USB aygıtı bağlandığında çalıştırmak için başlatma görevi ayarla


1

Bir USB aygıtı bağlandığında otomatik olarak çalışacak bir komut dosyası kurmayı umuyorum, ancak onu nasıl tetikleyeceğimi bilmiyorum.

Maalesef USB cihazı bir birim değildir, bu yüzden bunun için onmounttetiği kullanamıyorum ve onunla etkileşime girmek için bir komut dosyası komutu varken, eylemleri otomatik olarak tetiklemek için bir API içermiyor; yani- Bağlantılı olduğunu doğrulayabilirim ama bağlanana kadar sürekli anket yapmak zorunda kalacağım. Geliştiricilerin yakında bu tür bir işlevsellik eklemelerini beklemiyorum (eğer varsa).

Öyleyse, launchdbir USB aygıtı algılandığında tetikleyecek bir görevi yapılandırabilmemin ve dolayısıyla bunun için yoklama ihtiyacından kaçınmamın genel bir yolu var mı? Bu mümkün değilse, aygıtı bağladığımda kabuk komut dosyasını tetikleyebilecek başka alternatifler var mı?


2
Bu SO sorusunu zaten kontrol ettiniz mi?
klanomath

Benim aramada gelmedi, bu yüzden bağlantı için teşekkürler! launchdKabuk komut dosyası için işe yaramaz gibi geliyor (bir kabuk komut dosyası başlatıldıktan sonra gerekli API'yi arayamadığından), ancak bilinen bir yerde dosya oluşturacak bir geçici çözüm bulmuş olabilirim, bunun yerine bunun yerine izleyebilirim ; hoş değil, ama yapacak! Yinelenen farklı bir sitede olduğu için bu konuda ne yapacağınızdan emin değil misiniz?
Haravikk

Bence burada sorun güzel.
klanomath

@Haravikk, olayı sıradan kaldırmak için xpc_set_event_stream_handler'ı çağıracak bu şaşırtıcı yardımcı programını kullanarak gerekli API'yi çağırabilir ve ardından istediğiniz uygulamayı çağırabilirsiniz. Kabuk komut dosyası kullanarak bir çözüm bulmama izin verdi. Çıkış github.com/snosrap/xpc_set_event_stream_handler
zen
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.