Yüz verilerini macOS Photos'tan iOS Photos'a nasıl gösterebilirim?


5

Hangi yüzün hangi isme ait olduğunu ve şimdi güzel bir grup gruba sahip olduğunu bilmek için Mac'te Fotoğraflar öğretmeye biraz zaman ayırdım. Bu meta verilere iOS'ta - tercihen otomasyon ve iCloud Fotoğraf Kütüphanesi'nden erişebilmek istiyorum.

Bu grupları / etiketleri / anahtar kelimeleri iOS'ta fotoğraflara eklenmiş herhangi bir şekilde görmenin bir yolu var mı?


macOS 10.12 - Fotoğraf uygulaması Sürüm 2.0 (445.1.15)
iOS 10.0.2 + Fotoğraflar


Ayrıca, ben bile bakmıyorum iOS'ta etiket yüzleri Ayrıca Apple'ın bunu bulut senkronizasyonu ve iOS uygulamasına kodlamayı kararlaştırmasını beklemeyecektir.
bmike

Yanıtlar:


3

Biraz. Meta veriler var ve iOS'ta Fotoğraflar tarafından okunabilir - Otomatik olarak bunu yapmanın ve istediğiniz şekilde gruplamanın iyi bir yolu olduğundan emin değilim.

Ancak şunu deneyin: Telefonunuzdaki Fotoğrafları başlatın, arama büyüteçine basın ve birisinin adını yazmaya başlayın. Size aramanızla eşleşen tüm kişilerin, konumların, albümlerin, anahtar kelimelerin vs. bir menü listesini verir.

Tahminime göre, 'akıllı aramalar' yakında gerçekleşecek, o aramayı kaydedebilir ve daha sonra bir albümmiş gibi çekebilirsiniz. Aynısını OS X'deki Photos'ta da yapabilirsiniz, ancak bu albümü iOS ile senkronize etmiyor ... henüz.


Woah! Bunu denemeyi bile düşünmedim. Apple'ın kodunu bir araya getirmesini beklerken, ihtiyacım olan tek şey bu olabilir.
bmike

1
Yanlış bir şey yapmıyorsam, iOS 10 ve macOS Sierra'daki Photos ile bu doğru görünmüyor. Geçen hafta Mac'teki insanları etiketledim ve bugün iOS 10'daki Photos'taki arama özelliğinde hala kullanılamıyorlar.
Alistair McMillan

Evet, bu cevap Sierra ve IOS 10 çıkmadan önce gönderildi.
Harv
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.