Mac birimini cp kullanarak nasıl kopyalarım?


13

Bunu saatlerce araştırdım. Tek Kullanıcı Modunda şunları kullandım:

cp -Rpvn /* /Volumes/MyBackup

Harici USB'm takılı /Volumes/MyBackup

Ancak sorun, 24 saat sonra hala 300 GB veriyi harici bir USB sürücüye kopyalamayı durdurmamasıdır. Ben /Volumes/MacHDde bir hacme sahip gibi sembolik bağlantılar ile ilgili sorunları olduğunu düşünüyorum /Volumes/MacHDve /Volumes/MyBackupancak bu konuda emin değilim.

Mac birimini kullanarak nasıl kopyalayabilirim cp? Mı cp -Rpvn /* /Volumes/MyBackup doğru mu?


2
Bu şekilde cp kullanırsınız, ancak bu iş için doğru araç değildir. Bunun için rsync'e ihtiyacınız var.
CousinCocaine

1
Mac'inizi hedef disk modunda çalıştırma olanağınız var mı? Ya da sadece HD'yi çıkarır mısın?
CousinCocaine

İkinci bir mac'um olmadığı için hedef modu yapamıyorum. Sürücüyü çıkarmaktan daha az riskli bir seçenek umuyordum.
ermSO

ddMac'in HDD'sinin bayt kopyasını yapmak için de bayt yapmak için kullanabileceğinizi düşünüyoruz, ancak rsync muhtemelen en iyi seçeneğinizdir .
thibmaek

1
ddburada yaptığınız gibi görünen sektörlere göre yedeklemelere gitmenin yoludur (ancak üzerine yazdığınız şeyin aslında üzerine yazmak istediğiniz şey olduğundan emin olmak için çok dikkatli olun). rsynckarmaşık veya büyük kopyalama işlemleri yapmanın yoludur. cptek tek dosyalar için mükemmeldir, ancak büyük ölçekli işlemler için iyi değildir.
cpast

Yanıtlar:


25

Kullanım rsyncberi bu amaçla cpsadakatle OS X'te faydalarını bulunan tüm dosyaları yeniden olamaz rsyncüzerinde dittove cpşunlardır:

  • kesintili transferler çok az maliyetle kolayca yeniden başlayabilir.
  • yeniden başlatır bile büyük bir dosya üzerinden kısmen yol devam.
  • dosya dışlama ve - kuru çalışma, kolay test ve yinelemeli inceltme sağlar.

rsyncÇoğu şeyi kullanmanın ve korumanın en basit yolu (izinler, sembolik bağlantılar, tarihleri ​​düzenleme vb.) Arşivlemek için -aveya --archiveişaretini kullanmaktır . İlerlemenizi görmek için -Pveya--progress

Rsync şu şekilde çalışır:

rsync options source destination

Sizin durumunuzda aşağıdakileri tavsiye ederim:

rsync --archive --verbose --one-file-system --human-readable --progress /from/ /to

Veya kısaca:

rsync -avxhP /from/ /to

Konumda sondaki eğik çizgi eksikliği dikkat edin /to.

daha yararlı bayraklar için yorumlara bakın


6
Aynı birimde olmayan takılı disklere geçmekten kaçınmak için -x bayrağını da istersiniz.
Kent

Bu yazı çok daha okunabilir hale getirmek için bmike için kudo.
CousinCocaine

2
-Paslında her ikisine de eşit --progressve --partialbirleşik. Kılavuz sayfasına bakınız .
kirb

1
Atladım --compress(sadece ağ aktarımları için yararlıdır) ve ekleyin -E(genişletilmiş öznitelikleri ve kaynak çatallarını koru).
Gordon Davisson

5

Dosya sistemi içeriğinin sadık bir kopyasını oluşturmak istiyorsanız, kullanmaktan kaçının cp. Bunun yerine ditto(1)sabit bağlantıları, dosya izinlerini, kaynak çatallarını ve HFS meta verilerini koruyan komutu kullanın . Bunun aksine cp, dittovarsayılan olarak bu bilgilerin mümkün olduğunca çoğunu korumak içindir.

Bu sadece kaçma meselesi .sudo ditto src dest


Yanlışsam beni düzeltin, ancak cpdosya meta verilerini 10.4'te kopyalamak için güncellendiğinden eminim .
NobodyNada - Eski Monica

Öyleydi, ama dittoyine de daha iyi bir seçenek.
juandesant

1
Ve rsyncen iyi seçenektir.
CousinCocaine

2

Bir dışlama dosyaları listesi oluşturmayı unuttunuz ve muhtemelen / dev / random gibi dipsiz dosyalar da dahil olmak üzere kopyalanamayan / kopyalanamayan şeyleri kopyalıyorsunuz.

CP işi yapabilirken , daha iyi araçlar var. Rsync bir, Karbon Kopya Cloner veya SuperDuper başka bir. Bir mutfak benzetmesi kullanmak için bir teneke kutu açmak için bıçak kullanıyorsunuz. Rsync bir konserve açacağı, Karbon Kopya Cloner bir elektrikli konserve açacağı. Düzenli olarak rsync kullanıyorum, ancak çalışan bir işletim sistemini kopyalamak için gereken ayarlar yeterince karmaşıktır.

 cp -Rpvn /* /Volumes/MyBackup 

Tüm yapmak istediğiniz bir yedekleme yapmak gibi görünüyor. Mac'inizde bu amaç için açıkça Time Machine bulunmaktadır. Sistem Tercihleri ​​-> Time Machine uygulamasını açın, harici diski seçin, açın ve ardından yalnız bırakın. Çok iyi çalışıyor ve bir dakikanızın altında bir süre gerekiyor.


Bir GUI'ye erişemiyorum. Çalışabileceğim tek şey Tek Kullanıcı Modu, bu nedenle zaman CCC, süper süper ve zaman makinesi seçenekler değil. Rsync ile hangi ayarları kullanırsınız? İdeal olarak önyüklenebilir bir kopya istiyorum. Ben işe yaratılamadı.
ermSO

1
@ermSO Belli bir şekilde harici bir sürücünüz olduğundan, harici bir sürücüye yeni bir işletim sistemi kurun ve ardından önyükleyin. Mevcut tüm Mac'ler firewire veya USB'den önyükleme yapabilir. Daha sonra kullanıcı dosyalarınızı iyi bir şekilde yedekleyebilir ve ardından dahili sürücünüzü onarabilirsiniz. Genellikle bu durumlarda kalan dizin sorunlarını ortadan kaldırarak tam bir silme işlemi gerçekleştiririm.
paul

ddkomut satırında sektörlere göre kopyalar yapar ve ikinci birimin tamamını silerken birimin tamamını başka bir birime kopyalamak için iyi bir seçimdir.
cpast

-RSeçeneği istediğinizden emin misiniz ? Bu, çeşitli yerlerde tek bir klasöre sembolik bağlarınız varsa içeriği çoğaltacağınız anlamına gelir. Bu zamanın geldiğini açıklayabilir. Eğer kullanırsanız dittobunun yerine, varsayılan ayarlarla istediklerini elde edersiniz.
juandesant

1
@ juandesant onun emri, benim değil. hiç cp kullanmak olmaz.
paul

0

tmutilTime Machine yardımcı programı ile komut satırından bir Time Machine yedeklemesi oluşturabilirsiniz . Bir hedef belirleyebilir ve sonra manuel yedekleme sipariş edebilirsiniz.

Time Machine yedekleme birimini ayarlamak için:

sudo tmutil setdestination / Birimler / MyBackup

Ardından yedeklemeyi başlatın:

tmutil startbackup --auto

--autoBayrak yedekleme planlanan sıradan bir süre olarak ele çalışacağız.

Time Machine yedeklemenizi aldıktan sonra, Mac'inize OS X'i yeniden yükleyebilir, ardından tüm dosyalarınızı Time Machine yedeklemesinden alabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.