Unicode karakterleri fareyi kullanmadan nasıl yazabilirim?


51

Unicode karakterleri klavyeyle yazmak istiyorum. Fare kullanmadan bir çözüm arıyorum . Örneğin, aşağıda unicode "PILE-OF-POO" karakteriyle bir satırım var:

💩

PILE OF POO için kod noktası U + 1F4A9 ve linux işletim sisteminde bu karakteri yazarak oluşturabilirim:

Ctrl+ Shift+ u,

1, f, 4, a, 9

space

Mac klavyesinde benzer bir şeyi nasıl yapabilirim? Aradığım diğer cevaplar, menülerle uğraşmayı ve girdi kaynaklarını değiştirmeyi içeriyor.

Yanıtlar:


52

Karakter popover'ı getirmek için CTRL + CMD + boşluk tuşlarına basın.

Açık karakter popover

Ardından, kod noktasını yazın ve sembolü seçmek için aşağı oka basın.

Kod noktasını girin

Sonra sadece ENTER tuşuna basın ve bitirdiniz.

Bu aynı zamanda sembollerin isimleriyle de çalışır (örneğin, ok).

Ek bilgi:

Karakter kaldırıcısının sağ üstündeki simgeye dikkat edin. Popover'ı, klavyede gezinilemeyen tam Karakter Görüntüleyiciye değiştirir. Popover'a dönmek için Karakter Görüntüleyicinin sağ üstündeki simgeye tıklayın. Bu bilgi için @ Tom Gewecke'ye çok teşekkürler.


2
Normalde Character Viewer'ın genişletilmiş sürümüne sahipseniz bunun işe yarayacağını sanmıyorum. Gösterdiğiniz küçük olana geri dönmek için fareyi kullanmanız gerekir. Veya bunu yapmak için bir klavye kısayolu var mı?
Tom Gewecke,

Bu doğru, bu sadece daha büyük olan pencerede değil popover değişkeniyle çalışır.
malte

3
Popover değişkenini nasıl elde edersiniz? IOS'ta benzer bir şey var mı? Sık sık üstte kullanmış olmak harika.
WGroleau,

4
@WGroleau Popover'ı açmak için genişletilmiş sürümün sağ üst köşesindeki küçük simgeye tıklayın.
İOS için

1
İmleci, popover'ın arama kutusunun içine sokmak için fareyi kullanmak zorunda kaldım. Klavye odağı hala uygulamadaydı ve açılan kısımda değildi. SizeUp ve Karabiner gibi bir sürü klavye kipim var, bu yüzden varsayılan davranış hakkında emin değilim.
Reb.Cabin

40

U + 1F4A9 unicode hex girişinde d83d dca9'a dönüştürür, bu OS X'in OS'de resmi bir giriş kaynağı olarak kullandığı bir şeydir.

Klavyeyi doğrudan kod numaralarıyla kullanmak için, önce Sistem Tercihleri ​​-> Klavye -> Giriş Kaynakları bölümlerinde Unicode Hex Input'u etkinleştirin. Ardından, bu giriş yöntemini kullanmak istediğinizde, Unicode Hex düzenine geçin (bu, varsayılan olarak spot ışıkla çakışan bir klavye kısayolu ile yapılabilir) ve sonra utf-16'yı yazarken seçenek / alt değiştiricisini basılı tutun. İstediğiniz hex kodları (bu, d83d dca9 ile gösterilen 1f4a9 gibi Unicode BMP'nin ötesindeki karakterler için gerçekten iki hex kodudur).

optionsonra aşağı düzenlenen d, 8, 3, d, d, c, a, 9

Bir nokta, sen çağırmış olacaksın 💩

Yazmak çok eğlenceli değil.

Yapmak istediğiniz sınırlı sayıda karaktere sahipseniz, bunlar için klavye kısayollarını ikame tablosundaki sistem prefs / keyboard / text kısmında ayarlayabilirsiniz.


1
ikameler kabul edilebilir bir geçici çözüm olabilir. Ben pileofpoo -> 💩 yerine bir ikame ayarlamayı denedim, ama hiçbir şey yapmıyor. Bunun nasıl / nerede çalışması gerektiği ile ilgili daha fazla ayrıntı ekleyebilir misiniz?
Wim

2
Hayır, JetBrains içinde, tarayıcıda metin kutularına çalışırken IDE, yerleşik terminali app, yüce metin ... Bunların hiçbirinde çalışmıyor
wim

Bu uygulamalarda Karakter Görüntüleyici'yi kullanarak bu karakteri girebilir misiniz?
Tom Gewecke

2
Unicode hex girişini etkinleştirmezseniz, ∂•£∂∂çåªçıktı alırsınız . @bmike düzenlemeleriniz gönderiyi biraz karıştırıyor ve yeniden sıralanması gerekiyor.
Wim

2
Vekil karakterleri (UTF-16) kullanmaya aşina olmayanlar için dönüşüm şöyledir: 1f4a9 -> f4a9 -> 03d, 0a9 -> d800 + 03d, dc00 + 0a9 -> d83d, dca9 0x10000, Yüksek / Düşük on bit, Hi / Lo vekil üsleri ekle
dmaestro12

12

Sierra'da bulmak zor. Sistem Tercihi'nde, Klavye'yi ve ardından InputSources'u seçin. Sol bölmede, tercih ettiğiniz dil klavyesini ve muhtemelen alternatifleri gösterilecektir. Unicode Hex Girişi orada değilse, altındaki + düğmesine tıklayın; uzun bir dil listesi alacaksınız. En aşağıya kaydırın ve başkalarını seçin. Unicode Hex Input sağ bölmede görünecek, ardından sağ alttaki Ekle düğmesine basınız. Kısayollar sekmesine gelin ve kısayol tuşunu seçin. Alt + Space ve Cmd + Space zaten Spotlight tarafından çekilebilir. Bunları devre dışı bırakın ya da sütunun sağ tarafına tıklayarak ve yeni anahtarınızı yazarak yeniden atayın. Onları oldukları gibi bıraktım ve Giriş kaynakları için Ctrl + Boşluk atadım. Bunu yaparsanız, şimdi Ctrl + boşluk yazdığınızda, küçük bayrağı göreceksiniz, menü çubuğunun sağ üst kısmındaki U + olarak değiştirin. Daha sonra altıgen kodlarınızı (Emoji ve Karakter Görüntüleyiciden öğrenebileceğiniz) rakamları yazarken Alt tuşunu kullanarak girebilirsiniz. Örneğin, At2282, Set üye sembolünü ⊂ üretti.


Giriş kaynağını eklerken, ekranın alt kısmındaki + işaretine basmak yerine aşağı kaydırmak yerine arama alanına "unicode" yazabilirsiniz ve bunun sonucunda size Unicode Hex Girişi gösterilmelidir. MacOS 10.12 üzerinde çalışmaya onaylandı
ekscrypto

En azından Mac OS 10.11'de, Menubar'da giriş kaynaklarını gösterme seçeneği olan Sistem Tercihleri'nde bir seçenek var, bu yüzden geçişi kolaydır (elbette farenizi kullanarak).
z80crew

Bunları açtım. Şimdi d83ddca9 seçeneğini yazdığımda, 0, 1, ..., e gibi bir karakter daha yazana kadar hiçbir şey göremiyorum. Seçenek d83ddca90 verim 쪐, seçenek d83ddca91 verim 쪑, ... seçenek d83ddca9e verim 쪞. Bütün bu Hangul'larla birlikte, bir yerlerde kaka yığını olmalı.
Reb.Cabin

@ Reb.Cabin Bu problemin var mı burada? Ben 💩
Tom Gewecke

@TomGewecke yanımda bir aksaklık olmalı. şimdi benim için çalışıyor.
Reb.Cabin 21:17
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.