Doküman Kabı ve Klasör Adı


9

Lütfen aşağıda belirtilen Mac OSX arama özelliklerine bakın. "Doküman Kabı" ile "Klasör Adı" arasındaki fark nedir? Ayrıca, eğik çizgiyle ayrılmış klasör listesi olan "Klasör Adlarını İçeren" için beklenen değer nedir?

resim açıklamasını buraya girin

Bu soru bana geliyor çünkü beklendiği gibi çalışmıyorlar. Örneğin, aşağıdaki gibi "Klasör Adı" kullanarak bir Akıllı Klasör ayarladım:

resim açıklamasını buraya girin

Bu, "pdf" adlı bir klasörde saklanan birkaç pdf belgem olmasına rağmen bana hiçbir sonuç vermiyor. Aynı şey "Doküman Kabı" için de geçerlidir:

resim açıklamasını buraya girin

"Klasör Adlarını İçeren" için, bir eşleşmeye vuracak değeri nasıl belirleyeceğimi bile bilmiyorum. Bunu denemek de sonuç vermez:

resim açıklamasını buraya girin

Yanıtlar:


5

Doküman Kapsayıcısı iCloud'a özgü görünüyor . Ve diğer iki referans "proje" göz önüne alındığında, Xcode yüklü hariç, onlar Xcode ile ilgili, tahmin ediyorum ve onlar benim sistemde görünmüyor. Muhtemelen başka bir gelişme IDE ile ilişkilidir.

Bu komutu Terminal'de çalıştırmayı deneyin:

mdimport -A | grep '[Ff]older'

Bu, sisteminizde yüklü olan tanımlayıcı, ad veya açıklamalarında bir yerde "klasör" kelimesini içeren meta veri özniteliklerinin bir listesini sağlar. "Klasör Adı" ve "Klasör Adlarını İçeren" bu listede bulunmalıdır. Her satırda sola kadar, Panic Software's Transmit tarafından yüklenen bir özniteliğin tanımlayıcısı olan "com_panic_transmit_dockSendEnabled" gibi bir tanımlayıcı listeler . Bu, hangi uygulamanın özelliği yüklediğini belirlemenize izin vermelidir.

Öznitelik tanımlayıcısı kMDItembununla başlarsa , varsayılan olarak yüklenir (ve neden sistemimde olmadığını merak ediyorum).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.