Mavericks HDD uyku modundayken şimdi okunamıyor durumdayken değiştirildi


3

Son zamanlarda mavericks'ten Yosemite'ye yükseltme yapmaya çalışıyordum ve Yosemite'ı çalıştırmakta zorluk çekiyordum. Makineyi kapatmak yerine çalışır halde bıraktım ve uyku moduna geçti. Birkaç saat sonra Yosemite diskini çıkarttım ve Mavericks'in kurulu olduğu yerle değiştirdim ve yalnızca bilgisayarın hemen hayata geçmesi ve Mavericks HDD'sine yazmaya başlaması için başlat düğmesine basın. Tabii ki şimdi erişemediğim yaklaşık 500 gigabayt görüntü ve video kaydına sahip bozuk bir Mavericks kurulumum var.

Dosyaları bu diskten kurtarmanın bir yolu var mı yoksa kayıplarımı kesip silmem gerekir mi?


Neden onlara erişemiyorsunuz, onlar da bozuk mu? Dosyalara erişilip erişilemediğini görmek için bu diski çalışan bir OS X'e harici bir muhafazaya takmayı denediniz mi?
user3439894

Mavericks'e harici bir sabit sürücü olarak takmayı denediniz, ancak disk yardımcı programı dışında görünmüyor ve bu programdaki araçları etkisiz hale getirmeye çalıştım. Şu anda Testdisk'i deniyorum ve ne olacağını göreceğim. Deneme olarak denediğim çoğu program diski göremiyor. Testdisk çok zorsa silinecek ve yeniden başlayacaktır. Yorum yapanlara teşekkür ederiz.
badders

Yanıtlar:


1

Ah dostum - bu kötü bir durum. Hepsi kesinlikle kayıp değil.

Onlardan bir teklif almak için bir veya iki veri kurtarma servisini arayarak başlardım. Bunu yaptıktan sonra, sürücüye bakacak ve dosyaları kurtarmayı önerecek yazılım için $ 99 ödeyebileceğinizi düşünün.

Bu tahminlerle, zamanınızın ve fotoğraflarınızın kurtarmaya yönelik daha fazla çaba göstermeye değer olup olmadığına karar verebilirsiniz veya yeniden yazmaya başlayıp sürücüyü silip yeniden başlatabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.