Java 8 yüklü Adobe Illustrator CS6?


12

Adobe Illustrator CS6'yı Apple tarafından sağlanan eski güvensiz Java 6 yerine geçerli Oracle Java 8 ile çalıştırmak mümkün müdür ?

Bu sorunun genel yanıtın uyumsuz olabileceği sorusuyla ilgili olduğunu biliyorum , ancak yine de çalışmasını sağlayan gölgeli bir kesmek olup olmadığını bilmek istiyorum.


CS5 kullanan Sierra makinelerimde benim için çalışan tek çözüm yukarıdaki Zac Jackson'ın cevabıydı. Daha sonra terminaldeki SIP'yi kurtarma modundan yeniden etkinleştirdiğinizden emin olun.
keeter

Yanıtlar:


10

El Capitan'da Illustrator CS6'yı etkinleştirmek için "köksüz" modunu geçici olarak devre dışı bırakmanız gerekebilir. Basılı tutarak kurtarma bölümünden içine bu, çizme yapmak için Cmd- Raçılışta. Ardından "rootless" ı devre dışı bırakmak için terminal uygulamasını kullanın. Komut

csrutil disable

Yeniden başlatmanızı önerir. Yeniden başlattıktan sonra artık dizinler oluşturabilirsiniz

/System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk

ve

/System/Library/Java/Support/Deploy.bundle

Ardından kurtarma moduna geri dönüp çalıştırabilirsiniz.

csrutil enable

"köksüz" modunu yeniden etkinleştirmek için.


1
El Capitan'da benim için çalışan tek cevap buydu. CS6'nın başarıyla başlatılması için yalnızca bu iki dizin gereklidir.
Nick Farina

CS6 yüklemem bile gerekmiyordu. Sadece bu dizinleri yaratmam gerekiyordu.
Merchako

6

Mac bilgisayarımda bu dizinlerin oluşturulması

sudo mkdir /System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk
sudo ln -s '/Library/Internet Plug-Ins/JavaAppletPlugin.plugin/Contents' /System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk/Contents
sudo mkdir /System/Library/Java/Support/Deploy.bundle

Java 6 veya Java 8 yüklü olmasa bile Illustrator CS 6'yı çalıştırmama izin verin. Görünüşe göre, Illustrator yalnızca Java'nın yüklü olup olmadığını belirlemek için bu dizinlerin varlığını kontrol eder (yukarıdaki dizinler oluşturulduğu sürece aslında java'nın kendisi olmasa bile başlatılır). Görünüşe göre onsuz başlatılabileceği için Illustrator CS 6'daki hangi işlevin aslında Java gerektirdiğini bilmek istiyorum.

Not: OS X 10.11 ve sonraki sürümlerde csrutil disable, Terminal'de kullanarak Recovery HD'den Sistem Bütünlüğü Korumasını devre dışı bırakmanız gerekir . : Bir göz at mı Mac Sistem Bütünlüğü Koruma Hakkında & OS X El Capitan devre dışı bırak Sistemi Bütünlüğü Koruma (köksüz) nasıl .


Illustrator'ın gerçekten Java 8 mi kullanıp kullanmadığını veya sadece Java kullanmadığını merak ediyorum. Bu muhtemelen Illustrator işlevlerinin aslında Java'ya ilk başta ne
güvendiğini bulmayı gerektirir

2

Biraz denemeden sonra bu tartışmaya dayalı çalışan bir çözüm buldum .

  • Bir dizin oluşturun /System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk.
  • Bir sembolik oluşturma /System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk/Contentsiçin /Library/Internet Plug-Ins/JavaAppletPlugin.plugin/ContentsJava 8'den.
  • Eksikse boş bir dizin oluşturun /System/Library/Java/Support/Deploy.bundle.

Muhtemelen bunu yapmanız gerekecek root, bu yüzden sudobir yönetici hesabı kullanarak kullanın (deneyiminiz yoksa bir uzmana danışın , kendi sorumluluğunuzdadır ):

sudo mkdir /System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk
sudo ln -s '/Library/Internet Plug-Ins/JavaAppletPlugin.plugin/Contents' /System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk/Contents
sudo mkdir /System/Library/Java/Support/Deploy.bundle

Bir şeyin zaten mevcut olduğunu belirten hataları yoksayabilirsiniz.


2

Sadece mac os 10.12 Sierra bu sorunu aşmak zorunda kaldı. Daha sonra temelde @ Zac Jackson'ın rehberini takip edin. Java8'i sierra üzerinde desteklendiği gibi kurun (örn. Oracle'ten). Gerisi kurtarma modunda gerçekleşir:

Başlangıçta Cmd-R tuşunu basılı tutarak kurtarma bölümüne önyükleme yapın. Sonra terminal uygulamasında "rootless" yani "System Integrity Protection" ı devre dışı bırakmak için:

csrutil disable

Dizinleri oluşturun:

 mkdir /Volumes/Macintosh\ HD/System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk
 mkdir /Volumes/Macintosh\ HD/System/Library/Java/Support/Deploy.bundle

Sonra "köksüz" yeniden etkinleştirin:

 csrutil enable

Yeniden başlatma ve Illustrator iyi olmalı ....


0

Son yanıtı aşağıdakiler için bir düzeltme olarak doğruladı : Dreamweaver 5.5 Illustrator 5.1 <- çıkışta çöküyor Bridge 5.1 Extension Manager CS5.5 Fireworks 5.1 Media Kodlayıcısı 5.5 Media Player

Adobe Flash CS5.5, Adobe Flash Catalyst ve Adobe Flash Builder 4.5, JVM hatalarıyla başlatıldığında çöküyor.

Bu, tüm Creative Suite ürünlerinin birlikte çalışabilir olması gerektiğinden, Illustrator ve diğer Creative Suite uygulamalarının neden Java makine uyumluluğunu kontrol ettikleri ile ilgili soruyu cevaplıyor. Örneğin, bir web sayfasına bir Flash nesnesi eklemek için Dreamweaver'dan Flash'ı başlatabilmeniz gerekir.

Ek ayrıntılar: Dün gece El Capitan'a yükseltildi. yükseltme ile sağlanan Java 8'i kullanma. Henüz hiçbir tarayıcıda Java'yı test etmeyi denemedim.

Önemli not: Yukarıdaki talimatlar, Sistem Birimi üzerinde ve nerede çalıştığını bildiğinizi varsayar. Cmd-R ile önyükleme yaptığınızda kurtarma bölümüne önyükleme yaparsınız. Terminal'i açtığınızda kurtarma bölümünde olacaksınız. Sabit diskinizin sistem biriminizin bulunduğu bölümüne gelmesi için, dosya ağacının tepesine gelene kadar 'cd ..' yazıp 'cd Volumes' ve sonra 'cd [Boot sürücünüz adı]'. Daha sonra yukarıdaki talimatlar istediğinizi yerine getirecektir. Symlink çözümünü henüz denemedim çünkü El Capitan için geçerli görünmüyor. İlk cevabımda archemdix tarafından önerilen düzeltmeyi yapmanın ve CS5.5 paketinin çoğu için sorunu çözdüğünü buldum. Yinelenen gönderiler için özür dilerim. Küçük bir araştırmadan sonra El Capitan'ın eski Java'yı sildiğinde ve java çalışma zamanının en yeni sürümünü yüklediğinde JDK'yı yüklemediğini fark ettim. El Capitan'a daha yeni yükseltme yaptıysanız ve "java -version" ile Terminal'i kontrol ederken "Java Runtime yüklü değil" mesajını görüyorsanız. Sanırım Apple figürleri geliştiricileri bunu anlayacak kadar akıllılar. Ancak Sun ve sonra Oracle, on yıldan uzun bir süredir Java güncellemelerime baktıktan sonra, sezgisel bir değişiklik değildi.


Yinelenen paragrafları kaldırdım, ancak yine de okumak ve anlamak biraz zor. Bu sitede "son cevap" diye bir şey yoktur, bu yüzden lütfen aklınızdaki cevaba bakınız. Ayrıca şu anda, soruda belirtilen soruna cevap verip vermediğiniz veya yayınınızın mevcut cevaplara daha fazla bir yorum olup olmadığı biraz belirsiz. Lütfen açıklar mısın?
nohillside

Umarım cevabımı daha açık hale getirmişimdir. Lütfen bana haber ver.
BrianDSy

Geri geldiğin için teşekkürler. Cevabınız, hangisinin olduğunu gerçekten netleştirmeden, diğer cevaplardan birine atıfta bulunuyor / yorum yapıyor gibi görünüyor. AD'nin hedefi, kendi başına duran cevaplara sahip olmaktır (tek cevap olduğunu düşünün -> tamamlamak için ne eklenmelidir). Diğer yanıtlardan birine bazı ayrıntılar / açıklamalar eklemek isterseniz, bunları doğrudan düzenleyebilirsiniz (ve davet edilirsiniz) (her cevabın altında bir 'düzenle' bağlantısı vardır). Bunu yapmamı tercih ediyorsanız, lütfen en azından katkınızla hangi cevabı verdiğinizi belirtin.
nohillside

0

Apple dağıtılmış Java ("javaforosx.dmg") yükleyerek çalıştırmak için AI var; ardından Java'nın en son sürümünü yükler (günceller). Diğer CS6 veya CS5.5 uygulamalarını test etmek için zamanım (ya da eğimim) yok, ama bu benim için işi yaptı. OS X'in gelecekteki herhangi bir sürümüne "geçmemeyi" unutursam ne yapacağımı bilmiyorum.


0

Benim durumumda (MacOS Mojave, 2014 MBA), başka hiçbir değişiklik olmadan homebrew kullanarak java6'yı yeniden yükleyebilirim (SIP'yi devre dışı bırakmadı, dizin oluşturmadı, yeniden başlatmadı):

brew cask reinstall java6

Yüklemek için uzun bir zaman aldı ve bir noktada donmuş görünüyordu, ama sabırlı olun :-)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.