İPad için Java'yı yerel olarak derleyebilen ve çalıştırabilen bir Java IDE var mı?


10

Bazı arkadaşlarla bir kodlama oturumu yapmak üzereyim. Sorun şu ki, birinin dizüstü bilgisayarı yok. Programlamaya oldukça yeni geldi, bu yüzden onu cılız bir dizüstü bilgisayarda veya bir Bluetooth klavye / fare ile iPad'imde bir şey ayarlayacaktım.

Bana bu yetenekleri verecek herhangi bir uygulama var mı:

  • Java IDE
  • Java'yı yerel olarak derle
  • java'yı yerel olarak çalıştır

2
Herhangi bir kapasitede programcı olmak istiyorsa, ucuz bir dizüstü bilgisayara (veya yüklü bir linux dağıtımıyla silinmiş chromebook'a) yatırım yapmak bir zorunluluktur.
SnakeDoc

Yanıtlar:


5

İPad'den çalışması gereken IDE One ve CodeBox gibi Java'yı destekleyen web tabanlı IDE'ler vardır. Açıkçası her ikisiyle de sınırlamalar vardır, ancak bunlar yeterli olabilir.

Benim düşüncem bu, çünkü Apple'ın kendi çalışma zamanlarını içeren uygulamalar oluşturan insanlara karşı kuralları olduğuna inanıyorum. Java kodunu doğrudan bir iOS cihazında derlemek isterseniz, ihtiyacınız olacağını varsayıyorum.


Ben de bundan korkuyordum. Apple'ın da bu konuda iyi olmayacağını düşünüyorum. Verdiğiniz bağlantılara bir göz atacağım ve yeterli olup olmadığını göreceğim. Teşekkür ederim!
Kelepçe

2
Java kodunu yazmanıza ve derlemenize izin veren bazı iOS uygulamaları vardır, ancak Apple kurallarını aşmak için derlemeyi çevrimiçi bir sunucuya indirirler. Örneğin JVM Programlama Dili .
Alistair McMillan

Ah! Bu çok akıllı. Mükemmel, onlara bir şans vereceğim. Çok teşekkür ederim
Chackle

1
Bir panik ile bir sunucu ve Sor ile bu sınırlamalar aşmak . Yerel bir IDE değil, ama bu işi benim için yapıyor.
bmike

Kod kutusu 2015'in başlarında satın alınmış gibi görünüyor. Şimdi kaydolmayı kabul etmiyorlar. Platform IMO için iyi bir işaret değil.

-1

AppStore'da PICO COMPILER APP kullanın, iyi çalışır, ancak bildiğim kadarıyla SWING bileşenlerini kullanamazsınız


-1

İDos'u kullanabilirsiniz ve iOS 8.4 veya daha azını çalıştırıyorsanız, iFunbox'ı kolayca kullanabilir ve telefonunuzdaki iDos uygulamasına dos Java derleyicisi ekleyebilir ve kullanabilirsiniz. Not uygulama sanal alanı yalnızca iOS 8.4'e kadar kullanılabilir. 8.4 veya üzeri bir sürüm kullanıyorsanız, çevrimiçi derleyicilere gitmeniz gerekir, orada sadece bir seçenek yoktur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.