USB Sürücü Takılmıyor, Disk Yardımcı Programlarında Listelenmiyor, Ancak Sistem Profilinde Bulunuyor


27

İsteğe bağlı yerleştirme istasyonuna sahip bir Seagate FreeAgent Go sürücüm var. Düzenli olarak erişemediğim dosyaları ve Kağıtsız kütüphanem veya Lightroom Kataloğum gibi şeylerin "hızlı bir şekilde yedeklenebileceği" bir yer olarak kullanıyorum. Bu sabah masaüstümde (kapatmadım) düzgün bir şekilde çıkaramadığımı belirten bir mesaj gördüm.

Şimdi monte edilmeyecek.

Koşarsam

diskutil list

hiç görünmüyor. Orada değil. Dönemi.

Bununla birlikte, sistem profilinde, USB altında görünür, ancak depolama altında görünmez.

USB-FreeAgent Başarısız

Tamam. Ben de arabamın öldüğünü sanıyordum. Onu başka bir bilgisayara bağlarsam mükemmel çalışır. Aslında, her şeyi bir Yüzey RT'sine taktım ve sorunsuz bir şekilde okuyup yazabildim. Aynı zamanda başka bir Mac üzerinde de çalışıyor (MBP 10.10.3) iMac'ime 10.10.3 ve hiçbir şeyle dönüyorum - sanki hiç yokmuş gibi.

İşte vuruş: Başka bir FreeAgent Go sürücüm var, işe yaramaz olanla aynı model ve boyutta ve tam olarak aynı iskeleye takarsam çalışır.

Farklı bir sürücü, neye benzemesi gerekiyordu

Konsol günlüklerimi kontrol ettim ve arızalı sürücüyü taktığınızda ortaya çıkan tek şey hata mesajı.

USBMSC Tanımlayıcısı (benzersiz değil): 0x00000000 0xbc2 0x2100 0x0, 2

Tüm USB sürücülerini çıkardım, sıcak bir yeniden başlatma, soğuk bir yeniden başlatma ve hatta güvenli modda bir yeniden başlatma yaptım: neşe yok.

Aradığım her şeyin önyükleme yapamama konusunda bir sorunu var ve düzeltme, diski kurtarma konsolu aracılığıyla onarıyor. Bu benim sorunum değil. Sadece iyi çizebilirim. Sadece bu USB HDD'yi okuyamıyorum.

Buna başkası sokan var mı?


Beyinsiz olabilir, ama siz bahsetmediğinizden (veya göz ardı ettiğimde), şunu sordum: Etkilenen tüm cihazları (özellikle bilgisayar) doğru şekilde yeniden başlattınız mı?
Phoenix,

Evet. Tüm USB aygıtlarını çıkardım ve yeniden başlattım, soğukta yeniden başlatıp güvenli modda yeniden başlattım. Bahsetmeliydim.
Allan,

Recovery HD'den önyükleme yaparken bir fark var mı, ardından orada Disk Yardımcı Programını kullanın. Orada ortaya çıkıyor mu? Eğer ortaya çıkarsa, kullanıcı ortamınızla veya mevcut kurulumunuzla ilgili bir sorun olabilir. Orada da görünmüyorsa, SMC'yi sıfırlamak isteyebilirsiniz (PRAM da denenebilir, ancak PRAM'ı sıfırlama konusunda sorunu çözeceğime ikna olmadım).
Phoenix,

Kurtarma konsolundan önyükleme yapılırken bulunur. Konfigürasyonumdaki bir şey değişti ama ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.
Allan,

Şu anki Mac OS X kurulumunuzdaki yeni / farklı bir kullanıcı hesabına ne dersiniz? Orada da ortaya çıkar (ilk önce giriş yapıp ardından sürücüyü takmayı deneyin)? Nedeni, Mac OS X'in iki yapılandırma ayarına sahip olmasıdır: kullanıcıya özel olanlar ve sistem genelinde olanlar. Yeni veya farklı bir kullanıcı çalışıyorsa, yalnızca kullanıcı ortamınızda olacaktır. Aksi takdirde, Mac OS X'in kendisi bir isabet aldı.
Phoenix,

Yanıtlar:


30

Her zaman mükemmel çalışan FreeAgent Go sürücümde de aynı sorunu yaşamaya başladım. Orijinal poster gibi, sürücüyü Disk Hizmet Programında göremiyorum ancak Sistem Bilgisi'nde görünüyor. Biraz daha kazı yaptıktan sonra, işletim sisteminin disk yardımcı programını "fsck_hfs" adlı bir işlemle görmesine izin vermeden ÖNCE birimi onarmaya çalıştığını gördüm. Etkinlik İzleyicisi'nde bu işlemi bırakmaya zorladığımda (Root'a ait olduğu için izin vermeniz gerekir), birim hemen Disk Yardımcı Programında göründü. Şimdi onarıyorum - parmak çarpı işareti. Tahminime göre, bu HFS + Journaled olarak biçimlendirilmiş olduğundan, dergi tutarlılığıyla ilgili bir şey işaretlendi ve işletim sistemi onu dergi üzerinden tamir etmeye çalışıyor. Disk Yardımcı Programından sakladıkları için şok oldum ' Olsa da - daha iyisi, diski bölmeden montajı yapmak ve bunun yapıldığını bildirmek. En azından neden Windows’un bunu monte ettiğini görebiliyorum ama OSX şimdi çıkmıyor (herhangi bir OSX makinesi aynı onarım işlemini yapmaya başlayacaktır).


Teşekkür ederim. Saçımı, sabit diskimi ve aklımı kurtardın. Sana yeterince teşekkür edemem !!
nikjohn

1
Teşekkür ederim. Benim için de çözüldü. Benim durumumda sorun, usb sürücümde (ilk makine yedekleme sürücüm) bir "ilk yardım" kontrolü gerçekleştirdiğimde başladı ve birkaç saatten fazla sürdüğü için işlemi durdurmaya çalıştım. Bu noktada, sürücü görünmeyi bıraktı, ancak aktivite izleyicisindeki fsck_hfs işlemini fark ettim. Fsck_hfs uygulamasından zorlandığımda, sürücü hemen masaüstümde belirdi ve SierraOS'ın sürücüyü tamir etmeyi başaramadığını ve "yedekleme başarısız oldu" diyerek açılan bir mesajla belirdi. Şimdi sürücüyü tekrar disk yardımcı programında görebiliyorum, ilk yardım oradan çalışıyor.
ObjectiveTC

Not: Sürücü bozulmuşsa, MacBook'umun yeniden başlatılması 10 dakika boyunca% 100 parlaklıkta gri bir ekran gösterecek ve ardından normal şekilde açılacaktır. USB sürücüyü çıkardıktan ve bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra, mac normal şekilde başlar ve önyüklemesi yalnızca 30 saniye sürer.
ObjectiveTC,

Disk pencereler için biçimlendirilmişse, fsck_exfat veya benzer bir şey olarak görünecektir.
Jacob Vanus

Çok teşekkür ederim. Değerli okuma: apple.stackexchange.com/questions/230698/…
Roberto

10

Sorun VirtualBox idi. Özellikle, çalıştığım Windows 7 VM örneği cihazı kendisi için “kapıyordu”. Böylece, OS X'den çıkardı ve USB bağlantı noktasını VM'ye geçti. Otomatik olarak yapıyordu, bu yüzden hiçbir şey göremedim.

Düzeltmek için, USB filtresinin yanındaki cihazın işaretini kaldırın.

VirtualBox USB Filtresi

Filtre, bir USB cihazını VM örneğine otomatik olarak bağlar, böylece manuel olarak yapmanız gerekmez (Zune'im gibi).

Şimdi, kafa karıştığı yer burası ... Çalışan 4 VM'im var ve ana bilgisayar (OS X) başlatıldığında tümü otomatik önyüklemeye ayarlandı. Bu VM'lerin hiçbirinde ayarları en az 2 aydır ve Windows 7 makinesinde en az bir senedir değiştirmedim. İhtiyacım yok; her şey çalışıyordu gibi. Şimdi, onları yapılandırırken geri döndüğümde, USB sürücüsünü sanal makineye bağladım, böylece programları yükleyebilecektim, bazı dosyaları yedekleyebildim. Her nasılsa, tekrar etkinleştiler.


Öğrendiğine sevindim .... ancak, Mac'imde VirtualBox yok, ama seninle aynı sorunu yaşıyorum ...
Jake Toronto

@JakeToronto - Yapılacak en iyi şey, daha fazla insanın görebilmesi için yeni bir soru sormak. Bu soruya ve cihazı (varsa) taktığınızda konsol çıktınızın ne olduğuna bakın. Büyük olasılıkla bazı önerilere de katılacağım
Allan

6

Benim durumum için:

  • Aygıt, Disk Yardımcı Programında görünmüyor
  • Bu ne gösteriyor USB Sistem Bilgileri bölümünden
  • Diğer bilgisayarlarda çalışır
  • Diğer USB çubukları bu bilgisayarda çalışıyor
  • USB portlarını değiştirmek farketmez

Sadece sistem yeniden başlatılması sonra astığımda ve düzgün çalışıyor.


OP, zaten bir yeniden başlatmanın sorunu çözmediğini ve gerçek nedeni bir cevap olarak verdiğini söyledi.
Tetsujin

6
Yukarıda "davam için" ve başvuru için bahsettim.
kt
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.