.Bashrc veya .zshrc nasıl bulunur?


3

MacBook Pro'yu yeni aldım ve GNU komutlarını kurmaya çalışıyorum. Ben takip ediyorum bu rehber, ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum:

Ardından, aşağıdaki satırı .bashrc veya .zshrc:

export PATH="$(brew --prefix coreutils)/libexec/gnubin:/usr/local/bin:$PATH"

yaptım cd; ls -a ve adında hiçbir dosya göremiyorum .bashrc veya .zshrc.

İlave bilgi:
MacBook Pro’da Yosemite 10.10.3’ün çalıştırılması. Zaten Xcode yüklü. Bu konuda toplam acemi.


Bu kulağa küçümseyici / kibarlaştırıcı / vb. Gelebilir, fakat bu benim niyetim değil. Yine de böyle çıkmış olabilir, ama gerçekten değil. Alt satır: Bu soruyu sormanız gerekiyorsa, yüklememelisiniz brew hiç. Benim tavsiyem, birbirini dışlayan olmasa da bash & amp; öğrenmek unix kabuğu - etkileşimli olarak - sonra komut dosyaları oluşturmaya, formüller eklemeye ve çalışma ortamınızı istediğiniz gibi değiştirmeye devam edin. Şerefe (bir acemiden diğerine ;) )
njboot

Yanıtlar:


9

Hangi kabuğu kullandığınızı bilmek için aşağıdaki komutu kullanın:

$ echo $SHELL

Gibi bir şey döndürür:

/bin/bash

veya

/bin/zsh

Eğer kabuğu bildikten sonra, eğer dosya .bashrc veya .zshrc ana dizininizde yok echo $HOME öğrenmek için), sadece yaratın.

Kullanıyorsanız bashadlı bir dosyanız olabilir. .bash_profile nereye koyabilirsin export komut yerine (bilmiyorum zsh ).


Benimki / bin / bash 'a geri döndü, fakat benim bir .bashrc' a sahip değilim. Onu nasıl ve nerede yaratabilirim? 'A-a' yaptıktan sonra bir yerlerde bir .bash_profile gördüğümü hatırlıyorum ama oraya nasıl gittiğimi hatırlamıyorum
Tommy K

2
@TommyK kullanarak kullanıcı dizininde oluşturun touch ~/.bashrc
njboot

0

.Bashrc'nizi metin editörünüzle oluşturun & amp; istediğiniz dosyaları ekleyin. Terminal'e gidin ve şunu yazın: ls -a Bazı gizli dosyaları gösterecektir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.