Tüm düzenlemeleri geri almadan Fotoğraflar'daki bir fotoğrafın orijinal (veya “ana”) sürümünü nasıl görüntüleyebilirim?


13

Çoğu fotoğraf uygulaması, bir fotoğrafın orijinal (düzenlenmemiş) sürümü ile geçerli (düzenlenmiş) sürüm arasında geçiş yapmak için bir yol sağlar.

Diyafram açıklığında, "M" iki iOS fotoğraf uygulaması arasında geçiş yapar, düzenlenmiş veya filtrelenmiş sürümü orijinalle vb. Karşılaştırmak için ekrana dokunmanıza olanak tanır.

Orijinali yeni Fotoğraflar uygulamasında "geri alma" dışında, tüm düzenlemeleri kaldıran bir şekilde gösteremiyorum .

Onları kaldırmak istemiyorum, sadece ikisini karşılaştırmak istiyorum.

Ben sonra geri "geri" yapabilirsiniz, ama bu hacky, yavaş ve daha kötü, tehlikeli - farkında herhangi bir uygulama çalışmalarını korumak için geri alma güveniyor en iyi iffy olduğunu.

Not: Diyafram düzenlemelerinin Fotoğraflar'dan "daha az yıkıcı" olarak kaydedilmesi burada alakalı olmamalıdır. Her iki uygulama da orijinali düzenlenmiş sürüme göre saklar.


@ User129036'nın önerdiği gibi M benim için çalışıyor gibi görünüyor.
Jaime Santa Cruz

Yanıtlar:


22

Düzenleme modunda, iken basılı tutarakControl ve Manahtarları.

Bu, hiçbir düzenleme uygulanmadığında fotoğrafınızın orijinal sürümünü gösterir. Renk ayarlamalarının etkisini geçici olarak geri almak, ancak kırpma ve döndürmeyi aynı tutmak istiyorsanız, Mkendiliğinden basılı tutun .

Diyaframın aksine:

  • “Görüntüleme modunda” çalışmaz; düzenleme modunda olmanız gerekir. (Klavye aracılığıyla düzenleme moduna geçmek için tuşuna basın Return.)
  • Bu bir bekletme, geçiş değil, bu yüzden orijinal fotoğraf yalnızca tuşları basılı tuttuğunuz sürece görürsünüz.

Teşekkürler - gerçekten yararlı. Sanırım kaçırdım çünkü "m" nin geçiş yapmasını bekliyordum, bu yüzden çalıştığını görmek için yeterince uzun tutmuyordum.
Jaydles

Bu benim için Fotoğraf Versiyonu 1.3'te (350.23.0) işe yaramıyor
Simon Woodside

Photos 1.5 (370.42.0) kullanıyorum ve bu da benim için çalışmıyor. Basılı tutmak mKlavye Kısayolları penceresinde hala belirtiliyor. Sanırım bir hata raporu
açacağım

1
Basılı tutmanın mbenim için işe yaradığı anlaşılıyor , ancak belirli türdeki düzenlemeleri geri almayacak: kırpma, 90 ° döndürme ("Döndür" ü tıklatarak) veya ince taneli döndürme ("Kırp" ı tıklatarak) basılı tuttuğunuzda sıfırlanmaz m. Bu davranışı beğenmedim ve Apple'a böyle bir hata raporu açtım. @SimonWoodside belki de yaşadığınız sorun buydu?
bdesham

Apple, Control ve M tuşlarını basılı tutarsanız kırpma ve düzeltme dahil tüm düzenlemelerinizi geri alabileceğinizi söyledi. Cevabı bu bilgileri içerecek şekilde düzenledim.
bdesham

1

Şimdilik aşağıdaki şekilde geçiş olabilir CMD+ Zve Revert to Originalgelen Imagemenüden.

Ayrıca, bir klavye kısayolu ekleyerek işlemi daha hızlı hale getirebilirsiniz:

  • Git System Preferences> - Keyboard-> Shortcutsve ardından seçmekApp Shortcuts
  • Simgesini tıklayın +ve Photosuygulama listesinden seçin
  • Menü başlığı alanına 'Orijinale Dön' yazın ve bir klavye kısayolu seçin. CMD+ Kullandım Y.

Şimdi CMD+ Yve CMD+ tuşlarına basarak ileri geri hareket edebilirsinizZ


Bir dipnot düşmek gerekirse, kendinizi kazara basarak bulursanız CMD+ Zsen gerektiğinde CMD+ Y, yazmak gerekir CMD+ Shift+ Zgörüntüyü geri alınmasının yerine geçen düzenlemeyi geri istemiyoruz olarak, geri alma yeniden yapmak.
Tum

0

Fotoğrafı neden kopyalamıyorsunuz (sağ tıklatarak) ve ardından birini düzenleyin. Şimdi, sağ ve sol oku tıkladığınızda orijinal ve düzenlemeleriniz karşılaştırılır. Orijinali işiniz bittiğinde silebilirsiniz, çünkü diğer görüntüdeki düzenlemeleri geri alarak hala kullanılabilir.


-2

Onları dışa aktarmanız gerektiğini düşünüyorum = (

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.