Fotoğraflar'da, içe aktarma sırasında etkinlikleri nasıl otomatik olarak bölebilirim?


0

İPhoto’yu yıllarca kullandıktan sonra yeni OS X 10.10.3 Photos uygulamasını anlatan bazı sorunlar yaşıyorum. Bazı fotoğrafları içeri aktardım ve etkinlikleri tarihe göre ayrı "Etkinlikler" olarak bölmeye alıştım. Bu yeni üründeki "Olaylar" için eşdeğerin ne olduğunu bilmiyorum. Ayrılmak istersem her tarih için yeni bir albüm yapmam gerekir mi? Yeni uygulama için bir çeşit "el kitabı" var mı?

Yanıtlar:


2

Olaylar kullanımdan kaldırıldı. Kütüphaneniz sadece tarih ve konum (eğer varsa) ile bir arayüzde gösterilmektedir. Daha fazla organizasyon istiyorsanız, albüm oluşturabilir (zorunlu).


Böyle bir saçmalık bu özelliği kaldırdılar.
Aralık'ta

1

Henüz yapmadıysanız, kenar çubuğunu açın (Görünüm menüsü> Kenar Çubuğunu Göster). Kenar çubuğunun üst kısmında Fotoğraflar etiketli bir düğme bulunur. Bu, tüm fotoğraflarınızın tarihe göre bölünmesini gösterir (birden fazla "etkinlik" veya birden fazla konum varsa, her bir tarih için fotoğraf grupları görüntülenir). Bunun ötesinde, hayır, iPhoto'daki Etkinlikler ile doğrudan karşılaştırılabilir bir özellik yoktur, ancak birden fazla "etkinliği" birleştirmek istiyorsanız albüm oluşturabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.