İMessage hesabını OS X (Yosemite) Mesajları uygulamasından nasıl kaldırabilirim?


12

İMessage hesabımı MacBook'uma ekledim ve şimdi hesabı kaldırmak istiyorum, ancak Mesajlar bana izin vermiyor.

Hesaptan çıkış yaptım ve ileti geçmişini sildim, ancak şimdi iletileri başlattığımda yine de hesapla giriş yapmamı istiyor ve Tercihler'e gidersem hesap listede ve Kaldır düğmesinde (- işareti) soluk gri renktedir.

Hesabın varlığını tamamen kaldırmanın bir yolu var mı?

Yanıtlar:


14

Tamam, anladım ama açık sözlü değil. Bir yerde bir .plist dosyasında saklanması gerektiğini düşündüm, bu yüzden tüm .plist dosyalarını ~/Library/PreferencesiMessages için kullandığım Apple kimliğini içerenleri aradım. Bunlar şunlardı:

 • com.apple.ids.service.com.apple.madrid.plist
 • com.apple.ids.service.com.apple.private.alloy.sms.plist
 • ByHost/com.apple.identityservices.idstatuscache.5A488A33-7FF1-56F5-A3F6-CBC792D5C705.plist

Ben aranır zaman com.apple.ids.service.com.apple.madrid.plistweb üzerinde bir bağlantı bulduk çok yararlı cevap da yardım etti, Apple forumlarında.

Temel olarak, ben de bunu yaptım :

Yukarıda bahsettiğim .plist dosyalarını silin ( unutmayın, adında UUID olan son dosya her kullanıcı için farklı olabilir ):

cd ~/Library/Preferences
rm com.apple.ids.service.com.apple.madrid.plist
rm com.apple.ids.service.com.apple.private.alloy.sms.plist
rm ByHost/com.apple.identityservices.idstatuscache.5A488A33-7FF1-56F5-A3F6-CBC792D5C705.plist

Sonra tüm sohbet geçmişini ve arşivi kaldırdım:

rm ~/Library/Messages/chat.db*
rm -rf ~/Library/Messages/Archive
rm -rf ~/Library/Messages/Attachments

Sonra her ihtimale karşı Mac'i yeniden başlattım. Şimdi bu makinede var olan hesap ve onunla ilgili her şey gitti :)


Hesabı tekrar ekleyebilir misiniz? Herşey yolunda mı?
Toby

@Toby Hesabı tekrar eklemeyi denemedim, ancak bunun neden işe yaramayacağına dair herhangi bir neden göremiyorum.
mluisbrown

1
Sadece silmek zorunda kaldım rm com.apple.identityservices.idstatuscache.your unique string.plist, yüksek sierra diğer dosyaları yoktu. Şimdi bunun yerine Facetime şifre pop-up'larıyla ilgili bir sorunum var ... Facetime'i hiç kullanmadım, bir kez bile. Kendine dikkat edin, iMessage, iCloud ve Facetime'ı da kullanmak istemiyorsanız asla App Store'u kullanmayın. Ben ./com.apple.FaceTime.5CAAB4B3-ADFD-5191-80F4-F679EBC374C5.plistbu çalışır silme umut sağlar.
Ray Foss

0

İMessage uygulamasında iCloud hesabını silemeyeceğinizi düşünüyorum (mac'inizi tüm iCloud'dan çıkarırsanız), sadece iMessage tercihlerinden çıkış yapıp geçmişi silemezsiniz ...


1
Mesajlar'da yapılandırdığım iCloud hesabını iş Mac'inde başka bir şey için kullanmadım, sadece iMessage.
mluisbrown

FaceTime kullanıyor musunuz?
Matte.Car

Hayır (bu Mac'te asla). Bu Mac'te App Store'da hâlâ oturum açtım, ancak farklı bir Apple Kimliği ile.
mluisbrown

Bu yüzden muhtemelen erişilen son hesabı hatırlar; İMessage hesabını silemeyeceğinizi düşünüyorum, böylece daha fazlasını yapamazsınız, sadece çıkış yapın ve tüm geçmişi silin ... ya da yeni bir mac kullanıcısı oluşturun!
Matte.Car

Bunu anladım. Cevabımı gör :)
mluisbrown

0

Tıklayın iMessage uygulamayı tıklayın Tercihler gidin Hesaplar Google ya da Yahoo ve olsun e-postanıza hesabınızı tutan sol tarafta kutuları artık etkin olması istemeyen birini un etkinleştirmek birine tıklayın.


2
Soru, yalnızca önemsiz olan bir hesabı devre dışı bırakmak değil, bir hesabı kaldırmakla ilgilidir.
mluisbrown

0

İMessage uygulamasını, tercihleri, ardından ayrıntıları tıklayın, istendiğinde oturum açın, daha sonra oturum açtıktan sonra 'Apple Kimliğini Yönet'i tıklayın, bir elma web sitesine yönlendirmenizi, tekrar oturum açmanızı ve ardından' hesabının altındaki e-postaları kaldırmanızı sağlar. ' Bölüm. Benim için çalıştı.

Daha sonra artık istemediğim e-postaları kaldırdıktan sonra dizüstü bilgisayarımdaki iMessage uygulamasını tekrar açtım ve hesaplar artık orada değildi.


0
 1. İCloud'da oturum açın.
 2. İnternet hizmetlerine tıklayın.
 3. Kaldırmak istediğiniz hizmeti tıklayın.
 4. "Çevrimdışı" seçeneğini tıklayın.
 5. "Ayrıntılar" ı tıklayın.
 6. Giriş bilgilerini kaldırın.
 7. Sayfanın sol alt kısmındaki Eksi ("-") simgesini tıklayın (kaldırılacak hesabın vurgulandığından emin olun).
 8. "Emin misiniz?" "Evet" i tıklayın.

Servis listeden kaldırılacak ve mesaj kullanımına devam edilebilir.


0

Hesapların altındaki eksi işaretine (burada +/-) tıklayarak Internet Hesaplarına girdim (Mesajlar> tercihler aracılığıyla buraya gidin). Bu beni hesaplar listesine yönlendirdi, ancak bir 'internet hesapları' penceresinde, '-' işaretini tekrar tıkladım ve silmek istediğimden emin olup olmadığım soruldu - öyleydim ve oldu!


0

Tercihler'de, artık orada görünmesini istemediğiniz hesabın oturumunu kapatın. Ardından, önceden doldurulmuş e-postayı rastgele bir dize ve rastgele bir parola ile değiştirin. Oturum açılamadı ve şimdi orijinal hesabınız bu hesapla değiştirildi. Evet, giriş yapmak istemiyorsanız mluisbrown'un çözümünü takip etmeniz gerekebilir. Ancak, sadece e-posta kimliğinizle bir giriş göstermek istemiyorsanız, bu işe yarar.


0

Aynı sorunu yaşıyordum ("etkin değil"), ancak Mesajlar uygulamasının iPhone'umla tekrar bağlanmasını istedim (bu yüzden telefonumdan ziyade makinemdeki Mesajlar.app aracılığıyla mesaj gönderebilirim - özellikle mesajlaşırken telefonumda çok uzun sürecek / çok hantal olurdu). İCloud web sitesi üzerinden iki faktörlü kimlik doğrulamayı kapatarak sorunu çözebildim .

İki faktörlü kimlik doğrulamayı devre dışı bırakmadan önce, iPhone'un (1) makine erişimime izin vermem veya izin vermem için beni uyaracağı garip bir döngüye giriyordum ["İzin ver" i tıkladım] ve sonra (2) iPhone'um altı haneli bir kimlik doğrulaması sunacaktı kodu, ancak bu kodu girmek için makinemde yer yoktu ; yani, makinem bana iPhone'um tarafından görüntülenen erişim kodunu girmek için bir komut istemi vermiyordu.

Sonunda, "belki sadece iki faktörlü devre dışı bırakırsam, bunun üstesinden gelebilir ve tekrar Mesajlar.app 'da oturum açabilirim" diye düşündüm - işe yaradı.


BTW, cihazınızda kodu girecek bir yer yoksa, kodu icloud şifrenizin bir parçası olarak girmeniz beklenir. Parolanız "pass" ve kod 123456 ise, cihazdaki icloud şifreniz olarak "pass123456" girersiniz. İlk ortaya çıktığında bunu anlamaya çalıştım.
JVC
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.