Photos.app ana kütüphanesini harici bir diske nasıl koyabilirim?


9

Yosemite'de yeni Apple Photos uygulamasını kullanıyorum, ancak fotoğraflarım için iCloud'u kullanmak istemiyorum ve hepsini bilgisayarımda tutmak istemiyorum. Bu yüzden ana fotoğraf kütüphanemin harici bir ağ sürücüsünde olmasını ve sadece bazılarını bilgisayarımla senkronize etmenin mümkün olup olmadığını merak ediyorum.

Yanıtlar:


13

Kitaplık konumunu sekmedeki Preferencespencereden değiştirebilirsiniz General. Photos > Preferences...ve Generalsekmeyi seçin .

Diyor üst kısmında Library Location:tıklayın Show In Finderdüğmesini:

resim açıklamasını buraya girin

Açılan Finder penceresinde, öğesini Photos Library.photoslibraryolmasını istediğiniz yere taşıyın . Büyük bir kütüphane ise bu biraz zaman alabilir.

Taşındıktan sonra, Finder'da üzerine çift tıklayın, Fotoğraflar uygulamanız güncellenecek ve yeni konumu gösterecektir.


Kütüphaneyi başka bir yere koyabildiğimi görebiliyorum. Ancak, bazı fotoğrafları bilgisayarımda tutmak istiyorum. İCloud kullanacak olsaydım, tüm fotoğraflarımı orada alabilirdim ve yalnızca seçilenler bilgisayarımla senkronize edilebilirdi (cf .: sorumun ikinci kısmı). Aynı işlemi harici bir sürücü (USB) veya NAS veya Time Capsule ile yapmak mümkün müdür? Ana fotoğraf deposunun harici bir sürücüde bulunması gibi ve sadece bilgisayarımdaki fotoğrafları seçmiş olacaksınız (diyelim ki geçen yılın fotoğrafları).
Jean-François Beauchamp

Bu mümkün değil.
Ian C.

Cevabın için teşekkür ederim! Tabii ki, farklı bir cevabı tercih ederdim, ama cevabınızı hala kabul edilmiş olarak işaretledim, çünkü bu şu anda durumların durumu gibi görünüyor. Umarım Apple gelecekte buna izin verir ... Şaşırmış olsam da, iCloud alanı satmak iş modellerinde önem kazanıyor gibi görünüyor.
Jean-François Beauchamp

2

Tam olarak iPhoto ile aynı şekilde yapılır:

Sürücünün Mac OS Genişletilmiş (Günlüklü) olarak biçimlendirildiğinden emin olun  

  1. Fotoğraflardan Çık  
  2. Fotoğraf Kitaplığını Resimler Klasörünüzden Harici Diske kopyalayın.  
  3. Fotoğraflar'ı başlatırken seçenek (veya alt) tuşunu basılı tutun. Ortaya çıkan menüden 'Kitaplık Seç'i seçin ve yeni konuma gidin. Bu noktadan sonra bu, kitaplığınızın varsayılan konumu olacaktır.  
  4. Kütüphaneyi test edin ve her şeyin yolunda olduğundan emin olduğunuzda yer açmak için dahili HD'nizdeki kütüphaneyi çöpe atın.  

Tercihler bölümündeki Sistem Kitaplığı'nın atanmasına izin veren seçenek, yalnızca a: birden fazla Kitaplık olduğu ve b: biri iCloud'un kullanıldığı bir senaryoya karşılık gelir. İCloud ile yalnızca bir kütüphane kullanılabileceğinden, tercih ettiğiniz kütüphane bu şekilde aday gösterilir. Kütüphanenin taşınmasında rolü yoktur.

Saygılarımızla  


Ancak, dizüstü bilgisayarımda her zaman harici sürücüye bağlı olmayan bir fotoğrafım olmazdı. Her zaman MacBook Pro'mda kalmak için kütüphanenin bir alt kümesini elde etmek için bir çözüm bulmayı umuyordum.Ama o zaman fotoğrafım olmazdı ... alt kümenin bir kopyası.
Jean-François Beauchamp

Temel olarak, ücretsiz bir uygulama ve sadece bu kadar sofistike değil. İPhoto ile bunu yapmanın yolu iki kütüphaneye sahip olmak ve aralarında malzeme taşımak için iPhoto Library Manager'ı kullanmaktı. PowerPhotos adlı yeni bir uygulama piyasaya sürüldü, ancak henüz kütüphaneler arasında materyal taşıma yeteneğine sahip değil, ancak bu özelliğin eklenmesinin geliştirici için yüksek bir öncelik olduğunu hayal ediyorum. Yani bu uygulamanın gelişimine bir göz atın. fatcatsoftware.com/powerphotos - bu sitedeki blog oldukça bilgilendiricidir.
terrydev

1

En iyi cevaplar iyidir, ancak tamamen doğru cevap, gerektiğinde uygulamayı manipüle etmek istediğiniz kütüphaneye yeniden yazarak kütüphaneler arasında manuel olarak geçiş yapmaktır. Bu, harici kitaplığa (örneğin örneğinize göre 1 yıldan eski fotoğraflar) arşivlemek istediğinizde fotoğraflarınızı dizüstü bilgisayar kitaplığından manuel olarak içe aktarmanız gerektiğini gösterir. Geçmişte iPhoto uygulaması için geliştirilmiş uygulamaları sadece bunu yapmak için kullandım. Anahtarlama kütüphanelerini otomatikleştirdiler ve ben "master" kütüphaneye içe aktarma yoluyla arşivledim. Meta veriler, bir içe aktarma veya farkında olmadığım şekilde benzer bir sorunla kaybedilemezse, bu taktikle ilgili yanlış bir şey görmüyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.