz. örneğin 49 ° 01'33.4 "N 120 ° 47'55.3" W İmzalı değerleri (+ Kuzey, - Güney, + Doğu, - Batı) her iki formatta da kullanabilirsiniz, örneğin 49 ° 01'33.4 "-120 ° 47 ' 55.3 "veya 49.0259 -120.7987 Kısacası, genellikle koordinatları bir haritadan veya başka bir uygulamadan kopyalayıp doğrudan Fotoğraflar'daki konuma yapıştırabilir ve çalışacaklardır.


1
@ pierre-bernard Bunu El Capitan 10.11.5 / Fotoğraf 1.5 (370.42.0) 'da denedim ve bunun çalıştığını onaylayabilir. Bu kabul edilen cevap olmalıdır
OrganicPanda

2

OS X El Capitan'da bu, coğrafi olarak etiketlemek istediğiniz fotoğrafları seçerek, sağ tıklayıp 'Bilgi Al'ı seçerek, ardından' konum 'alanına konumu yazarak Fotoğraflar uygulamasını kullanarak artık mümkün. En iyi sonuçları otomatik olarak arayacak ve doğru olanı seçecektir.


1

El Capitan's Photos uygulamasında çok kolay bir yer ekleyebilirsiniz:

 1. Fotoğraflar uygulamasını açın ve bir konum eklemek istediğiniz fotoğrafa çift tıklayın(alternatif olarak, konumu seçili tüm görüntülere uygulamak istiyorsanız, Albümler veya Fotoğraflar görünümünden birden fazla resim seçebilirsiniz)

 2. Fotoğraflar menü çubuğundaki (i) düğmesine tıklayın.

 3. Menüdeki son satır… “Bir Yer Ata” üzerine tıklayın ve örneğin yerin adını yazmaya başlayın : Şehir ve ülke. Yazarken önerileriniz olacak

 4. Artık dosyaya ve haritaya yeni bir konum eklediniz .


0

Kısacası, yapamazsın. Apple bu işlevselliği yeni Fotoğraflar uygulamasından kaldırdı. Konum verilerini eklemek istiyorsanız, fotoğrafı dışa aktarın, Fotoğraflar'dan silin, ardından EXIF ​​verilerini manuel olarak güncellemek için diğer cevaplarda (veya hala varsa eski iPhoto / Aperture'da belirtilen) üçüncü taraf uygulamalardan birini kullanın, daha sonra fotoğrafı tekrar Fotoğraflar'a ekleyin.

Apple'ın bunun ne kadar sinir bozucu olduğunu bilmesini ve belki de gelecekte bu özelliği yeniden ortaya koyacaklarını bildirmenizi öneririm .


0

Paylaşım için teşekkürler - bu, Fotoğraflar 1.1’in iPhoto’da olduğu gibi aynı (ish) işlevselliği - yükleri kaçırdığım bir şey.

Bir taraf olarak; 'anlar' bölümü hem iPhone'umu, hem de SLR fotoğraflarını birlikte kullanıyor, akıllıca aynı yerde olduklarını varsayarak (SLR'm coğrafi etiketleme işlevine sahip değil) faydalı olduğunu düşünüyor. Ancak herhangi bir iPhone 'arkadaşı' fotoğrafını çekmediyseniz (genellikle hızlı bir şekilde coğrafi olarak etiketlemek için yaptığım, safari / yürüyüş / seyahat gibi) o zaman biraz dolduruldunuz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.