Bir fotoğrafın konumunu Finder'da Photos.app'dan açın


39

Yosemite’de web sitesine fotoğraf yüklemeye çalışıyorum. Bu yüzden Fotoğraflar'ı açtım, bir fotoğraf seçip fotoğrafın konumunu bulmaya çalışıyorum. Ancak bulamadım. Fotoğraflardan önce iPhoto’da mümkündü. Finder'da bir fotoğraf bulmanın bir yolu var mı? Bu arada eğer ilgiliyse, fotoğraflar için iCloud Storage kullanıyorum. Ancak benim hdd'm yeterince büyük, bu yüzden fotoğrafları yerel olarak da saklıyor olmalı.


Öyleyse, Mac OS X'teki Orijinal Dosyayı
Gösteren

@ Buscar 웃 - o nerede? Ben de Fotoğraflar'dan bu yana Finder'da nasıl ortaya çıkacak resimlerim olduğunu çözemedim.
Tetsujin

1
@Buscar 웃 Bir fotoğrafa sağ tıkladığımda, menüde “Başvurulan Dosyayı Bulucuda Göster” bağlantısı yok. Dosyadan erişmeye çalıştığımda, “Başvurulan Dosyayı Bulucuda Göster” seçeneği var, ancak devre dışı bırakılmış.
Nuri Taşdemir

Fotoğrafı masaüstüne "Fotoğraflar" dan sürükleyip bırakabilirim. En azından bu şekilde fotoğraf dosyasına erişebiliyorum.
Nuri Taşdemir

Yanıtlar:


47

OS X Yosemite 10.10.3 - Fotoğraflar Sürüm 1.0 - Apple, fotoğrafı Finder'da gösterme seçeneğini kaldırmış gibi görünüyor.

En doğrudan yöntem değil, ancak şunu deneyin:

  1. Fotoğraf Menüsüne Git -> Tercihler -> Genel

  2. İletişim kutusundaki "Finder'da Göster" düğmesini tıklayın. Finder'da vurgulanmış bir "Fotoğraflar Kitaplığı" göreceksiniz

  3. Sağ tıklayın ve "Paket İçeriğini Göster" i seçin, bu bir dizin listesini gösterecektir

  4. "Masters" adlı klasörü seçin ve açın

  5. Fotoğraf veya videoların oluşturulduğu Yıl-Ay-Tarih'e göre göz atın

Umarım Apple, fotoğrafın kendisi için daha doğrudan bulunan "Bulucuda Bulun" özelliğini geri yükler.


"Orijinaller" adında bir kısayol göremiyorum
Charles

Apple, "Orijinaller" dizinini yeniden adlandırdı. Şimdi "Ustalar" denir. Bu cevaba bir düzenleme gönderdim.
plochman

15
Fotoğraf sağ tıklandığında neden "Finder'da Bul" seçeneğini seçtiler? Bu çok sinir bozucu ....
Powers

1
Bunun genel olarak kötü bir fikir olduğunu düşünüyorum ve bunun nedeni Apple'ın "Finder'da Bulun" öğesini kaldırmasının nedenine benzer - fotoğrafların (veya iPhoto) çok özel bir biçimde olmasını bekledikleri klasörlerde göz ardı etmek, özellikle de dosyaları Sadece düzenlenmiş, felaket için bir reçetedir. Her durumda, bu yöntemi kullanmayı seçerseniz çok dikkatli olun veya kitaplığınızı mahvedebilir veya dosya kaybına neden olabilirsiniz. Photos'tan sürükleyip bırakma işleminin neden bu kadar zor ya da saçma olduğundan emin değilim.
tubedogg

Ayrıca seçeneğin kaldırılmasının bir hata düzeltmesi olarak kabul edildiğini tahmin ediyorum. iPhoto, tıpkı Fotoğraflar'da olduğu gibi açılabilecek referanslı bir kütüphane kipine sahipti ve Finder'da Bulun muhtemelen bu amaçla kullanılmak üzere tasarlanmıştı, çünkü bu durumda, dosyaların iPhoto'nun kontrolünde olması amaçlanmadı.
tubedogg

8

Tercihler> Genel> İçe aktarma seçeneklerini işaretleyin ve "Dosyaları kopyala" onay kutusunun işaretli olup olmadığını kontrol edin.

Değilse: referanslı bir fotoğraf kütüphaneniz var. Bu, Fotoğraflarınıza eklendiğinde tüm fotoğraflarınızın orijinal konumlarında kalacağı anlamına gelir. Photos'un yaptığı tek şey küçük resimler oluşturmak ve meta verileri kataloglamaktır, böylece kütüphanenizi görüntüleyebilirsiniz. Bu nedenle, Bulucu'da Başvurulan Dosyayı Göster kullanılabilir. Bu bağlamda bir işaretçi olarak "referans" düşünün. Her küçük resim, temel olarak Fotoğraflar'a eklendiğinde, orijinal dosyaya bir işaretçidir.

Eğer öyleyse: normal (referans gösterilmeyen) bir fotoğraf kütüphaneniz var. Bu, içe aktarma sırasında, Photos'un tüm fotoğrafları kendi dahili kütüphane paketine kopyaladığı ve bu paket içinde nerede depolandıklarını yönettiği anlamına gelir. Bu varsayılandır. Ancak, "Başvurulan dosyayı göster" kullanılamaz, çünkü "başvurulan" bir dosya yoktur, yalnızca Fotoğraflar'ın yönettiği dosyadır.

(iPhoto size diskteki orijinal fotoğrafı gösteren "Finder'da Göster" seçeneğine sahipti - bu seçenek Fotoğraflar'da mevcut değil. Tahminim kaldırıldı çünkü bu dosyalar iPhoto kütüphanesi paketinde olsaydı, taşınırsa veya yeniden adlandırırdı. iPhoto’nun görüntülemesindeki sorunlar.)


Bunun neden tam olarak doğru olduğu için neden indirildiğinin anlaşılmaması. (Belli ki
Shower'da Bulucu'nun

Bu onu açıklar!
Weishi Zeng,

6

Menüde mevcut değildir ve 'referans gösterilen dosyayı göster' menü seçeneği kullanıldığında kilometre değişebilir. Bununla birlikte, Fotoğraflar CMD + Shift + E tuşlarına basarak veya 'Dosya'> 'Dışa Aktar'> 'Bir fotoğraf ver' seçeneğini seçerek seçilen bir dosyayı hızlı bir şekilde dışa aktarmanıza olanak tanır. Dışa Aktar menüsü, değiştirilmemiş orijinalin dışa aktarılmasını da kolaylaştırabilir.

Bu, orijinal dosyayı bulmakla aynı olmasa da, bir kopyaya erişmenin en hızlı yolu * ve bu nedenle birçok kullanıcı için uygun bir alternatif olabilir.

* Dosya zaten bir jpg ise (kopyala veya yeni oluştur) Fotoğrafların bir jpg'yi nasıl dışa aktardığı net değil. Bu nedenle, jpg gibi kayıplı bir dosya biçimine dışa aktardığınızda orijinalin üzerinde bazı kalite kayıpları olabilir.


Sorunun yorum bölümünde yazdığım gibi, fotoğrafı "Fotoğraflar" dan başka bir yere de sürükleyip bırakabilirsiniz.
Nuri Taşdemir

Evet - bu yapmanın iyi bir yolu. Ben ve diğerleri, tam ekran görünümünde çalıştıklarını yapmak istemeyebilirler. Ek bilgi parçası, bazı kullanıcıların orijinal / değiştirilmemiş dosyaya erişmek isteyebileceğidir ve bu yüzden ben de bu cevabı eksiksizlik için ekledim.
Oliver

3

Diğerlerinin de belirttiği gibi, "Başvurulan Dosyayı Bulucuda Göster" Photos.app'ın kitaplığınızı yönettiği normal durumda artık gri renktedir. Bunun yerine, fotoğrafı seçin ve ardından fotoğrafı almak için Dosya> Dışa Aktar> Değiştirilmemiş Orijinali Dışa Aktar'ı seçin. Ya da (örneğin) e-postayla göndermek için daha küçük bir JPEG oluşturabildiği değiştirilmiş dışa aktarmayı tercih edebilirsiniz.


0

Fotoğraflar uygulamasından, Finder'da erişmek istediğiniz herhangi bir resmin üzerine sağ tıklayın (izleme tuşlarında iki parmakla tıklayın).

Hemen görüntü dosyaları bulucu konumuna atlamak için, seçenek listesinden “Başvurulan Dosyayı Bulucuda Göster” i seçin.

bulucuda göster

Veya Fotoğraflardaki Dosya Menüsünden:

Aynı seçeneğe Fotoğraflar uygulamasının Dosya menüsünden de erişebilirsiniz:

OS X için Fotoğraflar uygulamasında bir resim seçin ve “Dosya” menüsünü aşağı çekin

Mac dosya sistemindeki orijinal dosyalar konumunu açmak için “Başvurulan Dosyayı Bulucuda Göster” i seçin.

Ancak her zaman çalışmıyor:

Belki de gelecekteki bir güncelleme OS X Photos uygulamasında, tüm fotoğraf kitaplıkları için yerel olarak “Find In Finder” seçeneği bulunacak, bu da birçok Mac kullanıcısı için hoş bir özellik olacak. Bu arada, bir kitaplığı iPhoto ya da Aperture’dan Fotoğraflar uygulamasına geçirdiyseniz, kitaplığı taşımadan önce dosyaları Fotoğraflar’a kopyalamayı durdurmayı özellikle seçmediğiniz sürece sağ tıklatma seçeneğiniz olmaz. Bunun tek geçici çözümü, yeni bir Fotoğraf uygulaması kitaplığı oluşturmak ve uygulamanın kendisine kopyalamak yerine referansları kullanmaktır.

kaynak: http://osxdaily.com/2015/04/22/show-original-file-from-photos-app-mac-finder-osx/


Dosya menüsünde, ancak sağ tıklama menüsünde hiç grimde.
Tetsujin

6
Vaov! Bu konuda gerçek bir Microsoft yaptılar, değil mi? Photos'ta iPhoto’nun olduğundan daha iyi bir şey bulan var mı?
Tetsujin

1
@Tetsujin Pazar, rahatlayın ve küfür yok :)
Ruskes

7
'M-kelimesi' derken özür dilerim;)
Tetsujin

1
"Başvurulan dosyayı göster" tam olarak amaçlandığı gibi çalışıyor. (> Genel Tercihler kontrol> İçe; "Kopyala dosyaları" işaretli ise, size bir referans fotoğraf kitaplığı yoksa yok başvurulan bir fotoğraf arşivine sahip), göstermek için hiçbir başvurulan dosya yoktur. Muhtemelen iPhoto kütüphane yapısındaki fotoğrafları görüntüleyen kişilerin destek talepleri nedeniyle "Finder'da Göster" seçeneğini kaldırdılar ve daha sonra batırdılar. Finder'da görüntülemenin sizin için ne yaptığından emin değilim - fotoğrafı Fotoğraflar'dan Finder'daki bir klasöre sürükleyerek başka bir konuma kopyalayabilirsiniz.
tubedogg
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.