Orijinal fotoğrafları yerel olarak nasıl silebilir ve düşük çözünürlüklü sürümleri nasıl koruyabilirim?


5

Açıklıktan yeni fotoğraflara geçiş yapıyorum. Aperture'da orijinallerimi harici bir sabit sürücüdeydim (yani kütüphane yereldi, ancak orijinaller harici sürücüdeydi). Şimdi iPhoto’da, harici olarak kaydedilen bu fotoğraflara hala erişebiliyorum, ancak iCloud’a yüklenmiyorlar (bunun yerine, her ne kadar can sıkıcı olan herhangi bir harici görüntüyü açtığımda izinler istiyor).

Bir albüm seçebileceğimi ve orijinalleri Fotoğraflar kitaplığına kopyalayabilmesi için Dosya-> Konsolidasyon'a gidebileceğimi öğrendim . Bunu yaptığımda, görüntüler iCloud'a yükleniyor. Çok uzak çok iyi.

Ancak bu, uzay sorunlarıyla karşılaştığımda: Tüm orijinallerin bulutta yaşamasını ve Mac'imde ince bir kitaplık olmasını istiyorum. Orijinalleri harici sabit diskte saklamakla, bu çalışıyordu (Mac'imde hala ~ 50 GB). Ama şimdi yine de tüm orijinalleri Mac'imde saklıyor gibi görünüyor. Tercihler-> Mac Depolamayı Optimize Et'i seçtim , ancak tüm optimize edilmiş sürümleri saklamak için mac'umda yeterli depolama alanı olmadığını iddia ediyor:

Your Mac Storage is full
This Mac is no longer updating because there is not enough
space to store optimized versions of your photos and videos.

Bir albüme sağ tıkladığımda, "Orijinalleri bu Mac'e İndir" i seçebilirim - yapmak istediğim tam tersi: orijinalleri yerel olarak sil, yalnızca düşük çözünürlüklü sürümleri sakla ve orijinallerinin iCloud'da tam çözünürlükte olmasını sağla. Bunu nasıl başarabilirim?


1
Fotoğraflar her şeyin iCloud'a başarıyla yüklendiğinden emin oluncaya kadar orijinaller silinmez. Sizin durumunuzdaki durum, harici sürücüden dosya yüklememesidir. Dosya> Birleştir, dosyaları dahili sürücünüze taşır. Kütüphaneniz nasıl kurulur? Tercihler> Genel> İçe Aktarma> "Fotoğrafları Kopyala" işaretli mi? O takdirde ise , o sorun olabilir. Aperture uygulamasında başvurulan bir kitaplığınız vardı, ancak Fotoğraflar'daki "Fotoğrafları Kopyala" işaretliyse, Fotoğraflar'da bulunmazsınız ve bu muhtemelen Fotoğrafların kafasını karıştırır (Konsolide Etme kullanılarak düzeltilmiş).
tubedogg

Mac Depolamasını Optimize Etme özelliği doğru çalışır, ancak yalnızca her şeyi yükledikten sonra.
tubedogg

Yanıtlar:


1

Tüm fotoğraflarınızın ve videolarınızın buluta yüklendiğini onaylayabilir misiniz? Https://www.icloud.com/#photos adresini kontrol edin.

Çünkü hata, yalnızca harici sürücünüzden dahili sürücüye kopyalandıklarında yükleme yapıyor olmaları olabilir.

Hepsinin yüklediğini varsayarak, (bir yedekleme yaptıktan sonra), yerel Resimler> Fotoğraflar Kütüphanesi.photoslibrary dosyasını silebilirsiniz. Photos.app, yeniden başlattığınızda böyle yeni bir dosya oluşturacak ve resimlerinizin yalnızca düşük çözünürlüklü sürümleri indirilecektir.

Henüz tüm fotoğraflarınızı yüklemeyi başaramadıysanız, iç sürücünüzü doldurmamak için muhtemelen en iyi tercihiniz, Fotoğraflar Kitaplığı.liblibrary'yi harici sürücünüzde tutmaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.