DSürekli oturum eylemlerini kullanıcı için daha az isimsiz hale getirme?


20

OS X Yosemite'in her defasında bir defa tanıtılmasıyla küçük snitch (ağ izleme programı), bir ipucuyla bağlantı kurmasına izin vermek için izin isteyen bir talepçi açar.

Nsurlsessiond'ın onu kullanan herhangi bir programın http veya diğer desteklenen protokoller üzerinden veri almasına izin veren bir API sağladığını biliyorum. Aslında bir vekil gibi davranıyor.

Hangi programları nsurlsessiond kullanıyor ve tabii ne için kullandıklarını görmek mümkün mü? Erişim günlüğü dosyası gibi bir şey düşünüyorum. Çünkü bu mevcut durumda nsurlsessiond kullanan uygulamaların izlenmesini yapamıyorum.

Yanıtlar:


4

'Daha fazla ayrıntı' düğmesi, en azından size izin verip vermeyeceğine karar verebileceğinizden kiminle iletişim kurmaya çalıştığını söylemelidir.

Muhtemelen ana bağlantı şamandırası size daha fazla veri verecektir…

görüntü tanımını buraya girin

Forumda bir şey olup olmadığını her zaman gözlememe veya hatta görme isteğini bırakabilirsiniz.

Bunun gibi bir API denen uygulamanın ne olduğunu bilmek faydalı bir katkı olacaktır.1
@eskatos - OP iyi başlıyor ... oradan hızla yokuş aşağı gidiyor, "iCloud senkronizasyonu etkinleştirdim ve şimdi iCloud senkronize ediliyor ... satırları boyunca" gerçekten köpüksüz rantlara gidiyor. Umarız gönderiniz eski duyarlılıklarına geri döner;)
Tetsujin

Yup :) Dikkat çekmesi gerekenler ObDev'in milleti. Bakalım nasıl gidiyor?
eskatos

1
Bu API asla üretime sunmamalıydı! Endişelendiğim kadarıyla, bu ciddi bir güvenlik açığı. Örneğin, bir uygulama Google Drive’a erişmeye çalışıyorsa, o uygulamanın bu tür erişime sahip olmasını istediğimi bilmek isterim. (Etkili) isimsiz taleplerin kabul edilmesine şaşırdım.
David Kirkland

2

Sistem Tercihleri'nde, App Store Tercihlerinde "güncellemeleri otomatik olarak kontrol et" ve "arka planda yeni mevcut güncellemeleri indir" seçeneğini kapatın


3
Bu soru devre dışı bırakma ile ilgili değil, takibi takibendir. Ayrıca soruma yazdığım gibi herhangi bir program API'yi kullanabilir.
itsafire

2

nsurlsessiondÖnbellek olan ~/Library/com.apple.nsurlsessiondve aktif oturumları var hangi uygulamaların görmek için çeşitli configuration.plist ve tasks.plist dosyaları kontrol edebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.