Yeni 2015 “MacBook” VM'leri etkin bir şekilde çalıştırabilecek mi? Özellikle Windows


9

Şu anda 2Ghz i7 x 8gb Bellek 2013 MacAir kullanıyorum. Bununla etkili bir şekilde Visual Studio Professional ve diğer geliştirme uygulamalarını aynı anda çalıştıran bir Windows 8 VM veya sorunsuz bir şekilde Ubuntu ve Eclipse çalıştırabiliyorum. Çok fazla açık varsa, ancak bu nadir ise Windows konuk zaman zaman bellek hatası alıyorum.

Dizüstü bilgisayarım süper dövülmeye başlıyor. Yeni MacBook'u almak istiyorum, ancak CPU'daki daha az yıldız özelliklerinden endişe duyuyorum. Bu kutuda henüz VM'ler çalışmış ve bu tür görevleri yapabileceğini doğrulamış mı yoksa burada yüceltilmiş bir chromebook ile mi uğraşıyoruz?

Teşekkürler

Düzenle

Bu teçhizat vm's sorunsuz çalışmayacak diyerek hariç hepsini gözden geçirin

Yanıtlar:


6

Bildiğim kadarıyla, bugün itibariyle yeni MacBook'lar sadece çevrimiçi siparişlerden gönderim yapmaya başladı, bu yüzden kişisel deneyimimden söz edemeyeceğim - ancak MacBook'un Parallels gibi yoğun görevleri yerine getirebilmesi konusunda çok dikkatli olurum , özellikle Visual Studio veya Eclipse ile birlikte.

Parallels'ın Windows 7'yi çalıştırmak için önerilen donanım özellikleri arasında "... bir Intel Core 2 Duo, Core i3, Core i5, Core i7 veya Xeon işlemci (Core Solo ve Core Duo işlemciler artık desteklenmemektedir)." Yeni MacBook, gereksinimlerini karşılamak için yeterli RAM'e (minimum 8 GB) sahiptir, ancak Core M işlemci ( teknik özelliklere bakın ) bu tür görevleri MacBook'da çalıştırmakla ilgili sorun olacaktır.

Şu anda kullandığınız i7 ile karşılaştırıldığında kıyaslama ayrıntılarına göz atın ve gözle görülür bir fark göreceksiniz - 1.1GHz'de çalışan Core M, bir şey varsa onu bir mobil işlemci haline getiriyor.

resim açıklamasını buraya girin


2
Vay be bu çok underwhelming
bumble_bee_tuna

Ben sadece şunu okudum: gizmag.com/12-inch-macbook-vs-13-inch-macbook-pro-retina-2015/… VM'nin çok iyi çalışmadığını onaylamak gibi görünüyor
bumble_bee_tuna

@bumble_bee_tuna Özellikle bir MBPr ile karşılaştırıldığında bunu beklemezdim. Bahsettiğiniz gibi geliştirme araçları çalıştırıyorsanız, bir sonraki makineniz olarak bir MacBook Pro'ya yatırım yapmanın yararına şahsen kefil olabilirim - şikayet ve mükemmel performans olmadan bir süredir beni sürdü.
Ethan Lee

Ben veritabanı yük testi ve benzerleri için kullandığım bir MBPr var ancak her gün etrafında lug için bir ağrı. Benim havamı zamanın yüzde 90'ını şimdi problemle kullanıyorum. Muhtemelen 2014 havasını alacağım. Teşekkürler
bumble_bee_tuna

VM'leri iyi çalışır - onları retina modlarında çalıştırmak istemiyorsanız - o zaman işler biraz yavaşlamaya başlar. (2016'nın 8GB ortası 12 "MacBook'um var) - CPU'nun bir alt uç 2015 Core i5 MacBook PRO ile aynı hızda olduğunu fark edeceksiniz. Genellikle ne olduğu için oldukça hızlı konuşuyor.
niico

4

Makine bir MacBook Air'den daha yavaş, ancak kesinlikle VM'leri çalıştırabiliyor (VM'leri birinci nesil Intel MacBook'da çalıştırdığımı hatırlıyorum - bu hiç sorun olmadı).

Sisteminize ne kadar yük bindiğiniz hakkında fikir edinmek için Air'inizdeki CPU kullanımını izlemeyi deneyin. Sık sık kenardaysa, 12 "MacBook ile muhtemelen memnun olmazsınız. Genellikle daha düşük yüzdelerde ise, oldukça iyi çalışmalıdır.

MacBook'un yalnızca 8GB RAM ile kullanılabileceğini unutmayın. Şimdi sık sık RAM kullanımı ile ilgili sorun yaşıyorsanız, bu hatalardan çok daha fazlasını göreceksiniz.


MacBook Air'den daha yavaş değil - HER macbook air'den daha hızlı değil - neden insanlar bunu söylemeye devam ediyor ?! Bu doğru değil.
niico

FYI 4 Gb RAM ile yıllarca 11 "Air üzerinde VM'ler çalıştırdım - SSD'si RAM sorunları olmadı ama bir ton değiştirdi (VM'de Visual Studio ve SQL Server'ı çalıştırdım - zorladım ve hızlı).
niico

2

Kesinlikle gayet iyi çalışır, Mac Macbook ekranında excel çalışırken, hiçbir sorunları ve benim 16Gb Ram dört çekirdekli MBPro yanı sıra yapabileceğiniz çok memnun iken dış monitörde autodesk tasarım incelemesi çalıştırmak için kullanın.


Merhaba Eğer özellikleri yanı sıra vm (ve tahsisleri) işletim sistemi ve bellek ve CPU sıkıştırma üzerinde ayrıntılı olup olmadığını merak ediyorum. Bu bize çok yardımcı olur. Thanks
bumble_bee_tuna

2

Evet, gelişme için vagrant ve docker çalıştırıyorum ve şu ana kadar hiç problem yaşamadım. En büyük sürücüye sahip 1.3Ghz sürümünü aldım.


Merhaba Eğer özellikleri yanı sıra vm (ve tahsisleri) işletim sistemi ve bellek ve CPU tüketimi üzerinde ayrıntılı olup olmadığını merak ediyorum. Bu bize çok yardımcı olur. Thanks
bumble_bee_tuna

1

Şu anda VMWare'i en yüksek spesifikasyonda çalıştırıyorum ve kullanılabilir değil - Windows'ta her zaman epik CPU kullanımı, şu anda bir dosyayı unzipping ve bunu bir saniyede @ 64KB yapıyor! Disk IO hızlı, ancak beyin o kadar küçük ki Mac kısmı VMWare için hiçbir şey bırakmıyor gibi görünüyor.


1
Anekdotunuz için teşekkürler. Hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz?
CadentOrange

@Neil Merhaba Eğer özellikleri yanı sıra vm (ve tahsis) işletim sistemi ve bellek ve CPU consmption üzerinde ayrıntılı olup olmadığını merak ediyorum. Bu bize çok yardımcı olur. Thanks
bumble_bee_tuna

1

Günlük olarak MBP'mde okul için VMWare kullanıyorum ve gayet iyi çalışıyor. Şu anda açık 3 "masaüstü" ile çalışıyorum:

 • Masaüstü 1: Yapışkan Etiketler, birden çok sekme açık Firefox ve Etkinlik Monitörü
 • Masaüstü 2: SQL Server Mgmt Studio ve SQL Server Veri Araçları ile VMWare
 • Masaüstü 3: Mac için MS Word

SÜPER hızlı değil ama benim açımdan biraz hayal kırıklığı ile kesinlikle kullanılabilir.

MacBook Pro (2011 Sonu)

 • İşlemci: 2.2 GHz Intel Core i7
 • Bellek: 8 GB
 • Ekran Kartı: Intel HD 3000
 • Yığın hafıza / Bellek: 500 GB
 • İşletim Sistemi: Yosemite (10.10.5)

VMWare Fusion Pro sürüm 7.1.1

 • İşletim Sistemi: Windows 8 - 64-bit
 • Sabit Disk: 60 GB (en küçük seçenek)
 • İşlemci: 1 core
 • Bellek: 3 GB

1
12 "Macbook'u değil, Macbook Pro'yu sordu ..
Timo

0

Hala bir çekirdek 2 ikilisi 3.5ghz masaüstü iMac (2009 sonu) çalıştırıyorum ... parallels VM ..... Windows 8 ve ubuntu çalıştıran hem windows hem de ubuntu çalıştırmak Tamam ... benim makine için cpu işareti 2.049 .. .. yeni macbook için 3.096.


iyi çaba, ama daha fazla ayrıntı eksik!
Ruskes

Anahtar tümce tamam. İşletim sistemini çalıştırmak ve işletim sistemini Visual Studio ve Eclipse gibi ağır geliştirme paketleriyle çalıştırmak arasında çok büyük bir fark var, SQL Server / MySQL / Oracle vb.Gibi yerel DB örneklerinden bahsetmiyoruz ... Tüm bunlar Kahvaltıda bellek ve CPU yiyor
bumble_bee_tuna

0

Virtualbox'ı 12 inçlik bir macbook'a yeni kurdum, gördüğüm tek sorun retina ekran çözünürlüğü. Ekran çözünürlüğünü 1440x900 piksel olarak küçültmenin birkaç yolu vardır (ve yavaş internet bağlantılarında film akışı için daha az). Aşağıdaki öğretici "setgetscreenres" eğitimi için Google, ekran çözünürlüğünü değiştirmeye komut satırı erişimi sağlayan küçük ve derlenebilir bir programa yönlendirecektir (OS X 10.11.5'te artık sistem tercihlerinde desteklenmemektedir). İşte talimatlar

Komut Satırı Modundayken Retina makinelerde ekran çözünürlüğünü değiştirme

Daha sonra bir elma komut dosyası uygulamasında gömülü bir kabuk komut dosyası komutu ile her şeyi "tıklanabilir" hale getirebilirsiniz

do shell script "/path/to/script/set1440x900.sh"

veya benzer.

senaryo şöyle görünebilir

#!/bin/bash

/path/to/setgetscreenres 1440 900

Mac OS retina işlevini geri almak için sistem tercihleri> ekran bölümüne gidin ve seçeneklerden herhangi birini seçin. Bununla birlikte, özellikle grafik yoğun görevleri yerine getirirken VM'nin performansı tam ekran modunda önemli ölçüde etkilenir.

Aksi takdirde, macbook 12 inç retinanın linux VM performansının, her ikisi de 8GB RAM ile 13 inç macbook air ile karşılaştırılabilir olduğunu doğrulayabilirim.

Virtualbox 5.1'de ölçeklendirilmemiş retina ekran çıkışına sahip seçenek çalışıyor, ancak xfce4 gibi masaüstü ortamlarının standart yapılandırmasında çok kullanışlı değil. Yazı tiplerini ve işaretçi boyutlarını manuel olarak ayarlamanız gerekir ve yine de yön biraz korkunçtur. Daha düşük bir çözünürlük kullanmak ve çok daha iyi grafik performansından faydalanmak daha kolaydır. Bazıları bu yüksek çözünürlüklü ekranları destekleyen linux için VBOX tarafında iyileştirmeler ve daha uyarlanmış masaüstü ortamları olacağından eminim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.