Java'sız VMB (Vodafone Mobil Geniş Bant)


0

MacBook'umu internete mobil iken bağlamak için SIM kartla kullandığım bir VMB anahtarım var. Son zamanlarda Mac'imi biçimlendirdim ve Java yüklemekten kaçınmaya karar verdim. En son VMB yazılımını yüklemeyi denememe kadar sorun değil: Java !

Java'dan bağımsız alternatif yazılımlar var mı?

Yanıtlar:


1

Neyse ki, genellikle mobil internet donanım kilonuzu kullanırken Java'yı yüklemekten kaçınmanın bir yolu vardır.

Bu cihazlarla birlikte sundukları yazılımlar, çoklu platform olduğu için Java tabanlıdır. İşlevselliği ele almak ve dağıtmak için bir uygulamayı kodlarlar. Ancak, sürücüler (Windows için) ve kexts (Mac için) Java'ya dayanmaz ve yerel kod kullanır.

Kendinize bir soru sormanız gerekiyor: Yazılımlarının sağladığı SMS ve ekstra işlevlere ihtiyacım var mı? Cevap hayırsa, aygıtı Ağ tercihi bölmesinde manuel olarak ayarlayabilir ve yazılımlarını kullanmaktan kaçının (ve böylece Java yüklemekten kaçının).

Size sundukları paket yükleyiciyi çalıştırdıysanız, harika. Değilse, şimdi çalıştırın. Bu, kext'i (ve dehşet yazılımını) /System/Library/Extensions. Bunu yaptığınızda size yeni bir ağ arayüzü bulunduğunu bildiren bir açılır pencere bildirimi alabilirsiniz.

Ağ ayarlarınızı açmak için "Sistem Tercihleri" ni açın ve "Ağ" ı tıklayın; solda "Vodafone Mobil Geniş Bant" veya "Huawei" ile aynı adı taşıyan (cihazın markasına bağlı olarak) eklenmiş bir arayüz olmalıdır. . Değilse, "+" işaretini tıklayın ve arayüzlerinize ekleyin.

Arabirimi seçin ve sağ taraftaki bölmede birkaç alan görmelisiniz; "Numara" için bir tane, "Kullanıcı adı" için bir tane ve "Şifre" için bir tane. Genel olarak, bunlar tüm ağlarda tutarlıdır, ancak burada sağladığım ayarlar çalışmazsa, servis sağlayıcınızı ele geçirin ve bunları size vermeleri gerekir.

"Sayı" altında '* # 99 #' yazın ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi boş bırakın. Ardından, gelişmiş kaplamayı açmak için "Gelişmiş" düğmesini tıklayın ve "Modem" altında sahip olduğunuz cihazın markasını seçin (altta listelenmelidir). Ayarların geri kalanını olduğu gibi bırakın, genellikle varsayılanlar doğrudur ve APN'yi "internet" olarak değiştirin. Bu, muhtemelen en azından Güney Afrika'da her bir ağın LTE ilavesiyle standart "internet" ten saptığını bildiğim için muhtemelen en fazla sıkıntıya neden olacak değişkendir.

Ayarları kaydetmek için tüm "Tamam" ve "Uygula" yları tıklayın ve cihaz takılıyken "Bağlan" ı tıklayın. Tüm ayarlar doğruysa (ve umarım doğrudurlar) o zaman ağa bağlanmalı ve göz atabilirsiniz. Aksi takdirde, servis sağlayıcınızı ele alın ve onlardan doğru APN ve arama ayarlarını isteyin.

İyi şanslar!


Teşekkür ederim ama işe yaramıyor, Ağa eklemeye çalıştığımda anahtarı bulamıyorum ...
Matte.Car
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.