İCloud Fotoğraf Arşivi'ne geçtikten sonra iLifeAssetManagement klasörü silinebilir mi?


12

OS X 10.10.3'te iCloud Fotoğraf Arşivi ve Photos.app'den önce iCloud PhotoStream vardı. iCloud PhotoStream, fotoğraflarını ~/Library/Application Support/iLifeAssetManagementklasöre (ve alt klasörlere) senkronize etti . PhotoStream yalnızca 1000 fotoğrafı senkronize etmesine rağmen, bu klasör oldukça büyüyebilir, ancak onunla yaşamak zorundaydınız.

Artık iCloud Fotoğraf Kütüphanesi var ve her şey bulutta saklanıyor (ve bulut kopyası "gerçek"), iLifeAssetManagementklasörün artık kullanılmadığını ve silinebileceğini varsayıyorum . Bunun doğru olup olmadığını kesin olarak bilen var mı?

Benim durumumda, iCloud Fotoğraf Kitaplığı'na yükseltildiğimden beri klasörde herhangi bir değişiklik olmadı, bu da kullanılmadığını gösteriyor.


İCloud Fotoğraf Arşivi de etkinleştirilmiş olsa bile, Fotoğraf tercihlerinde (Tercihler> iCloud> Fotoğraf Akımım) "Fotoğraf Akışım" etkin olduğu sürece Fotoğraf Yayını kullanılmaya devam eder. Bu, iCloud Fotoğraf Kitaplığı etkinleştirilemeyen veya içermeyen, ancak Fotoğraf Akışı etkin olan aygıtlarla geriye dönük uyumluluk sağlar.
tubedogg

@tubedogg evet ve bunu etkinleştirdim. Ancak, iLifeAssetManagementklasörümde hala değişen bir şey görmüyorum . İCloud hesabımı kullanan ve iCloud Fotoğraf Arşivi etkin olmayan herhangi bir cihaz olmadığını eklemeye değer, bu yüzden Fotoğraf Yayınım gereksiz görünüyor.
mluisbrown

Yanıtlar:


9

Cevap "Evet, olabilir" gibi görünüyor. Klasöre dokunulmadan bir ay sonra nihayet sildim ve herhangi bir soruna neden olmadı. Bununla birlikte, iCloud hesabınızı kullanan herhangi bir cihaz hala Fotoğraf Akışı kullanıyorsa (herhangi bir nedenle) klasöre ihtiyacınız olabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.