Thunderbolt Ekranını Windows 8 masaüstüne bağlama


8

Bu soruyla uğraşıyordum ama cevabı bulamadım. Umarım burada biri yardım edebilir.

Windows 8 masaüstümü bir Thunderbolt Display 27'ye başarılı bir şekilde bağlamaya çalışıyorum. Masaüstümde yalnızca HDMI ve VGA çıkışı var. Bu nedenle, doğal olarak iki seçeneği denedim:

1, Masaüstü <== (VGA) = adaptör = (Thunderbolt) ==> Ekran

Sonuç: Thunderbolt ekranı takıldığımda boş / siyah / açık kalmıyor. İkisi bağlıyken masaüstünü yeniden başlatmayı denedim, şans yok!

2, Masaüstü <== (HDMI) = adaptör = (Thunderbolt) ==> Ekran

Sonuçlar: Yukarıdakiyle tamamen aynı.

Öneri var mı?

P / S: İki Thunderbolt ekranım için 2K $ ödedim, böylece onları atmak istemiyorum.


Mac'te bir bootcamp windows 8 nedir?
Ruskes

Hayır, Win 8 çalıştıran bir PC masaüstü.
Callitaday

Yanıtlar:


4

Thunderbolt, başka herhangi bir ekran teknolojisiyle geriye dönük olarak uyumlu değildir. Pasif olmadan önce aktif bir teknolojidir. Video ve PCIe'nin bir kombinasyonudur.

Thunderbolt'u DisplayPort'a bağlayabilirsiniz, ancak tam tersi şekilde yapamazsınız.

Gönderen nasıl bir PC'ye bir Apple Thunderbolt ekran bağlarım?

Eğer Vikipedi makale inanılan olmaktır (ve bunun yıldırım ne bağlı olarak doğru olduğuna inanıyorum), sonra yapılandırma çalışmaları olmaz.

uyumluluğu

Apple Thunderbolt Ekranları, Thunderbolt iMacs'deki video girişi gibi, VGA, DVI ve DisplayPort da dahil olmak üzere önceki tüm standartlarla uyumluluğu düşürür. [3] Bu nedenle, 2011 öncesi Mac'ler ve PC'lerin büyük çoğunluğu da dahil olmak üzere Thunderbolt bağlantı noktası olmayan bilgisayarlara bağlanamazlar.

Thunderbolt, Display Port ile aynı değil. Bu nedenle Thunderbolt ekranına yalnızca yıldırım donanımlı Mac'leri (veya yıldırım donanımı ve uygun sürücüleri olan bazı PC'leri) bağlayabilirsiniz.

Gönderen Elma Mini DisplayPort SSS

  1. Bilgisayarım aynı konektöre sahip ancak sembol farklı, bu ne anlama geliyor?

Bazı Apple bilgisayarlarda Mini DisplayPort yerine Thunderbolt bağlantı noktası bulunur. Thunderbolt bağlantı noktasına sahip bilgisayarlarda, bağlantı noktası fiziksel olarak bir Mini DisplayPort ile aynı görünmesine rağmen, bir bağlantı noktasının yanında şu sembol bulunur:

Thunderbolt bağlantı noktaları:

Aşağıda 5. soruda belirtilen tüm Mini DisplayPort adaptörleri ve Apple Mini DisplayPort donanımlı ekranlarla uyumludur. Apple'ın Thunderbolt - Gigabit Ethernet Adaptörü ve Thunderbolt - FireWire Adaptörü gibi Mini DisplayPorts ile uyumlu olmayan adaptörleri destekleyin. Thunderbolt bağlantı noktaları ve ekranları: Thunderbolt hakkında daha fazla bilgi için Sık sorulan sorular (SSS) bölümüne bakın.

Böylece adaptörünüzle DisplayPort tabanlı bir monitörü PC'nize sürdürebilirsiniz, ancak DisplayPort için desteği olmayan bir yıldırım ekranı değil. Bu yüzden açılmadı ve çalışmadı.

Bazı Googling ve ben henüz USB tabanlı bir yıldırım adaptörü bulamadık, düşük hızlarda olmasına rağmen yıldırım için USB 3.0 kullanan böyle bir cihazdan bahsediliyor gibi görünüyor. Birkaç thunderbolt PCIe kartı vardır ve bazı PC anakartları thunderbolt'u destekler.


Yanıtınız için teşekkürler. Daha önce bu tartışma başlıklarından geçtim. Birisi yıldırım konektörler için windows sürücülerinde bazı güncelleme / yükseltmeler farkında olabilir umuduyla burada soru gönderdi. Teşekkürler.
Callitaday

3

Thunderbolt (TB) ekranı bir yanlış adlandırmadır. Aslında TB bağlantılı bir Mini Display Port (mDP) monitörü.) Yani, Apple TB monitörleriniz gerçekten çok iyi yüksek çözünürlüklü DP monitörler. Bunun böyle olduğunu biliyoruz çünkü Surface Pro 3 ve Apple TB ekranı ile ilgili bu forumda bir kullanıcı videonun ekranını yansıtırken çalıştığını söylüyor. TB, belli ki çalışmaz çünkü SP3'te TB yoktur

Thunderbolt, ağaç farklı sinyallerinin çoğullamasıdır:

  • Güç
  • DisplayPort
  • PCIe

Burada endişelendiğimiz sinyal DisplayPort'tur. PCIe ve güç devreye girmiyor.

Açıklamanıza bağlı olarak, masaüstünüzde iki ekran çıkışı vardır, VGA (analog) ve HDMI (dijital). mDP dijitaldir.

Yani bağlanıyor

  • VGA ====> DP analogdan dijitale gidiyor. Çözünürlüğü yükseltmeden bunu yapamazsınız. Elde edeceğiniz sonuçlar için bir masrafa değmez.

  • HDMI ====> DP dijitalden dijitale gidiyor, bu yüzden sonuçlar daha iyi, ancak sinyalleme tamamen farklı olduğundan aktif bir dönüştürücü gerekiyor. Bu dönüştürmeyi, bunun gibi bir cihaz kullanarak yapabilirsiniz

Yukarıda belirtilen cihazın papatya zinciri durumunda kullanıldığını hiç görmedim, bu yüzden test etmeniz gerekebilir.

Daha ideal bir durum, masaüstünüze bir Thunderbolt adaptörü veya bir DisplayPort adaptörü takmak olacaktır:

Hangi yöne gitmeyi seçerseniz seçin, PC'den bu monitörlere yerel DP sinyalleri almanız gerekir ve VGA ve HDMI bunu desteklemez.


Bugün mini ekran portlu bir Lenovo dizüstü bilgisayar denedim ve ekranı desteklenen bir PC monitörünü bağlantı noktasına bağladığı gibi boşaltıyor olsa da, Apple 27 "Thunderbolt ekranını hiç algılamadı. Bu cevapta bazı yararlı bilgiler var gibi görünüyor, bu yüzden ben Oy vermeyeceğim, ancak bir mini
displayport'un

Bu, Lenovo dock cihazında bir sorunun göstergesi olabilir, çünkü bunu kendim (Surface Pro 3) ve BestBuy'da bir TB ekranı denedim ve sorunsuz çalıştı.
Allan

İlginç. Ayrıca mini displayport'un Thunderbolt ekranla (eski bir Mac için bile) çalışmadığını gösteren birkaç sayfa buldum. örnek: cnet.com/news/confusing-mini-displayport-with-thunderbolt Bir söylenti, Surface Pro 3'ün bir yıldırım fişi olduğu: reddit.com/r/Surface/comments/2j3q0h/… , ancak MS bunu mini- displayport - oldukça kafa karıştırıcı
Stan Kurdziel

0

Şu anda bir bilgisayar inşa ediyorum ve sorunuzun cevabı olabilir. 4 DisplayPort bağlantı noktasına sahip oldukça güçlü bir grafik kartı var. İnternet araştırması yaparken, DP'den MiniDP'ye çıkışı dönüştüren 6 inç DisplayPort - Mini DisplayPort Video Kablosu Adaptörü gibi basit bir adaptör kullanan birkaç kişi bulabildim

Lütfen henüz denemedim ama bunun bir seçenek olabileceğini umuyorum. Yukarıda belirtildiği gibi bir GPU veya bir TB kartı öneriyorum (GPU'nuzun DP çıkışı yoksa Asus 100 $ civarındadır).

Yan not: İki 1440p 144hz Apple TB Ekran çalıştırmak için, GTX 1070 veya 970 gibi oldukça güçlü bir GPU'ya ihtiyacınız olabilir.

Benim başıboş Özeti: Bir DP miniDP veya TB portu ile bir GPU veya PCIe kartı gerekir.Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.