Ters Tether - Bluetooth üzerinden OSX Yosemite Wifi Bağlantısını Paylaşın


10

Web'de çok sayıda eski soru görüyorum, ancak her birinin sorunları takip eden sayısız insanı var. Şimdi Yosemite ile sanırım her şey değişmiş olabilir.

10.10.3 makinemin Bluetooth üzerinden telefonuma Wifi bağlantısından otel internetini paylaşmak istiyorum. yani ters bağlanma. Bu eğitimde 2. adımda, "Gelişmiş bluetooth ayarları" altında "İnternet bağlantımı diğer bluetooth cihazlarıyla paylaş" ı etkinleştirmek açıklanmaktadır. Yosemite'de bu yok.

resim açıklamasını buraya girin

Her durumda, cihazımı eşleştirebilir, OSX'te internet paylaşımını etkinleştirebilir ve PAN ile bağlanabilirim. Ama telefonuma internet bağlayamıyorum. Bu Yosemite'de nasıl yapılabilir?

Not: Telefonum Lolipop'ta bir S5. Eşleştirirken MBP'mi seçebilir ve "İnternet erişimi için kullan" seçeneğini seçebilirim.

Edit: Lollipop dışlamak için tüm bunları Kitkat üzerinde eşimin S4 ile denedim ve o da göz alamadım.

Edit2: Burada aynı sorun var . PAN'ın IP'sini manuel adresle DHCP'ye ayarlamak PAN ağının yeşil görünmesini sağlar (turuncu idi). Ancak, Android'imdeki internet hala çalışmıyor.

Yanıtlar:


9

Bunu Yosemite'de yapmak için, Sistem Tercihleri ​​ana ekranına geri dönmeniz ve Paylaşım tercihleri ​​bölmesini tıklamanız gerekir. Kenar çubuğunda bir İnternet Paylaşımı seçeneği olacaktır. Ayarlarını görüntülemek için buna tıklayın.

Şimdi "Bağlantınızı paylaşın" açılır menüsünü Kablosuz'a ayarlayın ve ardından aşağıdaki menüden Bluetooth PAN onay kutusunu işaretleyin. Ardından, kenar çubuğundaki bir sonraki İnternet Paylaşımı kutusunu işaretlediğinizden emin olun.

Bu yapıldıktan sonra Mac'iniz, Bluetooth PAN'ınızdaki cihazlarla Wi-Fi bağlantısını paylaşıyor olmalıdır.


1
İnternet paylaşım listelerinde Bluetooth PAN bulunmayan kişiler için - önce Ağ ayarları'na gidin ve Bluetooth PAN eklemek için sol alt taraftaki artı işaretine tıklayın, ardından internet paylaşım seçeneklerinde bulunmalıdır.
Kevin Grabher

1
Yardım için teşekkürler ama zaten denedim -In any case, I can pair my device, enable internet sharing in OSX and connect via PAN
Mark

1
Bir iPhone'un (6 sn bile) Bluetooth PAN üzerinden İnternet'e bağlanamadığını unutmayın. OS X Internet bağlantısını kullanmak için iMac / Macbook'unuza bir iPhone bağlayamazsınız.
MoOx

1
Çünkü OS X tarafından desteklenmiyor :(
MoOx

2
Tüm bunları yaptım (Android 5.1.1 telefon ve Mac OS X 10.11.4 ile) ama işe yaramadı. Telefon dizüstü bilgisayarla eşleştirilebilir, ancak internet bağlantısı paylaşılmaz. Ve evet, Tercihler -> Bluetooth (-> <right_click_on_my_macs_name>) bölümündeki "Şunun için kullan:" başlığı altındaki "İnternet erişimi" seçeneğini açtım. Android 6.0.1 altında artık Mac ile eşleştiremiyorum ... oldukça sinir bozucu
Marius Hofert
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.