Hem trackpad Sürükleme Kilidini hem de 3 Parmak Sürüklemeyi aynı anda etkinleştirmek ister misiniz?


12

OSX'te kaydırma tuşuyla iki sürükleme yöntemi vardır: “sürükleme kilidi” (serbest bırakma için iki kez hafifçe vurun ve serbest bırakmak için dokunana kadar sürükleyin) ve üç parmağınızla dokunup serbest bırakana kadar sürükleyin. Sorun şu ki, birini ya da diğerini seçmeye zorluyor.

sürüklemek

Her iki seçeneği de aynı anda manuel olarak açabilmemin bir yolu var mı?

Bunun yararlı olmasının nedeni, 3 Parmakla Sürükleme'nin kısa hızlı sürüklemeler için harika olmasıdır, ancak daha uzun sürüklemeler için genellikle hareket tuşunda yer kalmaz. Sürükle Kilidi uzun sürükle için iyidir, ancak bir sürü sürükleme olduğunda oldukça yavaştır, çünkü her seferinde sürükleme kilidine iki kez dokunmanız ve çıkmanız gerekir. İkisine birden sahip olmak gerçekten harika olurdu.


Üç parmakla sürüklemenin sürükleme kilidi gibi yaklaşık 1 saniyelik bir kilidi olduğu görülüyor; Bazen dokunun, hafifçe vurun ve sürükleyin daha uygundur ve her ikisine de izin vermemek için iyi bir neden yoktur. Tıklama sürüklemesi elbette desteklenmeye devam ediyor, ancak şimdi tıklamaktan nefret etmeye geldim. Ve merakla tıklamak-sürüklemek seçtiğiniz (vurgulanan) metin taşımak için çalışan üç mekanizma sadece biridir. Zhora ile aynı fikirde, buradaki ayarları anlamaya biraz karıştılar.
Parçalı Bulutlu

Yanıtlar:


6

OS X El Capitan 10.11.1'de, aşağıdaki terminal komutları Magic Trackpad'de benim için çözüyor gibi görünüyor (yerleşik izleme dörtgeninde bir seferde sadece bir sürükleme mekaniği çalıştırabilirim):

# Enable "tap-and-a-half" to drag.
defaults write com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.trackpad Dragging -int 1
defaults write com.apple.AppleMultitouchTrackpad Dragging -int 1


# Enable 3-finger drag. (Moving with 3 fingers in any window "chrome" moves the window.)
defaults write com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.trackpad TrackpadThreeFingerDrag -bool true
defaults write com.apple.AppleMultitouchTrackpad TrackpadThreeFingerDrag -bool true

kaynak: https://github.com/boochtek/mac_config/blob/master/trackpad.sh

Güncelleme: biraz daha kazdık ve yerleşik trackpad üzerinde "sürüklemek için dokunun" almak için "2" önayarı gerektiren "dokunma davranışı" fare varsayılan girişi bulundu

defaults -currentHost write NSGlobalDomain com.apple.mouse.tapBehavior -int 2
defaults write NSGlobalDomain com.apple.mouse.tapBehavior -int 2

1
benim için çalışıyor, gerekli yeniden başlatma.
dinozor

1

Üç Parmakla Sürükleme bayrağını ve Sürükleme bayrağını (DragLock bayrağını ayarlayarak veya ayarlamadan) ayarlayıp ayarlayamayacağını görmek için doğrudan izleme dörtgeni tercih dosyasına gittim, ancak her ikisini de ayarlayabilsem de ve yeni değerler kararlı kaldı Aynı anda çalışmak için hem Üç Parmakla Sürükleme hem de Çift Dokunuşla Sürükleme elde edebilir. (Aslında, iki tercih dosyası vardır: biri Apple Bluetooth Multitouch Trackpad için ve diğeri Apple Multitouch Trackpad için ve bunu her iki durumda da test ettim.) Bu yüzden cevabın Hayır olduğuna inanıyorum.

Aklım gitmedikçe, OS X'in önceki bir sürümünde her iki sürükleme türünü de ayarlayabileceğime eminim ve bir şey değişmiş gibi hissettim ama bu soruyu görene kadar tam olarak ne diyemedim. Apple'ın çeşitli Üç Parmak ayarları arasında bir çakışma olmadığı veya böyle bir değişiklik gerektiren bazı yeni işlevler için bir planı olmadığı sürece, bu yeteneğin neden kaldırılacağını bilmiyorum. Tercih dosyaları, ayrı bayraklar kullanarak çeşitli sürükleme kombinasyonlarına izin verebilir. Şu anda mevcut olması, bayrakların OS X'in sürükleme performansıyla tutarsız bir şekilde ayarlanmasına izin veriyor, ancak bu tercih dosyasının kötü bir şekilde tasarlanmış sadece bir kısmı; tüm prefs seti, genel bir metodoloji düşünülmeden bir araya getirilmiş gibi görünür ve zaman içinde değişikliklerin meydana gelmesi daha olası hale geldiğinden sorunları ortaya çıkarma şansını artırır. Ve OP'nin dediği gibi, her iki yöne de sahip olmak zaman zaman uygundur.


Aw, bu çok kötü. Kontrol ettiğin için teşekkürler. Umarım gelecekte geri getirirler, ya da bettertouchtool gibi bir üçüncü taraf uygulaması bunu uygulayabilir.
truth1ness

1

Ben bir istemcinin Mac devre dışı bırakmak gerekiyordu ve GUI arayüzü yaparken bazı hatalar vardı, bu yüzden Terminal yazdı:

defaults write com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.trackpad TrackpadThreeFingerDrag -bool false
defaults write com.apple.AppleMultitouchTrackpad TrackpadThreeFingerDrag -bool false

İşe yaradı.


0

Bu benim için işe yaradı.

 1. "Com.apple.AppleMultitouchTrackpad.plist" içinde "~ / Library / Preferences" içinde "TrackpadThreeFingerDrag" = YES ve ayrıca "Dragging" = YES olarak ayarlayın.
 2. Disk İzlencesi ile İzinleri Onar
 3. Yeniden Başlatma

Hmm, benim için çalışmadı. Yosemite ve mid2010 macbook'tayım. Sen?
truth1ness

Bluetooth eşdeğerini değil, "com.apple.AppleMultitouchTrackpad.plist" dosyasını düzenlediğinizden emin olun, çok benzer görünüyorlar. 2015 MBA 13 ve 2011 MBP 13 var. Her ikisinde de çalışıyor.
totum

Dosyayı tekrar kontrol ettiğinizden ve hala çalışmadığından emin olarak tekrar denedim. Belki bir şey 2011 öncesi farklıdır?
truth1ness

@ truth1ness Belki haklısın. Eğer 2011 öncesi bir makinede ellerimi alabilirsem, kesinlikle sizin için kontrol edeceğim. Sadece denemek için, burada benim çalışma plist (MBA2014) kapmak - bağlantı
totum

Ben de benim Orta 2010 MBP üzerinde bu çalışma vardı! Sanırım 2014 MBP'mda da çalışıyor. Ancak ben sadece 2010 MBP üzerinde OS X'i yeniden yükledim ve tüm ayarlarımın vb.
Cliff

0

Görünüşe göre High Sierra (10.13.x) için seçenekler değişmiş olabilir:

% defaults read com.apple.AppleMultitouchTrackpad 
{
  ActuateDetents = 1;
  Clicking = 1;
  DragLock = 0;
  Dragging = 0;
  FirstClickThreshold = 1;
  ForceSuppressed = 0;
  SecondClickThreshold = 1;
  TrackpadCornerSecondaryClick = 0;
  TrackpadFiveFingerPinchGesture = 0;
  TrackpadFourFingerHorizSwipeGesture = 0;
  TrackpadFourFingerPinchGesture = 0;
  TrackpadFourFingerVertSwipeGesture = 0;
  TrackpadHandResting = 1;
  TrackpadHorizScroll = 1;
  TrackpadMomentumScroll = 1;
  TrackpadPinch = 1;
  TrackpadRightClick = 1;
  TrackpadRotate = 1;
  TrackpadScroll = 1;
  TrackpadThreeFingerDrag = 1;
  TrackpadThreeFingerHorizSwipeGesture = 0;
  TrackpadThreeFingerTapGesture = 0;
  TrackpadThreeFingerVertSwipeGesture = 0;
  TrackpadTwoFingerDoubleTapGesture = 0;
  TrackpadTwoFingerFromRightEdgeSwipeGesture = 0;
  USBMouseStopsTrackpad = 0;
  UserPreferences = 1;
  version = 12;
}

Bilgisayarı şimdi test etmek için yeniden başlatmak istemiyor olsam da, ayarın DragLockve TrackpadThreeFingerDragher ikisinin 1de muhtemelen işini yapacağını düşünüyorum. =)


-1

Terminal.app uygulamasını açın ve aşağıdaki komut satırlarını tek tek yürütün:

defaults write com.apple.AppleMultitouchTrackpad DragLock -bool true

defaults write com.apple.AppleMultitouchTrackpad TrackpadThreeFingerDrag -bool true
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.