Homebrew-fıçıdan bir uygulamayı kaldırma


3

Homebrew-fıçısı bunu teyit etmek istiyorum, uygun GUI ile uygulamaları yüklemek için kullanıcılar için imkan sunar: Ben homebrew-fıçısı tarafından kurulmuş bir yazılımı kaldırmak için çalışırken, bu o kaldıracaktır Application Supports, Cachesçok ilgili dosyaları veya?

Bu arada, bir yazılımı (fıçı tarafından yüklenen) fıçı tarafından sağlanan komutu kullanmadan el ile güncellerseniz, fıçı işlevini (gelecekte o fıçı ile o yazılımı güncellemek gibi) bozar mı?

Yanıtlar:


4

Tam kaldırmak için deneyin:

brew cask zap any_program

Manuel güncelleme hiçbir şeyi bozmamalıdır. Varil tarafından yüklenen aynı program kopyasını günceller.


Teşekkür. benim için çalıştı
Kra için

2

Hayır, brew-cask uninstallkomutundan kaldırmak, Uygulama Desteği, Önbellekler, Tercihler vb. İçindeki dosyaları kaldırmaz. Bunun için AppCleaner veya iTrash gibi üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Sadece bu şekilde bir uygulamayı silmek ve hatta ~/Applications/klasöre yapılan sembolik bağlantıyı kaldırmadı .

Homebrew varil uygulaması yüklemek için kolay bir çözüm olsa da, 'mükemmel değil. Man sayfasında brew-caskkaldırma komutuyla ilgili problemleri okuyabilirsiniz. zapKaldırma işleminden biraz daha fazlasını yapan ancak kısıtlamaları olan komutu kullanabilirsiniz , man sayfasına bakın.

Güncelleme uygulaması bozulup bozulmayacağını bilmiyorum, hiç denemedim. fetchKomutu kullanarak fıçı hakkında bilgi sahibi olmanız , hatta onu tekrar kurmanız gerekebilir fetch —-force.


0

Ek olarak doğru @ user14492 yanıtına, son sorunuza cevap veren aşağıdaki paragrafın son satırına bakın.

Fıçıları Güncelleme / Yükseltme

Homebrew-fıçı deposu bir Homebrew Tap olduğundan, normal Homebrew komutunu her verdiğinizde en son Casks'ı aşağı çekersiniz brew update. Şu anda, homebrew-fıçı bir Uygulamanın güncellendiğini her zaman tespit edemez. Komut aracılığıyla bir güncellemeyi zorlayabilirsiniz brew cask install --force. Bunu geliştirmek için çalışıyoruz.

Bir Uygulama içinden güncellemeleri çalıştırmak genellikle güvenlidir .

Kaynak: Homebrew-cask Nasıl Kullanılır .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.