Yosemite'deki iTunes ExFAT'i kullanabilir mi? Mavericks'te yapabileceğini düşünüyorum.


0

Sorunun kısa versiyonu: iTunes, 12.0.0.50 tarihinde Yosemite üzerinde ExFAT sürücüsünü Kütüphane olarak ya da nasıl çalıştırabilir?

Bazı USB Flash sürücüm ve harici SSD sürücüm var. Onları ExFAT olarak biçimlendirebilir ve daha sonra Mavericks'te iTunes 11.4 ile kullanabilirim (sürücüyü iTunes Kütüphanesi olarak kullanarak), ancak onu Yosemite'deki iTunes 12.1.0.50 ile kullandığımda iTunes'un başlayamayacağı bir hata verdi . Bu yüzden HFS + 'da (Mac'in dosya sistemi) yeniden biçimlendirmem gerekiyor ve ardından iTunes da çalışacak.

Belki iTunes ya da Yosemite yüzünden ... ama HFS + yerine ExFAT'ı biraz tercih ediyorum çünkü ara sıra sürücüyü bir PC'ye bağlamam gerekirse, ExFAT bir bilgisayarda kullanılabilir. ExFAT ile çalışmasını sağlamanın bir yolu var mı?


İTunes'u alt / seçenek tutularak başlatmayı denediniz mi - sizden bir kütüphane isteyecektir - bir kez yeni oluştur seçeneğini seçin ve ExFAT sürücüsünün bir hedef olup olmadığını seçin, yeni kütüphanenin çalışıp çalışmadığını görün.
Kevin Grabher,

evet, aynen yaptığım şey buydu ve sürücü ExFAT'deyse iTunes çalıştırılamıyor
太極 者 無極 而 生

Yanıtlar:


1

Tüm kütüphanemi exFAT HDD’de bulunduruyorum. İTunes klasörünü ~ / Music'ten exFAT hdd'de bir yere taşıyın, iTunes klasörü için sembolik bir bağlantı oluşturun ve ~ / Music içine geri koyun. Ancak bir sorun var. iTunes, normalden biraz daha yavaş çalışıyor ve parçaları değiştirirken kısa bir süre donuyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.