iMac'teki iTunes, yükseltmeden sonra başlamıyor (hata -10699)


8

Dün iTunes'u OS X 10.10.3 çalıştıran iMac'imde güncelledim. App Store'daki bilgilere göre, yeni iTunes sürümü 12.1.2'dir.

O zamandan beri iTunes başlamıyor. Üzerine tıklarsam, yanıt gelmez.

Yükseltme ile ilgili bilinen bir sorun olduğunu ve bunun zaman içinde düzeltileceğini düşündüm. Ancak, tartışmaları izliyorum ve bu sorunu yaşayan başka bir şey yok gibi görünüyor.

Bu sorunu çözmek için yaptığım bazı araştırmalar, iTunes tercihlerini çöpe atmak ve iTunes'u indirip yeniden yüklemekti: Her ikisini de yaptım, ancak yine de başlamıyor.

Görebildiğim kadarıyla hiçbir hata günlüğüne hiçbir şey kaydedilmez. Terminal Uygulamasında bir "tail -f /var/log/system.log" yaptım ve ardından iTunes'u başlatmaya çalıştım, hiçbir mesaj görüntülenmedi.

İTunes'u terminalden açmaya çalıştığımda ("open -a iTunes"), bir mesaj alıyorum: "LSOpenURLsWithRole (), -10699 hatasıyla /Applications/iTunes.app uygulaması için başarısız oldu."

Rolle Aç, bir izin sorunu varmış gibi geliyor, izinleri Disk İzlencesi ile tamir ettim ve iTunes'u komut satırından sudo kullanarak başlatmayı denedim, ancak şans yok.

Bu aşamada fikirlerim bitti. Başka neler deneyebileceğime dair bir fikriniz var mı?


yeniden başlattın mı
Ruskes

İTunes 12.1.2.27 güncellemesini MBA 10.9.5'e yükledim ve sorunsuz başlıyor.
Ruskes

Terminalden "open -a iTunes" açmak da sorunsuz çalışıyor.
Ruskes

@Buscar 웃: Birden çok kez yeniden başlattım. İMac'inizde iyi çalıştığı için teşekkür ederiz. İMacs ile diğer insanların aynı sorunu olduğunu umuyordum (sadece emin olmak için: yükseltme Macbook'umda iyi çalıştı, iMac'imle sorunla karşılaştım) ama sorun makineme özgü görünüyor. Ah iyi ...
Jakkals

Yukarıdaki yorumumu düzenlemeye çalıştım ama sadece 5 dakika geçirdim, Grrrr .. Yükseltmenin aslında benim MBP üzerinde de iyi çalıştığını söylemek istedim. Yükseltmenin diğer iMac'lerde çalışıp çalışmadığını merak ediyordum.
Jakkals

Yanıtlar:


7

Aynı sorunu yaşadım ve iTunes'u silerek ve yeniden yükleyerek çözebildim.

Finder, iTunes'u silmenizi engellemek için oldukça uğraşmaktadır; bunun yerine Terminal.app ve 'sudo rm -rf /Applications/iTunes.app' dosyasını açabilirsiniz. İTunes'un yedek kopyasını https://www.apple.com/itunes/download/ adresinden indirebilirsiniz.


Bunun herhangi bir yan etkisi ile karşılaştınız mı?
alampros

Bunu doğru cevap olarak değiştirdim. @Uasi tarafından önerilen çözüm, kabul ettiği gibi geçiciydi. Bu yanıttaki talimatları izleyerek sorunum çözüldü.
Jakkals

Bu benim için de işe yaradı! Görünüşe göre anahtar ilk olarak iTunes.app kaldırmaktır. Kaldırmadan yeniden kurulum hiçbir şeyle sonuçlanmadı.
uasi

Benim için çalışmadı. Yaklaşık 10 saniye yükler ve sonra çöker.
Joshua Pinter

Bekle, tekrar başlattım ve kararlı görünüyor ... (Yani, kaldırdım, yeniden kurdum, bir kez çalıştırdım (çöktü) ve sonra ikinci kez çalıştırdım (kararlı).
Joshua Pinter

2

Geçici bir çözüm olarak, /Applications/iTunes.app/Contents/MacOS/iTunesterminalde yaparak iTunes ikili dosyasını doğrudan çalıştırabilirsiniz .

-10699Tarafından döndürülen kod open -a iTunes, Başlatma Hizmetlerinde bazı hatalar olduğunu gösterir (benzer hata kodları belgelenir, ancak tam olarak bu değildir). İkili bu şekilde yürütülmesi sorunu bir şekilde ortadan kaldırır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.