Yerel bir sürücüde Time Machine, daha sonra farklı bir bilgisayarda bir ağ sürücüsü (Server.app aracılığıyla) yapın


1

OS X 10.10.3 çalıştıran iki mac'um var. Biri Server.app yüklü, internete ethernet üzerinden bağlanmış ve ayrıca USB ile bağlı 2 TB diskli, "Yedekleme" ve "Depolama". Diğer mac'ım okul için kullanılan bir dizüstü bilgisayar.

Server.app'ın Time Machine özelliğini kullanarak, yerel mac'umu ağ üzerinden sunucu macundaki "Yedekle" birimine yedeklemeye başlamak için standart Time Machine arabirimini kullanabildim.

Ancak, 1 GB'lik bir dosyayı AFP'ye kopyalamanın 7 dakika sürdüğünü ve bu nedenle yerel macumda 300 GB yedeklemenin en az 35 saat alacağını öğrendim.

Bu yüzden, ilk 300 GB yedeklemeyi USB üzerinden "Yedekle" ye bağlamanın bir yolunu bulmaya çalışıyorum ve ardından bu harici sabit diski sunucuya bağladım ve ağ üzerinden yedekleme yapmaya devam ediyorum. Bu şekilde, artımlı ağ yedeklemeleri 300 GB'den çok daha küçük olacak ve makul bir sürede örneğin bir gecede yapılabilir.

Baska öneri? Tmutil için man sayfasını okudum ama henüz çok rahat değildim.


Tedavi semptomlarına benziyor. İyi bir anahtar, en azından cat5 ethernet kabloları ve uygun ağ ayarları ile ~ 30 MByte / s veya daha iyi bir sürüm almalısınız (USB arayüzüne, yedeklenecek diske ve harici diske bağlıdır). Bu yüzden ayarlarınızı ve kablolarınızı daha iyi kontrol edin.
klanomath

Ağımın yöneticisi değilim, bu nedenle ne yazık ki ağ altyapısını veya ayarlarını değiştiremiyorum.
mchen.ja

Yanıtlar:


1

Bu MacSales makalesi, bunun nasıl yapıldığını çok iyi ele alıyor:

http://blog.macsales.com/18406-speed-time-machine-past-88mph-over-your-local-network

Temel olarak, yeni bir Time Machine yedeklemesiyle başlarsınız. Dosyaları Wifi'de başlatın, ardından durdurun, dosyaları yedeklemeye başlar. Bu temelde Time Machine arşivini kurar. Ardından sabit sürücünüzü (veya dizüstü bilgisayarınızı) kablolu ağa bağlayın ve yedeklemeye devam edin. İlk yedeklemeyi çok daha hızlı bir kablolu ağ üzerinden yaptıktan sonra, sonraki yedeklemeler çok daha küçük olduğundan daha hızlı olacaktır.

İlk Yedekleme'yi wifi üzerinden yaparsınız, çünkü Time Machine, doğrudan bağlanan vs yerine Wifi üzerinden farklı şeyler yapar.

Her durumda, size iyi şanslar: Time Machine'in wifi üzerinden güvenilir bir şekilde çalışmasını asla sağlayamadım ve özellikle Mac'in bir Time Machine yedeklemesi sırasında uyumasına izin veriyorsanız (örneğin kapağı kapatın)


Bu, Mojave'de çalışmaz - doğrudan USB sürücü takılıyken "Şimdi yedekle" seçildiğinde, ağ konumunu arar ve kullanılamadığından şikayet eder.
Cai
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.