Bu üst menü çubuğundaki konum simgesimdeki 'findmydeviced' nedir?


0

Konum servislerim var (yalnızca Haritalar ve Safari için) ve üst menü çubuğundaki rastgele bu konum bildirimini alıyorum: "Konumu kullanan uygulamalar: findmydeviced"

Ne anlama geliyor?

Yanıtlar:


4

"findmydeviced", iCloud tercih bölmesinin altındaki "Mac'imi Bul " seçeneğini etkinleştirdiğinizde OS X'de çalışan bir daemon işlemidir .

Bazı nedenlerden dolayı, "Güvenlik ve Gizlilik" altında yetkili bir sistem hizmeti olarak görünmüyor (bu tasarım gereği olsa da Apple'ın meraklısı olmayan bir hırsızı orada aradıysa bulamamasına rağmen).

Mac'inizin konumunu iCloud üzerinden artık takip etmek istemiyorsanız, iCloud tercih bölmesine giderek bu seçeneğin işaretini kaldırabilirsiniz. Artalanın tamamen boşaltılması için yeniden başlatmanız gerekebilir.


Pili boşa harcıyor mu?
Python_is_cool

Sadece çok kısa bir süre için çalışması gerekir, bu nedenle enerji etkisinin ihmal edilebilir olması gerekir
Stuart H

@StuartH böylece yeniden açılır?
mais-oui

@ mais-oui, Mac'in konumunu güncellemek için sık sık yeniden açılacaktır, büyük olasılıkla ağları değiştirir veya yeniden başlatırsanız. Sürekli yükleniyorsa, bir disk kontrolü yapmak için yeniden başlatıp devam edip etmediğini görmek için Güvenli Mod'a önyükleyeceğim şekilde izinlerle ilgili bir sorun olabilir. Ayrıca hatalar için Konsol'u kontrol edin.
Stuart H

MacOS Sierra 10.12.4 kullanıyorum, ilgili üç servis var com.apple.findmymacmessenger com.apple.icloud.findmydeviced com.apple.findmymacd. Mac'imi devre dışı bıraktım, ancak com.apple.icloud.findmydeviced hala çalışıyorsudo launchctl list | grep find
Kun
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.