Fotoğraflar iCloud'a yüklenmeyi durdurdu. Ne yapabilirim?


19

OS X 10.10.3 sürümüne güncelledikten sonra Photos.app uygulamasını açtım ve iPhoto kütüphanemi içe aktardım. İCloud'a yaklaşık ~ 3.000 fotoğraf yüklendi, ancak geri kalan 7.200 fotoğraf yüklenmeden önce yükleme işlemi durdu. Kütüphanenin geri kalanını iCloud'a nasıl getireceğimizi anlayamıyorum. Aşağıdaki ekran görüntüsü Fotoğraflar uygulamasından alınmıştır. Günlerdir "7.200 Öğenin Yüklenmesi" görüntüleniyor.

Fotoğraflar'dan ekran yakalama

Yüklemeyi tercihlerde duraklatmaya ve devam ettirmeye çalıştım, ancak tek gördüğüm 7.200 öğe yükleniyor.

Fotoğraflar için iCloud tercihleri

Bu işleme başlamadan önce iCloud depolama planımı 200 GB'a yükselttim. Hala 180GB'tan fazla alanım var, bu yüzden fotoğraflarım için bolca yer var.

resim açıklamasını buraya girin

Onaylamak için OS X'in en son sürümüyüm.

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

Herhangi bir yardım çok takdir edilecektir.


7
Soruyu cevaplayamıyorum çünkü yeterince itibarım yok, bu yüzden yorum olarak göndermeye çalışacağım. Etkinlik Monitörü ile sorunu teşhis edebilirsiniz. Ağ sekmesini açın ve "cloudd" adlı bir işlemi bulun. Ardından araç çubuğundaki "İncele" düğmesini tıklayın. Ardından, "Dosyaları ve Bağlantı Noktalarını Aç" ı tıklayın. Ardından, "/ Kullanıcılar / <adınız> / Resimler / Fotoğraflar Kitaplığı.photoslibrary / private / com.apple.cloudphotosd / CloudSync.noindex / Engine / filecache / AUJ / cplAUJKxEFVO + Uc1tSp + H24zo0pJkv7.mp4" gibi bir şey bulun. yüklenmekte olan dosya. Benim durumumda, 4GB mp4. Sildikten sonra yükleme devam etti.
zhengyue

3
BTW, dosyayı Finder ile değil, Fotoğraflar uygulamasında silmelisiniz. Aynı dosyanın Photos Library.photslibrary / Masters klasöründe başka kopyaları da vardır. Fotoğraflar'da sildikten sonra Dosya menüsü, Son silinenleri göster'i tıklayın ve ardından da silin. Tabii ki, hala istiyorsanız dosyayı yedeklemeniz gerekir.
zhengyue

4
Ayrıca, şu anda yüklenen dosyalar ~ / Pictures / Photos Library.photoslibrary / private / com.apple.cloudphotosd / CloudSync.noindex / Engine / filecache klasörü altındadır. Terminal'de aşağıdaki komutları çalıştırarak tüm dosyaları ve boyutlarını listeleyebilirsiniz: 1: "cd ~ / Pictures / Photos Library.photoslibrary / private / com.apple.cloudphotosd / CloudSync.noindex / Engine / filecache", 2: "find . -tip f -exec ls -lh {} \; " 500M'den büyük tüm dosyaları bulmak için "find. -Size + 500M -exec ls -lh {} \;" kullanabilirsiniz.
zhengyue

2
Etkinlik İzleyicisi ile bulduğunuz dosyanın adı rastgele bir metindir. Fotoğraflar'da ilgili dosyayı bulmak için Terminal'i de kullanmanız gerekir. İlk olarak, o dosyanın inode numarasını bulmak için "ls -i <dosya adı>" çalıştırın. Ardından, "cd Pictures / Photos \ Library.photoslibrary / Masters", sonra "find. -İnum <buraya inode numarasını yapıştırın> -print" seçeneğini bulun. Daha sonra, resmin tarih zamanını "2015/01/15 /" gibi bir klasör adına göre öğrenebilirsiniz. Hepsi bu, umarım yardımcı olur!
zhengyue

1
@tlatkovich - Ayrıca iCloud tarafından hayal kırıklığına uğradım. İCloud hesabımdan biri hiçbir şey yüklemeyecek, bu yüzden HTTP isteklerini koklamak için mitmproxy kullandım ve iCloud'un Çin'de engellenen synaptic.att.com'a fotoğraflarımı yüklemeye çalıştığını buldum. Sonunda başka bir iCloud hesabı kaydettirdim ve bu sefer windows.com'daki bazı sunuculara yükleyebiliyorum, bu benim için erişilebilir. Benim teorim, Apple, hizmeti ilk kaydettiğinizde bulunduğunuz yere göre hesabınıza en yakın bulut sunucusunu atayacağıdır. VPN'i her zaman kullandığımdan beri Apple başka bir ülkede yaşadığımı düşünebilir ...
zhengyue

Yanıtlar:


4

Bunu çözmenin en kesin yolu, aşağıdaki adımları izleyerek yeni bir Fotoğraflar Kitaplığı oluşturmaktır :

 1. ⌘ cmd- Qdışarı Fotoğraflar .
 2.  → Sistem Tercihleri ​​→ iCloud → Fotoğraf Seçenekleri… 'ne gidin ve iCloud Fotoğraf Arşivi'nin işaretini kaldırın . iCloud Fotoğraf Seçenekleri
 3. Güvenli olmak istiyorsanız yeniden başlatın, ancak gerekli olmamalıdır.
 4. Lansman Fotoğrafları ile ⌥ optyukarı oynatın.
 5. Yeni Oluştur… seçeneğini tıklayın ve yeni Fotoğraf Kitaplığınıza bir ad verin . Yeni Fotoğraf Kütüphanesi Oluştur
 6. Fotoğraflar → Tercihler → Genel'e gidin ve Sistem Fotoğraf Kütüphanesi Olarak Kullan'ı tıklayın . Sistem Fotoğraf Kitaplığı olarak kullan
 7. Fotoğraflar → Tercihler → iCloud'a gidin ve iCloud Fotoğraf Arşivi'ni kontrol edin .
 8. Fotoğraflarınızın iCloud'dan yeniden indirilmesini bekleyin.

Mevcut Fotoğraflar Kitaplığınızı saklamayı tercih ediyorsanız , aşağıdaki adımları uygulayın:

 1. ⌘ cmd- Qdışarı Fotoğraflar .
 2. Photos Library.photoslibrary dosyanızın bir yedeğini oluşturun .
 3. - -click ile Fotoğrafları Başlat .⌘ cmd⌥ opt
 4. Click tamiri . Fotoğraf Kitaplığını Onar iletişim kutusu
 5. MacOS'un Fotoğraf Kitaplığınızı onarmasını bekleyin . Onarım tamamlandıktan sonra tam bir senkronizasyon gerçekleştirilmelidir.

Bazı ekran görüntüleri OS X Daily'nin izniyle kullanılmıştır .


2

Aynı belirtilere sahiptim (macOS 10.12.6, Fotoğraflar 2.0).

Ben açtığımda Activity Monitor uygulaması, bunu buldum Fotoğraflar Ajan kırmızı ve "olarak gösterildi yanıt vermiyor ".

Photos Agent'tan zorla çıktım ve bir saniye sonra yükleme sonunda ilerleme kaydetmeye başladı.


0

Birçok iCloud sorununda olduğu gibi, iCloud'dan tamamen çıkmayı, yeniden başlatmayı, sonra tekrar oturum açmayı ve iCloud Fotoğraf Arşivi'ni açmayı deneyin.


0

Mac için Fotoğraflar yüklemeden önce bir tür bant genişliği testi yapıyor gibi görünüyor. Şurada takıldım:

130 öğe yükleniyor

daha eski bir DSL bağlantısı olan kayınpederimde saatlerce. Yükleme ilerlemesi yok. Dizüstü bilgisayar takılı, Ön plandaki fotoğraflar ve ardından arka plan, yeniden başlatıldı, tüm fotoğraf analizi arka planları yeniden başlatıldı, vb.

MacBook'u daha iyi internet bağlantımla eve getirdiğimde, ilerleme neredeyse anında başladı ve tüm öğeler hızla yüklendi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.